Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy vegyem rá apukámat a...

Hogy vegyem rá apukámat a vegetáriánus étkezésre?

Figyelt kérdés

Én vegán vagyok és nagyon jól érzem magam. Apukám nem rég gyógyult ki rákból, magas vérnyomása van, magas cukra, a szívével vannak bajok, a májával is(nem ivás miatt), 50 méter séta után meg kell állnia.

Az biztos, hogy nem tudom rávenni, hogy legyen vegán csak úgy győzködéssel. Neki nem tetszik, hogy vegán vagyok és már sokszor kérdezte, hogy mivel vehetne rá, hogy legalább csak vegetáriánus legyek. Szóba jött az is, hogy akkor egy hétig vagy hónapig ő is vegetáriánus lesz. Ami jó is lenne, ha egy hónapig csinálnánk és rájöhetne, hogy tényleg jobban érzi magát, de nem hiszem, hogy a sima vegetáriánus étrend olyan sokat segítene. Akkor is enné a krémes sütiket, chipset, nasikat, meg mondjuk tojásrántottát rengeteg zsírral(tényleg rengeteg), meg olajban sült dolgokat. Szóval az egésszel csak én járnék rosszul, hogy 2 év vegánság után újra ennem kéne tejet, tojást, zsírt, mézet, pedig már tényleg undorodok tőle.

Tudom, hogy nem kéne erőltetni, meg az ő élete, de az enyém is, ő az apukám. 17 éves vagyok, ő 55, még sokáig kéne élnie. Most ha például elkapná a korona vírust, az nagyon rosszul érintené.

Erre szeretnék tippeket kérni, hogy hogy vegyem rá az egészségesebb életmódra. Bármi tippet szívesen fogadok. Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 4. 10:45
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%

Ne akarj egy középkorú embert átformálni.

ATtól nem lesz szuperegészséges, ha számára nem vonzó kajákat erőltetsz rá!

2020. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%
szerintem sokkal többet segítene, ha nem a vegetáriánus étkezésre vennéd rá, hanem az egészségesre (ne egyen ennyi nasit, olajos dolgokat és egyéb szemét kajákat)
2020. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
64%

???

Mi köze a 2-nek egymáshoz? Mármint a betegségeinek, meg a vegetarianizmusnak? Vagy a vegetarianizmusnak az egészséges étrendhez?


Ha emellett kötelezted el magad, a te dolgod, de ez messze nem azt jelenti, hogy ez lenne az egészség záloga.

Inkább egy kis alázatosságot tanúsíts a táplálkozástudománnyal szemben, ne akarj kiskegyedes háttérrel megmondóember lenni!

2020. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

1.hozzászóló:

Láttam már sikersztorikat, igaz nem az ismeretségi körömben, de az interneten külföldi középkorú hírességekről is. Hogy magas vérnyomásuk volt vagy/és bármi betegségük, vagy éppen szívrohamot kaptak. Utána teljesen megváltoztatták az étrendjüket, mondjuk növényi étrendre váltottak és sokkal egészségesebbek lettek. Hiszem, hogy apukám is egy nagy változással, egy idő után akár sportolni is tudna, és élhetne még majdnem annyit amennyit eddig élt.


2. hozzászóló:

Nem értek egyet veled a veganizmusról.

Tanácsot kértem, a végén le is írtam, hogy bármi tippet elfogadok, hogy hogy vegyem rá az egészséges életmódra. Szerintem azt a legtöbben tudják, hogy a pacal meg zsíros kenyér nem egészséges. Azt kérdeztem, hogy, hogy vegyem rá, hogy ne ilyesmit egyen. Szóval ha bármi tipped van erre, még ha nem is vegán vagy vegetáriánus, azt szívesen fogadom. Az előző kommented pedig teljesen haszontalan volt és egyáltalán nem válaszolt a kérdésre. Nem értem miért kell kötekedni.

2020. máj. 4. 11:12
 5/45 anonim ***** válasza:
85%

#6

Felnőtt ember. Ha meg akar halni az az ő döntése. Neked semmi beleszólásod.

2020. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

3:

Még oké volt a hozzászólásod, míg le nem írtad, hogy 'szektás'. Az mindegy, hogy más e a véleményünk, de ez szerintem egy sértő szó.

4:

Köszi a választ! Próbálkozom

5:

Sosem olvastam kiskegyedet, abban csak azt írják le amit az emberek hallani akarnak. Rengeteg tanulmány van a vegánság mellett, csak az a baj, hogy a legtöbb angolul. Rengeteg sportoló vegán, élsportolók is.

[link]

Arnold Schwarzenegger is vegán lett. Róla azért csak tudjátok, hogy tudja mit csinál. Figyel a táplálkozására évek óta, azért tudott akkora izmokat építeni.

2020. máj. 4. 11:24
 7/45 anonim ***** válasza:
63%

# 6: Jajjistenem….. te ilyen bulvársz***okból táplálkozol????? Hány sikersztorit írjak neked darabonként 2e ft-ért…? :-DDDDD


Anyám borogass! Kiskegyed-blikk-stb. mint tuti infóforrás... :-D

2020. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

7:

Szerintem beletörődött és azt hiszi, hogy nem tehet semmit ellene. Ezért lenne jó, ha mondjuk egy hónapig egészségesen étkezne és jobban érezné magát, akkor rájöhetne, hogy van remény és ő is elkezdene törődni az egészségével. Legalábbis remélem.

2020. máj. 4. 11:27
 9/45 anonim ***** válasza:
84%
Had döntse már el, hogy mit akar enni..
2020. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
40%

Ha apukád nem akar élni, akkor te nem tudsz mit csinálni.


Én is vegán vagyok, soha nem kértem tőle, hogy legyen vegán vegetáriánus. Csak annyit, hogy kóstolja meg, amit főzök.

De sosem hajlandó megkóstolni, fujjog rá. Nem tudom mitől jobb dögöt enni. Csinálok kölesbol túrót és ugyanolyan íze van, ahogy ő szereti, de nem hajlandó megkostolni.


Talán a lelkére kéne hatni, hogy szükséged van rá, és ha nem is vegetáriánusnak, de hogy csak egészségen éljen főzz neki. És lehet, hogy ez azt jelenti, állati eredetűt is kell főzni neki, de a szokásokba lassan át lehetne vezetni. Apránként, és egy egy vegetáriánus kaja, vegán kaja is becsuszhat. Aztán hátha megszereti.

2020. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!