Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegán életmódnak vannak...

A vegán életmódnak vannak igazi hátrányai?

Figyelt kérdés

Én eddig csak hülyeségeket olvastam... Lehet, hogy a vegán életmódot folytató emberek nagy része B12 vitaminra szorul, de ez elmondható a társadalom 40 százalékáról is.

Vannak igazi hátrányai a vegán életmódnak? (a jótékony hatásai is érdekelnének, de azokról többet hallottam már)



2015. dec. 29. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Az átgondolt, megtervezett, tápanyagbevitelre figyelő vegán életmódnak csak annyi, hogy egy csomó finom ételt nem ehetsz. Már amennyiben neked ez hátrány.


Ha nincs alapos odafigyeléssel összeállítva az étrend, annak van hátránya, de ezt nyilván nem kell magyaráznom. Ugyanígy, ha állati eredetű étrendnél minimális odafigyelés sincs, hogy jól legyen összeállítva, akkor ott is lehetnek gondok (tipikus szerintem pl. a rosthiány). Szerintem állati eredetű dolgokat is tartalmazó étrendnél elég egy kis odafigyelés, a vegán étrendet már alaposan át kell gondolni, átszámolni a tápanyagokat.

2015. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azzal nem lesz gond, hogy elég zsírt, szénhidrátot és fehérjét egyek meg.
2015. dec. 29. 19:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, amit az első. Ha odafigyelsz, amit vegánként jobban kell, akkor jóval egészségesebben élhetsz, mint az átlagember, bár ezzel nem mondtam sokat... Ha picike a kalóriaigénye, az lehet nagyobb gond, mert akkor már nagyon nehéz mindent bevinni, amit kell. De egy normál vegán jó esetben azért mozog s rendben van az anyagcseréje...

Én magam mindenevő vagyok s nem is akarok vegán lenni, de azért vonz a vegán, főleg a nyersvegán konyha, érdekel az emberi táplálkozás, s eddigi kutakodásaim során nem találtam meggyőző állítást arról, hogy gond lenne a kizárólag növényi vagy a kizárólag állati étrenddel... Csak oda kell figyelni.

A B12-t sosem tartottam komoly érvnek a vegán étrend ellen, hisz a minden ételcsoportot evők is szoktak szedni kiegészítőket, részben a mai ételek és talaj miatt. Nem a vegán étrend a gond, hanem a talaj megváltozása, gyengülése... S úgy tudom, a bélflóra is tud B12-t termelni, csak a legtöbbeknek nem elég egészséges hozzá.


Nem tudok semmilyen hátrányról, leszámítva persze az étrend miatti megszorításokat, de ezt egy vegán bevállalja, a fő, hogy egészségesen étkezzen (bár a lelki egészséghez hozzátartozik az, hogy ne kaparjuk a falat, mert utáljuk az étrendünket. az egészséges vegánnak szerintem jól meg kell lennie vegánként).

2015. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2015. dec. 29. 23:58
 5/9 anonim ***** válasza:

" Az átgondolt, megtervezett, tápanyagbevitelre figyelő vegán életmódnak csak annyi, hogy egy csomó finom ételt nem ehetsz. "

egy diétázó húsevő ugyanez, zsírszegény csirkemell zsírszegény túróval párolt zöldségekkel :D más étrendet még nem láttam.

#whatfatveganseat hashtaget érdemes megkukkantani.

2015. dec. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, hátrányok:D :

-a növények is éreznek, őket nem sajnálod?

-mi a baj a tejjel, ahhoz nem ölik meg a tehenet (:D)

-el fognak lepni minket a csirkék

-azt akarod hogy túlszaporodjanak a haszonállatok?

-de hát ezek erre lettek tenyésztve.

-hallod, kínában kutyát esznek. ez milyen szörnyű már.

-a hal nem is hús, nem lehet kapni a hentesnél.

-a halaknak nincs fájdalom szektoruk.

-persze értem én, hogy ezzel kiírtjuk a bolygót, állatokat kínzunk, ezért éheznek a harmadik világban, ezért leszek rákos és szívbeteg, but bacon pls. :D

2015. dec. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
jajj még valami ne haragudjatok:D az az igazság, hogy hogyha az american dietetic association is azt mondta, hogy totyogóként és terhesen is egészséges a 100%-ig növényi táplálkozás, akkor annyira nagy baj nem lehet:D
2015. dec. 31. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előző, igazad van :D
2016. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#6: Vannak jobbak...

- eleszitek az állatok elől a növényeket s ha mindenki vegán lenne, nem lenne elég a termőterület (ja, mert az állat, amit ő eszik, fényből él... ez nagyon fura érv nekem, mivel pont hogy erősen a vegánok mellett van, ha az igazságot nézzük. bámulatosan sokszor találoztam ezzel a gyöngyszemmel.)

- szóval vega vagy, értem. csirkét sem eszel? (A csirke mint növény, érdekes gondolat. OK, lehetne gomba vagy alga is.)


(büfés, miután közöltem vele, hogy nem eszem húst s van-e más, mint saláta. úgy értem, saláta saláta, nem vegyes, öntetes, tartalmasabb dolog, á nem. olyan 30 kcal ránézésre egy tálnyi) - mi a csudának vagy vega, ha nem tudsz mit enni?! (hát, nem az ő büféjében élem az életem, talán azért. nem vártam el, hogy legyen ott étel, csak megkérdeztem, HÁTHA. bocs, hogy élek. ez volt az egyetlen alkalom, hogy bunkó büféssel találkoztam vegaként, nincsenek rossz tapasztalataim. de ezt nem felejtem el.)

2016. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!