Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán táplálkozásnak milyen...

Vegán táplálkozásnak milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
Nyilván előnyeit tudjuk, sokan hangoztatják hogy mennyire jó, nem tudom de úgy gondolom bármilyen táplálkozási formának azért vannak hátrányai a vegánnak is
2020. júl. 18. 10:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Miért? Mik az előnyei?
2020. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
tovább élsz pl. vagy kiméled a környezeted..
2020. júl. 18. 11:10
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Linkelnéd ennek bizonyítására a szakértői értékeléssel ellátott tudományos cikkeket?
2020. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól csinálják, semmilyen. Ha rosszul csinálják, hiánybetegségek. De ez a legtöbb étrendre igaz, hogy ha összevissza vagy nem a saját igényeire és lehetőségeire szabva csinálja az ember, abból van a gond, nem magából az étrendből.
2020. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2020. júl. 18. 11:21
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Én a hétköznapibb oldal negatívumait sorolnám: kicsit több körültekintést igényel, rugalmasnak kell lenned, különcnek tűnsz mások szemében. Nem mindenhol van számodra megfelelő opció, ha mégis, az sokszor sült krumpli és nyers zöldség, esetleg valami különlegesebb, amiről később kiderül, hogy hupszi, tojáska meg tejecske mégis volt benne, de puszta jó szándékból (vendéglátóhelyeken tudatlanságból). Olvasgatnod kell az összetevőket, észen kell lenned, hogy növényi tej helyett ne simát rakjanak a kávédba. Egy nyaraláson nem feltétlenül tudod megkóstolni a tradicionális ételeket, maximum akkor, ha van arra vegán étterem, ahol hasonlót készítenek
2020. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem tudományos cikk. De nem kell linkelned a DOI is elég!
2020. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7. ott a tudományos cikk forrása is
2020. júl. 18. 11:25
 9/20 anonim ***** válasza:
20%
Olvastad? Nem valószínű, ha linkelni sem sikerült
2020. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
Előnye nem sok van. Annak van előnye, ha sokat eszel, megfelelő mennyiségű hús mellett. Nekem muszáj így étkeznem, mert hisztaminérzékeny vagyok, és a húsban csak akkor van kevés, ha frissen van vágva vmi. ezt nem sokszor lehet kivitelezni egy évben. De a húst nem egészséges kiiktatni az étkezésből, pláne, ha tudod mi az, hogy telített zsír stb és nem a szalonnát zabálod 2 pofára, hanem normálisan étkezel
2020. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!