Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vega megeszi pl azt a...

A vega megeszi pl azt a krumplilevest, amiben kolbász főtt, csak kiválogatja belőle a kolbászt, vagy egyáltalán nem is nyúl hozzá?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy vega legyek... Először vegánra akartam áttérni, de rájöttem, hogy az túl nagy változás lenne. Úgyhogy maradok a vegetáriánusnál, úgyse ettem eddig se olyan sok húst, max csirkét, de abból se mindent. Sokszor vágtak itthon disznót, de én akkor mindig bevonultam a szobámba és bőgtem, mert sajnáltam szegény állatot, vagy elmentem itthonról. Mikor nézem a konyhafőnök műsort, és látom, hogy miket dolgoznak fel... Struccot, galambot, lámát... Annyira sajnálom őket! Viszon a szüleim nem igazán támogatnák, úgyhogy ez inkább egy elvi kérdés. (Tini vagyok)

2020. szept. 11. 07:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%

10, ugye tudod, hogy a kevés kivétel egyikét írtad le ?

Ez hatalmas konfliktus forrás.

Lényegesen több családban van ebből gond, mint akiknél nincs.

De a család még úgy ahogy tolerálja.

Ha viszont "idegeneknek" kell állandóan külön kaja sort készíteni, az a kapcsolatok rovására megy.

2020. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

#11

Nem tudom felétek mi a szokás, mifelénk úgy általánosságban nem megszokott, hogy idegeneket hívjunk meg vacsoraestre. :)

Amúgy ez, hogy akkor neki külön kaja kell és fúj... a párom ki nem állhatja a paprikát, így rá is "külön oda kell figyelni" és "mekkora gondot csinál", gondolom ő se normális. :D

Röviden: mifelénk nem arról szól a vendégség, hogy egyenkaját etessünk random emberekkel. Egy ilyen környezetben lehet, hogy tényleg hátrány.

2020. szept. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

#11: szerintem kicsit el vagy tévedve. Nekem több vega ismerősöm van, a családból pedig férjem is, apósom is, egyik unokatesóm is az. Egyikük se válogatós, ha csak a köretből tudnának enni, akkor sem panaszkodnának. De persze figyelünk, hogy ne így legyen, nem olyan nagy etwas pár karika rántott cukkinit kisütni a húsok előtt, vagy túróval töltött gombát is készíteni. Sőt, nem is csak egy adag kell belőle általában, mert mindenki más is szeretne a vega verzióból is enni.


Nekem kicsit fura a hozzáállásod, hogy megszakítottátok a kapcsolatot a vegán ismerősökkel, mert nem akartok nyúlkaját enni... Mert én jó sok szokásosan Magyarországon készített ételt ismerek, ami amúgy történetesen vegán. Nem, nem csak a salátafélék, nem tudom, miért van egy csomó embernek az a tévképzete, hogy a vegánság zöldsaláta zöldsalátával. De ha kicsit megerőlteti magát az ember, akkor egész csinos menüt lehet összerakni vegán ételekből, mindenféle spéci összetevő, szója vagy ilyesmi nélkül. Vegetáriánus ételből még egyszerűbb lenne.


Ezért eléggé az a benyomásom, hogy te elvi okokból eleve elzárkóztál a közeledés elől. (Kivéve, ha harcos-térítő vegánokról van szó, de nem ezt írtad.) Vagy talán az a típus vagy, akinek minden nap feltétlenül húst kell enni, és másmilyen ételeket el sem tud képzelni - ami szerintem szintén nem egy ideális hozzáállás az ételekhez.

2020. szept. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%

Én sem eszem minden nap húst, de, hogy egész életemben zöldségen éljek, az nem fér bele a világnézetembe.

Akik ezt teszik, ugyanolyan fanatikusok , mint a vallási topicban az idióták.

Akik a gyerekeiket már eleve így táplálják, azoktól meg elvenném a gyereküket. Van aki a kutyáját meg a macskáját is így eteti, aztán csodálkoznak, hogy "jé, tegnap még milyen jól volt a macska, most meg hullamerev".

A macska alapvetően húsevő,így, hát húsfélével kell táplálni.

Az ember és a kutya pedig mindenevő, így vegyes étrenden kell élnie.

Ez ennyire egyszerű.


A kérdező sincs felkészülve arra, amit tenni akar.

Nincs olyan, hogy vegetáriánus törvény, amit kötelezően be kell tartani.

Azaz ha ki akarja szedni a húst, akkor kiszedi.

Az viszont felháborít, hogy az itt jelen levő felnőttek sem tudják, hogy a tudomány mai állása szerint fejlődő szervezettől nem szabad megvonni a húst, mert az agy nem jut olyan fehérjékhez, amire szüksége lenne.

A kérdezőnek azt javasolnám, hogy várj legalább 20 éves korodig.

2020. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

#14

De miért csak zöldség létezne? Imádom ezt, hogy biztos csak saláta van... :D


Gyerekről, macskáról meg hol volt szó?

A kutya és a macska ragadozó, nyilván nem lehet vegán kajákon tartani. Vagyis lehet, de nem normális dolog.


Mire nincs felkészülve a kérdező? Hogy ne egyen kolbászt? :D


"a tudomány mai állása szerint fejlődő szervezettől nem szabad megvonni a húst, mert az agy nem jut olyan fehérjékhez, amire szüksége lenne."

Semmi pótolhatatlan fehérje nincs a húsban, ami ne lenne más élelemben. A vegánsággal még csak-csak lehet vagdalkozni, bár ott se mondja ki ilyen egyértelműen egy kutatás se, hogy ne tedd.... de a sima vega étrendben meg semmi extra nincs, nem marad le semmiről aki kiiktatja a húst az étrendjéből. Amíg tejet, tojást fogyaszt addig még csak nem is olyan macerás az egész.

2020. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
Nekem nincs bajom a vegánokkal! Mindenki maga dönti el mit eszik én pl nem eszek csirkehúst és tojást. De amikor erőszakkal tolja az arcodba a Govegan és ehhez hasonló posztok, ha vendégségbe jön csak kötözködik, téríteni akar. 4 éves gyereke még nem látott állati eredetű terméket.
2020. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Aki úgy gondolja, hogy a vegetarizmus miatt sok konfliktus alakulhat ki, az szerintem magábol indulnki. Mármint ne értsetek félre, nem akarok semmi rosszat mondani, de szerintem ha te igazán szeretsz valakit, akkor mindegy, hogy milyen életmódot folytat. És aki azt mondja, hogy ez nem így van, akkor az a valaki vagy nem képes az emberi szeretetre, vagy csak még senkit nem szeretett igazán. De ez csak az én véleményem.

Mégegyszer köszöm szépen MINDENKINEK.:)

2020. szept. 11. 18:29
 18/22 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, ennél sokkal kisebb dolgokból is van konfliktus.

Ha gondolod 30 éves korodban majd térjünk vissza erre.

Nem éltél még együtt senkivel, úgyhogy még rózsaszínben látsz sok mindent.

2020. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%
#18: érdemes olyan emberek társaságát keresni, akik nem problémáznak hülyeségeket. Nem reménytelen feladat. Nyilván a szüleit nem maga választja az ember, de a párját már igen, és a barátait is.
2020. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
12%

#19

Ezt honnét vetted ?

Hihetetlen, hogy ezen az oldalon még látnokok is vannak.... :)

2020. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!