Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most határoztam el, hogy...

Most határoztam el, hogy vegán leszek. Van még itthon egy kis túró, sajt, 10 db kávétejszín, és kb. negyed kiló hús a mélyhűtőben. Ti mit csinálnátok velük?

Figyelt kérdés
Hajlok arra, hogy megegyem/megigyam őket...
2020. aug. 10. 15:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
18%

"Amíg ki nem derül, hogy az sem túl egészséges..."


Már rég kiderült :)

2020. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
22%

Ez számomra épp olyan furcsa, mintha valakit a környezetvédelem és az egészséges életmód motiválna egy humanitárius szervezet csatlakozásához, és nem az emberi jogokba vetett hite.

Totál nonszensz.

A veganizmusnak ugyan indirekt módon köze lehet a környezetvédelemhez és egészséghez, de attól nem lesz valami vegán, mert az környezetkímélő vagy egészséges.

A veganizmus egy etikai álláspont.

2020. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Értem én, nem használjuk ki az állatokat, éljenek csak boldogan a mezőn. Ezek szerint rosszul fogalmaztam, amikor a vegán szót használtam. Igyekszem végleg áttérni a vegetáriánus életmódra, és csak minimálisan kihasználni a szegény állatokat, vagy egyáltalán nem, majd meglátjuk.
2020. aug. 11. 14:26
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor elhatároztam, hogy vegetáriánus leszek, az azt megelőző egy hétben elfogyasztottam az összes fagyasztott húsos kajám, illetve az egyes húsos ételeket (pl. szalámi).
2020. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként még mindig nem "tértem át" teljesen... még nem volt időm tanulmányozni, hogy mely növényeket kell megfelelően párosítani a szükséges fehérjeforráshoz, ami számomra elengedhetetlen. Nálam egy dokumentumfilm volt az, ami gondolkodóba ejtett, és nem, nem a kegyetlen nagyüzemi állattartásról volt szó benne, hanem arról (többek között), hogy a növényekben is megvan minden szükséges fehérje a hiedelmekkel ellentétben, meg minden más is, esetleg B12 vitamint lehet pótolni, és nagyrészt a húsipar fenntartását célozza az egész propaganda a szükséges húsevésről. A Netflixen lehet megnézni. Sok orvos is nyilatkozik benne, és nagyrészt hihetőnek tűnik.

Köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 27. 08:29
 26/28 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2020. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést, jelentem, nem. Azt tudtam, hogy a megfelelő növényeket párosítva minden esszenciális aminosavat be lehet vinni, de annyira nem merültem el benne, csak sok babot ettem rizzsel, ennek ellenére 1 hét alatt 1 kilót el is vesztettem abból a kevésből az itthoni nehéz súlyzós edzés mellett, úgyhogy visszatértem a húshoz és a többihez. Lassan, hullámzóan sikerül is visszaállnom a régi súlyomra. Majd talán valamikor elmerülök a témában, ha lesz időm, és újra kipróbálom, bár elég kevés vegetáriánus sportolóról hallani (nem mintha én sportoló lennék).
2020. okt. 26. 17:04
 28/28 anonim ***** válasza:
Élsportolók között is rengeteg a vegetáriánus, vegán. Lewis Hamiltont vagy Lionel Messit nyilván azoknak sem kell bemutatni, akik semmit nem konyítanak az adott sporthoz. De a hobbi szinten sportolók között is akadnak bőven. Én pl. havi 400-500 kilométert bringázom, 70-100-at futok minden hónapban vegetáriánusként, és nem érzem semmi hátrányát, sőt.
2020. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!