Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti megennétek így a...

Vegánok, ti megennétek így a tojást?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok, itthoni tyúkjaink tojását fogyasztom. Felmerült bennem, hogy ha a tyúkok mellett nincs kakas, a tojás nem lesz megtermékenyítve, tehát semmilyen módon nem lehet belőle kiscsibe. Viszont a tyúk így is tojja a tojást, csak nincs megtermékenyítve. Ezt a tojást a vegánok is megehetnék ilyen alapon, hiszem a tyúk magától tojta ezt a tojást, nem kényszerítette rá senki, mégis, ha nem esszük meg, "kárba vész" vagy megromlik. Ilyen esetben sem ennétek meg?

Ugye a vegánság az állatok nem kihasználásáról szól, viszont ebben az esetben nem ki vannak használva, hanem az amúgy is megtojt tojás felhasználásáról van szó, nem hagyjuk megromlani.



Kérlek csak vegánok válaszoljanak, trollokra nem vagyok kíváncsi, csupán egy értelmes eszmecserét szeretnék.



2020. szept. 19. 00:31
1 2 3
 11/21 Miss Endzsi ***** válasza:
88%
Én is a saját tyúkjaim tojásait eszem. Nem lesznek levágva, imádnak itt élni. Nem tudok úgy kimenni a kertbe, hogy ne rohanjanak oda hozzám rögtön. Simogatni lehet őket, szőlőt, dinnyét, almát is kapnak, boldog hangot adnak ki.
2020. szept. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

1. Vegánok n esznek még tojást sem.

2. Baromság ez a vegánság.

2020. szept. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nehanyan felreertettek, nem, nem vallom magam vegannak.


Tehat inkabb ne vegyem meg azt a 3 darab tyukot, es vegezzek a vagohidon, minthogy nalam a hatalmas kertben szaladgaljanak eletuk vegeig?

2020. szept. 19. 15:04
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
nemtom, de 9-esen hangosan röhögök, nagyon jó eszmefuttatás :D
2020. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Sunshinedoll ***** válasza:
65%
A vegánoknak nem (csak) az élőlény megevésével van bajuk, hanem azzal, hogy állati eredetű kaja, vagyis az állatok úgymond kihasználásával keletkezett. Hiszen a vegánok tejterméket sem esznek, azok sem potenciális élőlények.
2020. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10%

"Nehanyan felreertettek, nem, nem vallom magam vegannak."


Akkor vajon mivel kezdted a kérdésedet?

2020. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
#16: Azzal kezdte, hogy vegeTÁRIÁNUS. Az nem egyenlő a vegánnal.
2020. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszoló írta: "Az egyik: láttál már boldog tyúkot? :D"


Naponta látok boldog tyúkokat, nálunk mindegyik jól érzi magát. :) Kimegyek az udvarra, már futnak felém. Tudják, hogy szoktam néha vinni nekik nagyon finom dolgokat.

A Pistike (kakas) meglát, jön oda hozzám és körbeudvarol. A Herceg kakas szintén odajön, vele elég jó kapcsolatom van, leguggolok, odahúzom az oldalamhoz és el kezdem markolászni a combját, meg kapirgálom a tollát a hasán. Azt is nagyon szereti, amikor a taréját vagy a cakliját morzsolgatom az ujjaimmal. Ilyenkor meg se moccan, de látszik hogy tetszik neki. Amikor abbahagyom és felállok, rám néz, látom mire készül, magam elé tartom a karomat, felrepül rá helyből, onnan meg a vállamra lépked és nekiáll kukorékolni. Persze ilyenkor meg a hátát simogatom. :D

Volt egy szőrmi tyúkom, sajnos tavaly nyárom meghalt, ő pl. nagyon társaságkedvelő volt. Amíg szintén leguggolva osztogattam finom falatokat a tyúkoknak, addig ő a hátam mögé settenkedett, megfogta a csőrével a ruhámat és kicsit meghúzta, közbe meg mondta, hogy "pakk-pakk" - vagyis hogy vegyem észre hogy ő is ott van ám... Na ilyenkor megfogtam és felültettem a térdemre és úgy etettem a kezemből. Meg amikor simogattam a kis "bundáját" a nyakán, fején - húú de nagyon tetszett neki, egyből elalélt tőle. Nagyon jó fej volt. :)

Úgy hogy vannak boldog tyúkok, a mieink csibe koruk óta vannak nálunk és annyit fognak élni, amennyit a természet kioszt nekik. Remélem jó sokáig.

2020. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
ez de cuki volt :D
2020. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Miss Endzsi ***** válasza:
29%
18, télen, hogy tartod őket melegen? Zárt óljuk van, de az nem elég, mert ugye kell nekik szellőzés. Én arra gondoltam varrnék nekik polár pulcsit. :D
2020. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!