Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok, vegánok...

A vegetáriánusok, vegánok milyen sorsot szánnak a különböző haszonállatoknak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nem eszünk húst. Mi lesz a csirkékkel, disznókkal, tehenekkel stb? A jelenlegi állománnyal mi legyen? Hol éljenek a most ketrecben tartott egyedek? Hogyan szerezzenek élelmet? Hol szaporodjanak? Milyen jövőt képzelnek el a különböző fajoknak?
2020. jún. 24. 10:05
1 2 3
 21/29 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

Én erkölcsileg semmi kifogást nem látok abban, ha valaki az otthon nevelt csirkét leöli és megeszi.

Nekem a húsipar és tejipar környezetre gyakorolt káros hatásával van bajom (meg nem szeretem a hús ízét, nem bírnám rávenni magam, hogy leöljek egy tyúkot, így nem tartom elfogadhatónak azt se, hogy megegyem). Így nyilván az én logikámat követve kihalni se fognak, bár a mai haszonállatok csak halovány másai azoknak az állatoknak, amiket anno háziasítottak. Legtöbbjük emberi beavatkozás nélkül teljesen életképtelen lenne.

2020. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem egyik napról a másikra lenne mindenki vegán. Nagyüzemben az állomány gyorsan cserélődik. A állatállomány fokozatosan csökkene, igazodva a keresletcsökkenéshez. Egy ponton gazdaságtalanná válna a mai intenzív tartás és átvenné a helyét a félintenzív állattartás, majd az extenzív végül pedig a ridegtartás. A ridegtartásu haszonállatok pedig már bármikor magukrahagyhatók. Ezek értelemszerűen már nem a mai nagyüzemi fajták lennének, hanem mangalicák, szürkemarhák vagy éppen gyöngytyúkok. Azokon a földeken élnének a mainál sokkal kisebb létszámban amiken ma takarmányt termelünk, és osztoznának a területen egy a mainál nagyobb vadálománnyal aminek ők is a részei lennének. Aki pedig nagyon húst akar enni annak marad a vadászat, mivel a vadgazdálkodás amúgysem megkerülhető. Mégha a vegánok ezzel nemis hajlandók szembenézni.
2020. jún. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 batta80 ***** válasza:
74%

12-es!

Bírom, amikor trágya hiányát hozzák fel. Ezek szerint nem hallottál még a komposztról, egyéb NÖVÉNYI trágyáról?

Egyébként húsevő vagyok, csak szemet szúr a tájékozatlanság hirdetése.

2020. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#23

Ráadásul az ipari állattartásból származó ürülék gyakran nem is alkalmas trágyázásra. :D

2020. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 batta80 ***** válasza:
100%
Pontosan, többek között rengeteg kártevő van benne.
2020. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
28%

Ne egy termelőnek magyarázzátok már ezt, köszi :)


Persze van zöldtrágya, de nem lehet mindent csak azzal megoldani.


Meg nem tudom honnan tudnék venni több tonna tyúktrágyát, ha nem a szomszéd Mari nénitől. Irónia on.

2020. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
37%

"A vegetáriánusok, vegánok milyen sorsot szánnak a különböző haszonállatoknak?"


Meg szerencse, hogy a veganok szandeka senkit nem erdekel ... en pedig tovabbra is elni fogok a haszonelvezeti jogommal.


Ha nem lenne allattartas ... akkor vadasznek/halasznek/madarasznek. Ennyi!

2020. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
15%

23-as, de hallottunk komposztról. Egy kiskert trágyázása alighanem megoldható vele.


De sokezer hektár gabona trágyázása már nem annyira. És ha kiiktatjuk a haszonállatokat, több mint 7 milliárd ember élelmezése kizárólag növényi eledellel, szerves trágya nélkül, eléggé problemás lenne.

2020. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam, ki mit írt, bocs, ha ismétlek, de a kérdés engem arra emlékeztet, hogy épp úgy nemesített a levágásra szánt állat, mint a hobbiállatok java része, kutyafajták, macskafajták.


Tehát fel lehetne tenni így is a kérdést:

a szfinx macskával mi volna, ha abbahagynánk a szaporítását?

A válasz: SZERENCSÉRE kihalna ez a faj -szegényke így is szenvedne, ha a speciális ellátást nem kapná meg, tehát a természetben életképtelen volna-, mert mesterséges kiválasztás által jött létre.


Az ősi, természetes állatfajok életképesek, és teljesen természetes volna, hogy ha csak ők szaporodnának.

A levágásra szánt állatokat az ember az, aki szaporítja, tehát mesterségesen. Miért volna baj, hogy mesterségesen létrehozott fajok kihalnak...?


A bajt inkább abban látom, hogy vadon élő állatokból egyre több hal ki - szintén az emberiség káros tevékenysége hatására.

2020. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!