Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti megennétek így a...

Vegánok, ti megennétek így a tojást?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok, itthoni tyúkjaink tojását fogyasztom. Felmerült bennem, hogy ha a tyúkok mellett nincs kakas, a tojás nem lesz megtermékenyítve, tehát semmilyen módon nem lehet belőle kiscsibe. Viszont a tyúk így is tojja a tojást, csak nincs megtermékenyítve. Ezt a tojást a vegánok is megehetnék ilyen alapon, hiszem a tyúk magától tojta ezt a tojást, nem kényszerítette rá senki, mégis, ha nem esszük meg, "kárba vész" vagy megromlik. Ilyen esetben sem ennétek meg?

Ugye a vegánság az állatok nem kihasználásáról szól, viszont ebben az esetben nem ki vannak használva, hanem az amúgy is megtojt tojás felhasználásáról van szó, nem hagyjuk megromlani.



Kérlek csak vegánok válaszoljanak, trollokra nem vagyok kíváncsi, csupán egy értelmes eszmecserét szeretnék.



2020. szept. 19. 00:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
A vegán az aki nem eszik állati eredetū élelmet így már megbukott a teóriád.Az csak mellékes hogy miért vegán valaki.
2020. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Hat dehogynem kihasznalas, hiszen tyukot tartasz, az meg nem a termeszetes allapota hogy nalad lakik, sot meg se kellett volna szuletnie ha te onzo modon nem vettel volna csirket.


Segitek: egy vegannal nem lehet ertelmes beszelgetest folytatni ebben a temaban, mert extremista, nem dog semmilyen ervet elfogadni ami ellenkezik a hitevel .

2020. szept. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
*dog=fog
2020. szept. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Én vegán voltam, de hasonló dolgok miatt hagytam abba a magam kategorizálását. Nem bolti áruk vagyunk amit fel kell címkézni. De ha te vegánnak érzed magad, akkor legyen úgy. A kérdésre válaszolva, én megenném a tojást.
2020. szept. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
Előre is bocs, hogy nemvegánként válaszolok, de nem vagyok troll. A vegánok az állatok nagyüzemi tartását ellenzik, mert ott szenved az állat. Ha a tyúkjaid jó körülmények közt, szabadtartásban élnek, akkor szerintem erkölcsileg okés. Arról, hogy mi a tyúk természetes állapota, eleve értelmetlen vitatkozni egy olyan állatnál, ami háziasított, tehát jelen állapotában életben se maradna vadon.
2020. szept. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
A vegán nem csak azért nem eszik tojást mert abból potenciálisan csirke lehet hanem azért sem mert állatok kizsákmányolásával keletkezik. Ketrecben tartotok tyúkokat hogy megöljétek őket meg elvegyétek a tojást. Ez semmilyen formában nem vegán.
2020. szept. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

A dolog kulcsa ott van, hogy te tyúkot tartasz. A tyúkot a saját hasznodra tartod, nem ő kérte - ergo kihasználod. Emiatt nem lehet vegán a házi tojás sem.

Ismerek olyan vegánt, aki ugyanezen az elven a lovaglást is elítéli pl.

2020. szept. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Jó, hát ennyi erővel kutyát se kellene tartani, ha már itt tartunk.
2020. szept. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 naphtha ***** válasza:
39%

Bocsi én offolok!

Két dolog jutott eszembe.

Az egyik: láttál már boldog tyúkot? :D

Tudom, hogy hülyeségnek hangzik, de amikor nekem feltették ezt a kérdést, begondolkoztam. A kacsa a disznó stb tud úgy csinálni, amire azt mondanám, hogy boldogság. De a tyúk az csak úgy van. :)

A másik, hogy egy elmélet szerint a T-Rexből alakult ki a tyúk.

Mondjuk ez meg is magyarázná, hogy miért nem boldogok. Mekkora kicseszés már. Mi még nem is voltunk mikor a dínók uralták a Földet, aztán az evolúció pocokmajomból megcsinált minket, a dínókból meg egy röpképtelen csicskát :D :D :D

Amúgy pár elvetemült vegán kitalálta, hogy hogyan ehet állati eredetűt. Lecsapolják a saját vérüket és megsütik. És bocsi még egyszer!

2020. szept. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

A tyúkot a saját hasznodra tartod, nem ő kérte - ergo kihasználod.


Elfogadom,hogy a tojás nem vegán élelmiszer,de ez egy ostoba érv . A tyúk körülbelül másfél óra alatt döglik meg ha szélnek ereszted a határban .

De aki valaha tartott baromfikat,az tudja,hogy ahol ellátják őket kajával,védelemmel a ragadozók ellen,és meleggel ,oda visszamennek nap végén mindenféle hajkurászás nélkül is ,mert jól érzik magukat .

Én tartok dísztyúkokat ,csak kedvtelésből,nem vágási céllal . Felismernek ,amelyik nem beszari az még vakartatja is magát velem ha leguggolok hozzájuk :D

Az embertől cserébe ,hogy szerethetem és gondozhatom őket ők kapnak kaját, búvóhelyet ,és egy szép zöld életteret .

"Nem ő kérte" :D Csak az ember nélkül életképtelenek ,és ezt ők is tudják,mivel háziasított állatok ,a génjeikben van .

Talán a disznó kivétel ,ha jól tudom az vissza tud "vadulni" ,és boldogul egymagában,de gondolom ez sem mindegyik egyedre igaz azért.

2020. szept. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!