Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vega megeszi pl azt a...

A vega megeszi pl azt a krumplilevest, amiben kolbász főtt, csak kiválogatja belőle a kolbászt, vagy egyáltalán nem is nyúl hozzá?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy vega legyek... Először vegánra akartam áttérni, de rájöttem, hogy az túl nagy változás lenne. Úgyhogy maradok a vegetáriánusnál, úgyse ettem eddig se olyan sok húst, max csirkét, de abból se mindent. Sokszor vágtak itthon disznót, de én akkor mindig bevonultam a szobámba és bőgtem, mert sajnáltam szegény állatot, vagy elmentem itthonról. Mikor nézem a konyhafőnök műsort, és látom, hogy miket dolgoznak fel... Struccot, galambot, lámát... Annyira sajnálom őket! Viszon a szüleim nem igazán támogatnák, úgyhogy ez inkább egy elvi kérdés. (Tini vagyok)

2020. szept. 11. 07:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Te döntöd el, hogy mi fér neked bele vegaként, pláne, ha az állatok iránti szeretet miatt csinálod. Szerintem tiniként, a szüleid támogatása nélkül megeheted nyugodtan azt a krumplilevest és csak a kolbászt hagyod ott, ha az van ebédre. Nyilván ha külön élsz és magadnak csinálod a kaját, akkor nem főzöl bele kolbászt, de ezt most nem tudod megtenni. Vegának lenni relatíve könnyű, vegánnak már sokkal nehezebb és komoly odafigyelést igényel. Hajrá, kezdd el nyugodtan és majd alakul :)
2020. szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Aki megeszi azt, amiben hús is főtt, az nem vega, csak válogatós.
2020. szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Az 1-es válaszolóval értek egyet: úgy csináld, ahogy szeretnéd, és a körülményeid engedik. A vegetarianizmus egy spektrum, egyik végén állnak a szemi-vegák, akik még halat is esznek, másik végén a vegánok, akik annyira nem fogyasztanak semmi állati eredetűt, hogy nem hordanak se bőr, se selyem cuccokat (a selyemhernyók miatt), és nem esznek mézet sem. A két szélsőség között pedig van milliónyi fokozat, tehát van, aki kiválaogatja a kolbászt, és van, aki elvből nem eszik az ilyen kajából.

Bárhogy is döntesz, mindig lesz, akinek nem tetszik, ez ne befolyásoljon, mert megbolondulsz.

2020. szept. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy vegetáriánus, csak egy emberek által kitalált kategória. Te is kitalálhatsz magadnak bármilyen kategóriát, és csinálhatod úgy. Azzal légy óvatos, hogy ha vegetáriánusnak nevezed magad, de eszel kolbászfőzővizet, akkor esetleg egyes harcos vegák képmutatónak, hazugnak vagy akárminek fognak tartani. Pedig az egy teljesen normális hozzáállás, hogy lehetőség szerint vegetáriánusként étkezel, de úgy, hogy ezzel másoknak plusz nehézséget ne okozz. Azért arra figyelj, hogy ne legyen kidobva miattad a hús, tehát mikor szedsz a levesből, akkor már ne is kerüljön a tányérodba a kolbász.


Ha felnőtt leszel, akkor pedig lehetsz majd teljesen vega. Vagy 95%-ban vega, kivéve, mikor a szüleidnél ebédelsz :-)

2020. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, van több vega ismerősöm is, van aki megeszik ilyesmit, van aki nem.

A te helyzetedben, ha ez kivitelezhető és ezt szeretnéd, akkor csináld így, később a saját lábadra állva pedig magad dönthetsz, hogy a heavy húsevés és a szigorú vegán étrend közti skálán hol szeretnél elhelyezkedni.

Sokan vannak így fiatalon, szülőkkel élve, én is így voltam. :)

2020. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem, mert a kolbász zsírja belefőtt a levesbe.
2020. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

Azzal nincs semmi bajom, hogy sajnálod az állatokat, de szerinted ha kiválogatod az ételből a húst, akkor abból össze lehet majd rakni egy élő állatot ?

Nem tudom tisztában vagy e azzal, hogy az evolúció során az agy fejlődése a feldolgozott állati fehérjének volt köszönhető ?

Írni sem tudnál, ha az elődök nem ettek volna húst.

Az egész világon ez megy, egyik állat megeszi a másikat. Sajnálom, hogy ezt nem látod át.

2020. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

#7

Ha elolvastad volna, a kérdező szülőkkel él, jelenleg ez az elérhető opció neki.

Az meg, hogy az elődökkel mi volt, irreleváns a mai életvitel szempontjából.

2020. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Annyira biztos voltam benne, hogy a 7-es kommentem 0-át kap, hogy az életemet is rátettem volna, de én ezen csak nevetek.

Akinek ez a legjobb szórakozása, hát nyomkodja csak a piros gombot, és tegye ezt annak tudatában, hogy mennyire kicsinyes a viselkedése.

Ne fogjátok vissza magatokat, ezen hozzászólásra is szeretnék nullát kapni.A kérdező figyelmét viszont felhívnám arra, hogy a későbbi életében lehetnek majd kellemetlen dolgok. Mikor vendégségbe mész, akkor az ottani háziasszonynak majd csinálod a külön munkát és hidd el utálni fognak érte. Sehol nem szeretik különcöket.

A párom családjában is van egy vegán. Ők sem jönnek hozzánk és mi sem megyünk hozzájuk, mert sem én sem a párom nem nyuszikaján szeretne élni. És ezt a külön étrend okozta, nem az emberi oldal.

Ha egy húsevővel kerülsz össze, akkor sok lesz a konfliktus.

A vegetárius és vegán életmódot abszolút evolúció ellenesnek ítélem, mert az is. Az ember mindenevő faj, nem növényevő.

2020. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 9-es!

Tudod, mint mindent az életben, ezt is lehet intelligensen és erőszakosan csinálni.

Édesapám közel 25 éve nem eszik húst (halat igen). Anyum eleinte nehezen fogadta el, mert addigra már évek óta együtt voltak, mar mi is éltünk, de apa szelíd következetességgel tartott ki a döntése mellett. Soha nem erőltette a nézetét senkire, nem fintotgott a húsra, megeszi a húslevesből a zöldséget, ha nincs más, eszik köretet savanyúsággal, a család meg rájött, hogy nagyon finom vega ételeket is lehet készíteni, annak ellenére, hogy mindannyian továbbra is húsevők maradtunk.

Az én férjem glutén és laktózérzékeny, na azzal sokkal több a gond, mint apámmal.

2020. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!