Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mikor tűnnek vajon el teljesen...

Mikor tűnnek vajon el teljesen a vegetáriánus, vegán étkezést, illetve az ezeket követő személyeket gúnyoló, feleslegesen provokáló, észérveket nem felvonultató emberek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kvázi "különcködés" miatt lettem vegetáriánus; rendkívül bosszantott, hogy a környezetemben mindenki húst hússal fogyaszt, így úgy éreztem, így lázadhatok az ostoba berögződések, szokások, a diverzitás hiánya ellen.


Alapvetően elégedett vagyok, változatosan táplálkozom, de úgy érzem, még színesebbé tehetném az étkezésem heti 1-2 alkalommal húsos főételt fogyasztanék (nyilván nem valami moslékot, mint disznóhúst, különböző felvágottakat és társaikat).


Ebben azonban megakadályoznak a provokatív, rosszabb esetben kifejezetten gyűlölködő kommentek, amikből továbbra is rengeteg van.

Mi kellhet ahhoz, hogy ez változzon végre?



#vegetatianus
2020. dec. 5. 19:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
én is max heti 1-2 szer eszem húsos főételt, mégse jut eszembe magamat vegetáriánusnak nevezni :D :D :D
2020. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12%
8-as, ha érdekel a vallás valamennyire, akkor én megtudom magyarázni ha gondolod. rögtön a Biblia elején a teremtés történetében, még amikor minden tökéletes volt, akkor az ember növényevőnek lett teremtve, ez le is van írva (Mózes 1. könyve 1:29) ez így is maradt az özönvízig és Noéig, amikor is új törvények léptek életbe, és úgymond meg lett engedve a húsevés is. Hogy miért ne kérdezd, talán mert teljesen csupasz volt a bolgyó és soká termett volna ehető növény de más is lehet a történetben. Na és a lényeg amit akarok mondani, hogy Isten megszabta mit lehet enni és mit nem. Voltak a "tiszta" állatok és a "nem tiszták". A patájuk alapján le van írva a csoportosításuk, annyira nemtudom nem akarok hülyeséget irni. Ami a magyar konyhát érinti a birka és a marha a tiszták közé tartozik, a halak is aminek pikkelye van, meg a madarakból is megvan melyik. Na és ami a kérdésedet érinti, a disznó a nem tisztába tartozik, mégis ezt esszük a legtöbbet és ez szerintem baj. Azt is írja még hogy semmilyen állatnak a vérét nem szabad meginni, de ez sztem természetes.
2020. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
miért érdekel hogy mások mit gondolnak rólad?
2020. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%
Kicsit megértem a kérdező érveit. És főleg zöld okokból eszem kevés húst, de mióta ezt elkezdtem, hirtelen feltűnt, hogy milyen sok húst eszünk feleslegesen. Nincsenek konkrét adataim, de egy átlag húsevő szerintme majdnem minden nap húst eszik ebédre, sokszor vacsorára is. Mintha csak a hús lenne kaja, minden más csak köret lehet. Szerintem az van a háttérben, hogy régen csak a gazdagok tudtak sok húst enni, így a szegényekbe berögzült, hogy az a legjobb, most meg már mindenki hozzájut. Ez is változik, egyre többen esznek kevesebb húst, úgyhigy van remény. Viszont a kérdést nem értem. Azért szekálnak húsevők mert néha eszel húst is? Akkor nem mondd, hogy vega vagy, és meg van oldva.
2020. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Néhányak szövegértését tekintve nem lehet csodálkozni azon, hol tart az ország ;)
2020. dec. 6. 14:09
 16/18 A kérdező kommentje:

#7 Mégis mit nem lehet ezen érteni? Nem érdekel az állatok jóléte, az egészségemre korábban mindenevőként is figyeltem, a környezetvédelmi szempontok fontosak számomra, de pusztán emiatt nem váltottam volna teljesen vegetáriánus étrendre.


Lásd még: megértem azokat, akik azért vásárolnak a C & A-ból ruhákat, mert azok olcsóak, megértem azokat, akiknek azok tetszenek, de az egyszerűen nem fér a fejembe, nem vagyok képes felfogni, hogy egyesek miért vásárolnak ott amiatt, mert az van hozzájuk legközelebb.

2020. dec. 6. 14:13
 17/18 anonim ***** válasza:
53%
Van baj az agyadban.
2020. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
41%
Erről a kérdésről eszembe jutott, hogy a kakashere állítólag nagyon finom. Legközelebb megkostolom. 🤗
2020. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!