Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettél vegetáriánus...

Miért lettél vegetáriánus (nem vega!)?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 05:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
92%

32 éves voltam, 145kg, barátnőm éppen bejelentette, hogy terhes, pont megkaptam a havi fizumat és mentem a havi nagybevásárlásomra, ami akkoriban 2007 környékén olyan 35-40.000ft volt... vettem rengeteg diszno és csirkehúst, amit fagyasztottam, tesztaféléket, lisztet, havi 10kg cukrot, sorolhatnám,m volt egy listám hogy kb mi kell egy hónapra, hogy ha kitalálok valami kaját,m akkor max a fűszereket kelljen megvennem hónap közben...

Miközben rótam a sorokat a teszkóban, azon kattogtam, hogy basszus, lesz egy gyerekem, de valószínűleg meg sem élem, hogy felnőjjön... mikor meglattam egy srátot, kb egy idős lehetett velem, kisportolt test, vékony, életerős... komolyan olyan bőre volt, hogy az en ragyás pattanásaim mellett mint a babapopsi... követtem és néztem,m vajon mit vesz... és csak zöldséget vett, gyümölcsöket, meg hüvelyeseket, gabonafeléket, semmi húst... gondoltam elég ciki hogy követem, rá teszel egy lapáttal és leszólítom... kiderült,m hogy a srác vega... ez akkoriban meg csodabogarabbnak számított mint mostanában, aztan jól kifaggattam, majd egy hónapot kattogtam a témán, ez után kerestem vega fórumokat neten, kerestem egy embert aki eljönne velem egy havi nagybevásárlasra és bevezetne a témába... na azota vagyok kb teljesen növényi étrenden...

Nem vagyok vega, mert anyukám főztjéről soha nem fogok lemondani... de átlag hétköznap, mikor a saját kosztomat eszem, akkor csakis növényi alapokon étkezem... persze önmagában ettől szerintem nem törvényszerű, hogy lefogy az ember, de maga az, hogy sokkal könnyebb kajákat ettem, szép lassan magával hozott egy mozgásvágyat, így fogytam összesen 70kg-ot 3 év alatt amit azota is tartok,m kisfiam meg már lassan elég nagy fiú, en meg nemhogy még élek, de jobban érzem magam 100× mint akkoriban.

2020. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: jó olvasni ilyen válaszokat is, ahol egy felnött ember képes volt a rossz szokásaival felhagyni az egészsége érdekében.

A legtöbben elakadnak ott, hogy "jókat enni" egyenlö a sok zsíros hús zabálásával, pedig zöldségeket is kellene enni mindenkinek, méghozzá sokkal nagyobb arányban, mint húst, emellett rengeteg kifejezetten jó étel van, ami húsmentes, csak a többség vagy nem ismeri ezeket vagy nem tudatosítja magában, hogy ezek bizony húsmentes ételek.


Az én történetem kicsit hasonló, ugyan nem voltam nagyon túlsúlyos, "csak" tíz kg plusszom volt, de rengeteg egyéb problémám volt, vese gyulladás kb. havonta, hetente többször igen erös fejfájás, izületi problémák, folyamatos hasfájás evés után (pedig nem ettem soha nagy adagokat), magas vérnyomás, meg általános rossz közérzet. Ugyan mindenki azt mondta, mit akarok 50 fölött, az "természetes" ha mindenféle bajom van, csak neke egy egyáltalán nem tetszett, nem tudtam elfogadni.

Egy ismerössel beszélgetve, aki vegán módon étkezik (egyébként nem vegán) eszembe jutott, hogy ö mennyivel jobb állapotban van, mint én. Úgy gondoltam, egy hónapig azt eszem, amit ö, kipróbálom, milyen is az ö étrendje, hátha jobb lesz töle a közérzetem. Mire az egy hónap letelt, rájöttem, hogy ez az, ami nekem jót tesz és ami mellett továbbra is tényleg jókat tudok enni, mégha más ételeket is, mint elötte.

Közel három éve élek így, azóta minden egészségügyi bajom teljesen megszünt, képes vagyok sportolni, leadtam a fölöslegemet,és kifejezetten jól érzem magam a börömben.

2020. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
21 és 22-re reagálva: ha ezt elolvassa egy berögzült húsimádó, aki hallani se akar a növényi étrendről, akkor egyből jönnek a dilettáns mondatok hogy azért fogyott le mert vérszegény, fontos a hus a szervezetnek, régen is ettek húst és 100 évig éltek, meg hasonlók. itt vannak a példák ezrei és még ezután is azt mondogatják hogy mennyire fontos az állati étrend...
2020. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az ilyen "fanatikus" húsimádókkal nem érdemes foglalkozni!

A 22-es vagyok - 60 év fölött -, nekem, amióta "húsmentes" vagyok, azóta lett a vérképem is tökéletes - nincs sem vashiányom, sem semmi más hiányom, a vérnyomásom is optimális, és azóta tudok rendszeresen sportolni, hegyekben egész napos túrákat csinálni a 30-35 éves korosztállyal, szóval nekem egyértelmüen jobbb az állapotom egészségügyi szempontból, és ezt nem csak én érzem így, a háziorvos szerint is kb 35-40 éves szinten van a szervezetem újabban.


Szóval engem nem igazán érdekel, hogy mit mondanak a nem hozzáértö emberek, én tudom, hogy ez így müködik és jót tesz.

2020. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mert olcsóbb minden kaja ha kihagyom a húst. Semmi ízlésbeli vagy elvi megfontolás, csak a forintok.
2023. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!