Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy készíthetnék vegán...

Hogy készíthetnék vegán lacipecsenyét?

Figyelt kérdés

2020. nov. 10. 09:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Más ételben pótoltad már a szelet húst? Mi volt az, ami ízlett ezek közül? Használd azt.

Ha még nem próbáltál ilyesmit, akkor van tofu, szejtán, ezerféle húspótló.

2020. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
A szeletet még nem. Csak daráltat vagy ogácsát
2020. nov. 10. 10:07
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem sok értelme van ezzel kisérletezni, mert nagyon más lesz az eredmény, akármivel akarod pótolni.

Elvileg a szejtán vagy a szójaszelet elkészíthetö "hússzerüen", de sem az íze, sem az állaga nem lesz olyan.

Nem tudom, miért akarod - kipróbálni a húspótlókat, vagy hogy családi ebédnél neked is hasonló valami legyen a tányérodon -, ezt jó lenne tudni, mert akkor könnyebb segíteni.

Nekem egyébként az jön be legjobban, hogy olyan valamit készítek, ami a többiek menüjéhez illik, a körítés meg egyebek ugyanazok nálam is, a húst meg zöldségekkel - padlizsán, gomba, cukkini, zöldségfasirt, stb - helyettesítem a menüben. Ez ízben nem akar hasonlítani, de szerintem sokkal jobb, mint a húspótlások, amik szintén nem hasonlítanak a húsokra, csak "szeretnének", és ezért mindig csalódás lesz belöle számomra.

2020. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
49%
Vegan pecsenye! :DDD Behalok :) Oke, hogy kitudja mit esznek ezek, de miert nem talalnak ki neveket a kajaikhoz? Miert akar pecsenyet csinalni? Gazbol!? Hat ez vicc.
2020. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%
Több év kísérletezés tapasztalatával azt mondom, hogy vannak ételek, amik egyszerűen nem készíthetők el növényi alapon. A pecsenyét a hús teszi pecsenyévé. Vannak ételek, amikben nagyon meggyőzően helyettesítheted a húst, de a pecsenye sajnos nem ilyen. Választhatsz egy tetszőleges zöldséget, vagy gombát, szóját, szejtánt, és fűszerezheted ugyanúgy, de az állaga nem lesz olyan. Nagyüzemi körülmények között egyre inkább húshoz hasonlító növényi pótlókat gyártanak. Néhány év múlva talán lesz hússzelet jellegű is.
2020. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%
Fából vaskarika!
2020. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyan nem egészen az, amit kérdeztél, de jó alternatíva lehet, szerintem igen ízletes étel:

[link]

2020. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%

A lacipecsenye bő SERTÉSzsírban sült SERTÉShús...


[link]


Kizártnak tartom, hogy azt az ízvilágot holmi vegán műhúsokból, növényi olajjal elő lehet állítani!

2020. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%
Nincs vegán Lacipecsenye.
2020. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem, egyes húsevök nem képesek felfogni a kérdés lényegét?!?!?!? Ennyire roszs a szövegértelemzési képességetek, vagy ennyire bele akartok kötni mindenáron a kérdezöbe?!?!?!?!??


NEM arról volt szó, hogy az eredeti lacipecsenye miböl készült, hanem arró, hogy a menüben hasonló szerepet betöltö valamit keresne a kérdezö.

TÖbb értelmes javaslatot kapott, álljatok már le a veszekedéssel!

2020. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!