Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettél vegetáriánus...

Miért lettél vegetáriánus (nem vega!)?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 05:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

8-as: köszönöm,tökéletesen összefoglaltad!

Unokatesód nem vegán,hanem vega.

A fanatikusságot én is rühellem.

Megértem,aki nem szereti,vagy egészségileg jobban érzi magát tőle.

2020. okt. 25. 10:04
 12/25 A kérdező kommentje:
Aki azt írta,hogy pozitív javulást érzett közérzetében: ez mennyi idő után következett be?
2020. okt. 25. 10:36
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
3 hónap után.
2020. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Sunshinedoll ***** válasza:
92%
Fenntarthatósági és környezetvédelmi okokból elsősorban.
2020. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
Antibiotikumkúra után nem kívántam a húst. Két hétig semmilyen állati eredetű dolgot nem ettem, aztán lassan visszajött a sajt, a joghurt, a tojás, sőt egy kevés hal is néha. De a húst azóta sem kívánom. Ha kívánnám, megenném gondolkodás nélkül. Nem kifejezetten érdekelnek az állatok. Szeretem őket persze, de a haszonállatok arra vannak, hogy megegyük őket. Ettől függetlenül nekem jobb így. Könnyebbnek érzem magam, nem hízom, energikusabb vagyok, jobb az emésztésem, nem puffadok.
2020. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Már gyerekként sem rajongtam a húsért, mindig úgy tukmálták rám a rokonok. Sem az ízét, sem a szagát, sem az állagát nem bírom, és persze állatbarát is vagyok, márpedig a barátaimat nem szoktam megenni. Az emésztésem tökéletes, a kajakóma fogalma ismeretlen; megszűntek a rendszeres rosszulléteim, miután jópár éve kitúrtam anyámat a konyhából és átvettem az uralmat.
2020. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ettem egy olyan borzalmas húsételt, hogy utána elment a kedvem a hústól. Sose szerettem különösebben a húst ízre és textúrára, de az az étel olyan gyomorforgató volt számomra, hogy a maradék kedvem is elment. Akkor kezdtem nézegetni vega recepteket, hogy mit ehetnék amíg forog tőle a gyomrom. :D

Végül addig-addig nézelődtem vega recepteket, meg úgy általánosságban kezdtem látni a növényi alapú étrend előnyeit, hogy így maradtam, nem látok rá semmi okot hogy miért ennék újra húst.

(Azóta a tejet és a tojást is minimalizálom.)

2020. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%
Azért nem kellene enni (nem írom hogy nem eszem, mert sajnos még azt csinálom, mivel a szüleimmel élek) a húst meg semmi állati eredetű terméket, mert az ember nem húsevő. Össze lehet hasonlítani a húsevőket a mindenevőket az embbert meg a gyümölcsevőket és az ember mindenben az utolsóra hasonlít. Az összes modern kori betegség (rák, szívroham, agyvérzés, cukorbetegség, elhízás, stb.) mind az állati eredetű ételek miatt van. Aki csak hasraütés szerűen rámondja erre, hogy hülyeség, az olvasson el olyan könyveket mint a Kína tanulmány, ami utánajár hogy miért alacsony az előfordulása a fent említett betegségeknek Kína vidéki területein, és mint kiderül az alacsony vagy szinte semmilyen állati ételek fogyasztásának és a rizs meg további szénhidrátok magas fogyasztásának köszönhető. Vagy ott van még pl. a Döntő bizonyíték, ami végigmegy az összes állati terméken (hús, zsír, állati fehérje, tej, tojás) és tanulmányokkal támasztja alá, hogy miért nem alkalmasak hosszú távú emberi fogyasztásra. Valamint még a Bibliát is idézi, ezt azoknak említem akik hívők és úgy gondolják Isten az embert húsevésre teremtette, de mintkiderül, hogy bizony nem! Ezen felül lehet előadásokat nézni olyan doktoroktól mint T. Colin Campbell, Caldwell Esselstyn, Neal Bernard, John McDougall, Dean Ornish. Mindegyikük megtudja magyarázni a növényi étrend előnyeit és gyógyító hatását, az állatinak pedig a fordítottját. Nemrég még én sem tudtam ezekről a dolgokról (mert a húsipar, tejipar, gyógyszeripar tesz róla hogy ne jusson el az emberekhez) és nevettem is rajtuk, de önszántamból, a szabadidőm rááldozásával utánanéztem, kipróbáltam és azt tapasztaltam, hogy szinte minden elhangzott szó igaz. De ehhez nem elég vakon meghallgatni és kinevetni aztán meg rámondani hogy majomság. Meg kell próbálni hosszabb távon.
2020. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
16%
ja, azt még hozzátenném, hogy nem a vegánság a célom, hanem a teljes értékű növényi étrendre való átállás. a vegán az egy gyüjtőfogalom azokra akik tiltakoznak az állatokkal való bánásmód, az embertelen körülmények közötti tartásuk és halomra ölésük ellen; kerülik az állati ételeket ezen felül pedig semmi állati terméket, mondjuk ruhákat, lábbeliket, kenyőcsöket nem használnak. Én ezekre is azt mondom, hogy rendben van, de az első szempont a saját egészségünk legyen. Ha átállna mindenki a növényi étrendre, akkor ennek egyenes következménye lenne hogy nem élnének összezsúfolva, nem ölnék őket hiába és a többi, tehát a vegánok összes álláspontja is teljesülne. Végül is mindegy melyikből indulunk ki, a vége ugyanaz lenne: egy egészséges és erőszak nélküli, szebb és zöldebb jövő!
2020. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert jelenleg abban a környezetben, ahol élek (Magyarország, főváros) elképesztően mainstream dolog húst enni, és ez engem rendkívül zavar.


A családtagjaimnak gyakorlatilag nem volt olyan nap még az életében, hogy ne egyenek húst, munkahelyemen sem tapasztaltam még, hogy bárki bármilyen húst nem tartalmazó ételt evett volna - és most nem a legfancybb keleti vegán ételekre kell gondolni, hanem akár csak ilyenekre, mint a rántott gomba.


Ugyanezt látom, ha elmegyek étterembe: az egyetlen vega opció a rántott sajt, esetleg valami tésztaétel. A vegánoknak ennyi lehetősége sincs.


2020-ban meg van minden lehetőségünk arra, hogy túllépjünk a rántott hús + rizsa kombón, ehhez képest itt tartunk, és ez bosszant. Ez ellen kívánok a vegetarianizmusommal lázadni, egyúttal példát mutatni.

2020. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!