Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetáriánus éttermek...

Milyen vegetáriánus éttermek vannak Magyarországon? Melyik a kedvencetek?

Figyelt kérdés
Olyan ahol az étel megbízhatóan nem húsból/zsírral készül, lehetőleg a szakács is vega... Ugye nem csak Pesten van ilyen?
2010. aug. 12. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
ha elmész néhány étterembe, garantálom neked, hogy 3-ból 2-ben lesz lehetőség vega kaját rendelni :) nagyon sok helyen van ilyen, kivéve azokban, ahol direkt a hús a lényeg.
2010. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de én kifejezetten VEGETÁRIÁNUS éttermet keresek. Sajnos az állandó rántott sajt-rántott gomba-görög saláta- menü elég egyhangú.


Az étternek nagy része nem ismeri a zöldségeket, legalábbis cukkini, padlizsán, karfiol, tök, patiszon, kukorica, bab, borsó, csicseriborsó, articsóka, zeller, zöldbab csak elvétve vagy egyáltalán nincs náluk.

Nagyrészt húsokat és krumplit meg rizst főznek ami egy húsosnak lehet hogy izgi, de nekünk vegáknak unalmas. Nem i beszélve arról, hogy sok helyen simán beleteszik a kacsa vagy disznózsírt az egyébként "vega" ételekbe.

2010. aug. 12. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok... hidd el, ezt én sem szeretem, mert én is vega vagyok, de pont ezért kell étteremről étteremre járni, hogy megismerd, melyik az, ami neked megfelel. :)
2010. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A budapesti jobb kávéházaknak legalább 20-30 vega kajájuk van, nagyon finomak. Én sem járok vega étterembe, mert általában szánalmas a választék, és nem olyan finom. Attól még, hogy vega vagyok, szeretem a hasam. Szerintem vidéken is a kávéházakat próbáld meg.
2010. aug. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- Hummus bár, a Kertész utcai éttermük vegán, az Alkotmány utcai vegetáriánus: [link]

- Napos-oldal, napi menüjük van, vegán: [link]

- Falafel bár, van napi menü, jó fözelékek és ebédidőben tömeg: [link]

- Vegetárium, ez már igazi étterem, nem is olcsó, viszont régen nagyon jó volt: [link]

- Govinda, krisás kaja 2 helyen a városban, viszonlag olcsó, önkiszolgálós feeling: [link]

- Lé Bár, nagyon kicsi kajálda az Astórián, miden reform és finom (Múzeum krt 19.)


Még infó itt, bár néhány infó ősrégi: [link]

2010. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!