Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit mond a tudomány vega...

Mit mond a tudomány vega étrenden tartott gyerekekről?

Figyelt kérdés
Fel lehet-e nevelni egy gyereket vegetáriánus étrenden? Egészséges lesz? Nem fog vissza maradni a fejlődésben?

2020. dec. 24. 23:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
De ha nem eszel húst, azzal nem hagysz ki semmit, amit máshonnan ne tudnál pótolni. Egyedül a b12 vitamin van amit növényekből nem tudsz fedezni, minden más benne van a növényekben. A b12 vitamint a talajban élő mikroorganizmusok állítják elő, az iparilag tartott állatok is injekció formájában kapják ma már, mert máshonnan ők sem tudnának hozzájutni.
2020. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
20%

Vannak nyomelemek is, és az is lehet, hogy még nem ismerünk mindent, amire szükségünk van.

Ne feledd, hogy legalább 10 millió éven keresztül úgy éltünk, hogy a gyümölcs mellé időnként húst is ettünk.

Erről te nem fogsz pár év alatt leszokni (ha mégis, akkor nem jársz jól vele).

2020. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%
Értem hogy ismeretek híján van egyfajta hited, hogy a húsban van valami, ami másban nincs, régen én is így voltam. Mára azért már tudományosan elfogadott, hogy ez nincs így. Generációk nőttek fel vegaként vallási okokból, európában annyira ez nem jellemző, de vannak helyek, ahol ez teljesen normális.
2020. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!