Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán étrend tényleg strokot...

A vegán étrend tényleg strokot okoz?

Figyelt kérdés

Egy hete nagybátyám strokot kapott, szerencsére kisebb volt a sérülés így már jól van.. mikor vittük be a kórházba orvos egyik kérdése az volt hogy vegán e, mondtuk igen már 5 éve... erre válasz az volt, akkor már értem...

Nem tudom ezzel az orvos mit akart mondani de ezt találtam erről a neten


[link]


2020. okt. 4. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
nem
2020. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Vegánság = Baromság
2020. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Én meg 26 éve eszek vegán módon és nincs semmi baja az érrendszeremnek, éppen azóta javult, amióta elhagytam az állati termékeket!


Azt meg teljesen kizártnak (kitalálciónak, provokációnak) tartom, hogy az orvosnak ez lett volna az elsö kérdése, a stroke esetében ugyanis a sok húsos, zsíros étrend az, amire elöször rákérdeznek, nem pedig a vegán!

2020. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3. Nem ez volt az első kérdése, sok kérdést tett fel igen a zsíros ételeket is feltette... de közte ezt a kérdést is..
2020. okt. 4. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Megválaszoltuk de lepontoztad.
2020. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Én Magyarországon azon se lepődnék meg, ha azt kérdezné az orvos, hogy "és jár templomba?" "Nem." "Akkor már értem...". Az a helyzet, hogy Magyarországon az állami egészségügyben már csak a szakmai selejt maradt, kár szépíteni.
2020. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sunshinedoll ***** válasza:
95%
Biztos vagyok benne, hogy nem történt meg, bár Magyarországon csak az számít embernek, aki nokedlit eszik pörkölttel, és a max tesmozgása az a hűtő-tévé táv közötti cammogás, szóval épp akár igaz is lehet :D
2020. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Az milyen amúgy, hogy egy orvos azt mondja valamira, hogy "már értem", majd hagyja, hogy a beteg és hozzátartozói a neten keresgéljenek, hogy ugyan mire gondolhatott?
2020. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Itt az eredeti cikk, kiemeltem benne a számokat, hogy jobban lehessen látni az arányokat.


"A British Medical Journal aktuális számában ismertetett tanulmány !!!!48 ezer!!!!! ember adatait elemezte az étrendet és az egészséget vizsgáló hosszú távú, nagy létszámú oxfordi vizsgálat (EPIC-Oxford) segítségével.

Az 1993 és 2001 között felkért résztvevők közül !!!!16 ezren!!!! vegetáriánusok vagy vegánok, köztük 7500-an olyanok, akik a halat is beillesztették a növényi étrendbe - írta a BBC hírportálja.

A halat is fogyasztók 13 százalékkal, a vegetáriánusok és a vegánok!!! 22 százalékkal kisebb eséllyel szenvedtek szívkoszorúér-betegségben, mint a húsevők!!!!.

A növényi étrendet követők azonban 20 százalékkal nagyobb eséllyel kaptak stroke-ot . A kutatók szerint ennek a B12 vitamin alacsony szintjéhez lehet köze, de "az összefüggés bizonyításához további kutatás szükséges".

A kutatók szerint az is elképzelhető, hogy nem az étrend, hanem más életmódbeli eltérések állhatnak az összefüggés hátterében."


Ebböl azért az látszik, hogy a nem-húsevök jóval kisebb arányban kapnak szív-érrendszeri betegségekben, mint a húsevök, illetve a "20%-kal nagyobb arányú stroke nem az ÖSSZES vegetáriánusra vonatkozik, hanem arra, hogy aki kapott valamilyen keringési betegséget, azon belül volt magasabb a stroke és alacsonnyabb az egyéb betegségek aránya!

2020. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!