Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit esznek a vegák, ami...

Basztet852 kérdése:

Mit esznek a vegák, ami helyettesíti a húst, ha nagyon kívánják, és mi a tapasztalat a vegan kajáról, illetve halat esztek, ha vega életmódot folytattok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Tofu, gomba, egyéb hús utánzat? Van már vegan hambi, kolbász stb. Én speciel nem vagyok vega, de a géva gomba pörköltben meg nem mondanád, hogy nem hús van. Illetve a szójafasírtot is szeretem, sőt egyszer kóstoltam valami darált dió alapú fasírtot, az is ízlett. Nemrég láttam egy videót, vegán lazac készült: répát sütött(?) meg az illető vastag sókéregben, majd úgy szeletelte, mint a lazacot :)
2020. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
*se vega, se vegán nem vagyok (1)
2020. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen hasznosakat írták, de guszta :D, köszönöm. akinek van tapasztalata kérem ossza meg. :)
2020. júl. 26. 22:36
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
A hus alapvetoen rossz izu etel, csak a fuszereket kivanom rajta, azt meg barmire lehet tenni, ahogy az #1 kommentalo irta
2020. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

A hús SZERINTED rossz ízű :) Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy minden zöldség ízetlen, csak azért, mert egyszer ettem sótlanul is. 😬🤣 Azért egy jó marhapörit bármikor beverek nokival, ubisalival.


Még eszembe jutott a szejtán,mint húspótlék, de még nem kóstoltam, illetve van bacon ízesítés (ha jól tudom, "füst ízű" folyadék), és ehető, rizsből készült papírból ezzel lehet bacon szerűséget varázsolni.


Amúgy van, hogy nem kívánok húst enni, de tartalmas dologra vágyok, olyankor elég sokszor csinálok tojás vagy zöldborsó pörköltet. Mindkettő szuper, húsmentes kaja 😁

2020. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 vantel ***** válasza:
40%

Aki húst kíván az ne legyen vegán.

A szervezet ,ha egészséges jelzi mi kell!

Biztosra akarsz menni csak olyat egyél lehetőleg nyersen ami nyersen is gusztudsosnak találsz!

2020. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
84%
Én pl elég sok húsos ételből pl csak mást teszek bele bolonait vöröslencséből tojást csicseriborsóbol de gyakran használok tofut is
2020. júl. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Remek válaszok, nagyon köszi!
2020. júl. 27. 01:08
 9/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
24%

A legtöbb húsutánzat elég rossz. Ami nekem eddig a legjobban bevált, az egy füstölt, csípős gabonakolbász. Más az állaga, de ízre szinte ugyanaz. A Burger King Rebel Whoppere is egész jó.


A tofu, szejtán és a többiek nekem eddig mind borzalmasak voltak.


Aki vega, az nem ehet halat (bár létezik olyan diéta, ahol ez belefér).

2020. júl. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

#5


" A hús SZERINTED rossz ízű :) Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy minden zöldség ízetlen, csak azért, mert egyszer ettem sótlanul is. 😬🤣 Azért egy jó marhapörit bármikor beverek nokival, ubisalival. "


A husnak szar ize van nyersen, a fuszerek es a fozes/sutes teszi eheto, megkivanhato etelle, ezzel szemben egy gyumolcsot (vagy akar zoldseget is bar, itt mar nem dominal a magas cukor tartalom, igy kevesbe izgul ra az ember agya) ha megpillantasz, akkor valoszinuleg egybol elakarod fogyasztani nyersen, mivel valojaban az a te eteled, a hust a tigriseknek talaltak ki (o valoban raizgul a husra, mikor meglatja a gazellat, ellentetben veled a tescoban, vagy ha vedekeznel esetleg, hogy farmod van, nem hiszem, hogy a csirkeolban megkivanod a hust es osszefut a nyal a szadban), szoval a husban a fuszer gerjeszti az etvagyat (ha ezzel nem tudsz megbirkozni akkor, [link] nyers hust meg csak pszichopatak esznek

2020. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!