Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrend SIBO-val. Tudnáto...

Vegán étrend SIBO-val. Tudnátok segíteni? Felsorolom miket ehetek, ebből szeretnék változatosabban főzni.

Figyelt kérdés

Zöldségek közül: paradicsom,kaliforniai paprika,cukkini,padlizsán, saláta, retek,burgonya,uborka,tök,sütőtök,zellergumó. Hagymát NEM lehet pl!

Gyümölcsök: eper,málna,áfonya,éretlen banán,narancs,mandarin

Magvak: dió, paradió,makadámdió,chia mag, tökmag..

Gabonák: rizs,köles,hajdina,quinoa

Ezen kívül: szójafehérje(tehát vegán tejfölt lehet), kókusztermékek (tej,tejszín stb), rizstermékek, kukoricaliszt,tortilla,nachos

Édesítésre: eritritet / rizsszirupot használok

Fontos kiemelnem hogy nekem csak ezeket lehet, mert allergiás vagyok a tejre, tojásra, kivire,mogyoróra és mandulára. Változatos recepteket szeretnék ezekből.



2020. aug. 8. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
1-es: saláta = fejessaláta, ez egyértelmü minden értelmes ember számára.
2020. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Salátából lehet jégsalátát,fejes salátát, endivia salátát, ebben nincsen korlátozás, ezért is írtam gyűjtőfogalomként.
2020. aug. 8. 22:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Gluténmentes zabot is lehet!
2020. aug. 8. 22:39
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
szóját ehetsz, de más hüvelyest nem??
2020. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szójababot sem, de a kivont szójafehérjét azt lehet. Amúgy a FODMAP diétát kell követnem :) csak próbáltam leírni hogy konkrétan miből főzhetek.

Sajnos a hüvelyesek teljesen kiesnek.

2020. aug. 8. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
a kaliforniai paprika miben különbözik pl a kápiától?
2020. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, arra tudok tippelni, hogy ez egy amerikai fejlesztésű diéta, és szimplán azokat tartalmazza a lista,amiket ott gyakran esznek. Van a listában számtalan nekem ismeretlen étel, de mivel magyar vagyok így abból főznék ami itt kapható.

Annyit tudok hogy beválik a diéta,gyógyulok, orvosilag is alátámasztott. Kérlek ne a listát elemezzétek, hanem ha valaki tud segíteni abban, hogy ezekből milyen változatos ételeket főzhetek, akkor azt megköszönöm. Ezért tettem fel a kérdést :)

2020. aug. 8. 23:29
 8/11 anonim ***** válasza:
7%
2! "1-es: saláta = fejessaláta, ez egyértelmü minden értelmes ember számára." Na megint tanultam valamit! Eddig ugy tudtam, hogy az értelmes emberek többféle salátát (salátazöldséget) ismernek. Ki hitte volna, hogy ilyen beszükült tudatuak?
2020. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jelentettelek. Nem tudom mi ez stílus, de nincs helye a kérdésem alatt a kötekedésednek. Részletes listát írtam, te meg fenn akadsz azon hogy saláta. De receptet azt nem írtál, még egy jó tanácsot sem.
2020. aug. 8. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

szia!

tudnám tanácsolni a teljes értékű növényi étrendet neked. hasonlóan jó eredményeket lehet elerni vele. állati eredetű élelmiszereket, olajat, tejtermékeket kerüli a TÉNÉ. emellett a feldolgozott ételeket is, és mindenből a legtermészetesebbet, mindezt kutatásokkal alátámasztva. édesítő a datolya/házi datolyaszirup, teljes kiőrlésű lisztek, tészták, kenyerek (mindenféle hozzaadott rossz nélkül).

facebookon javaslom hogy keress rá a csoportra, orvosok is jelen vannak, sőt, a csoport adminja egy háziorvos. rengeteg recept van a csoportban (van külön receptes csopi is), sok-sok kérdés, amiket a tagok tesznek fel, igyekszenek segíteni egymásnak az emberek tapasztalatokkal, stb. 😊

2020. aug. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!