Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az alábbi termékeket vegán...

Az alábbi termékeket vegán étrendben mikkel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy ezeket a hozzávalókat milyen más termékkel helyettesítitek? (Márkát is írjatok, ha tudtok)


- Tojás

- Joghurt

- Vaj

- Sajt



Gondolkodtam a teljes átállásra, de nem tudom, hogy lenne kivitelezhető. (Jelenleg nem sorolom magams e vega, se vegán típusba, mert eszem húst, de csak halat és eszem állait eredetű tejtermékeket, kivéve a tejet, mert az régóta növényi)


A növényi alapú tejeket nagyon szeretem, de ugyanilyen joghurtot, sajtot vagy vajat nem is ismerek.


Segítenétek?



2021. jan. 12. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag jól állsz, bármelyikből találsz már szinte helyettesítő terméket a nagyobb bevásárló központok speciális étkezés részlegén. Ha nem annyira engedheted meg magadnak a drágább dolgokat, akkor viszont ne a hellyetesítésükön gondolkodj, hanem kísérletezz ki új ételeket amikhez nem is kell, rengeteg vegán receptet találsz. Ha viszont ragaszkodsz a régi receptekhez, amikhez elengedhetetlen, pl süteménybe vagy mártásba írják és ugyanazt a receptet akarod követni csak vegán verzióban, akkor viszont az étel fajtától függ mivel tudod kiváltani.
2021. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Letezik novenyi joghurt es sajt -markat nem tudok, mert nem Magyarorszagon élek, nálunk Alpro joghurtf van és Violife sajt. A vajat pedig margarinnal lehet helyettesíteni
2021. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tojás: semmivel nem helyettesítem, van élet a tojáson túl is.

Joghurt: ALDI Natur Aktiv kókuszjoghurt (natúr), nagyon finom, nem dominál a kókusz, de a Joya natúr szójajoghurt is jó. Joghurthoz hasonló ízű, de állagban tejföl sűrűségű vagy még sűrűbb a dr Oetker Creme Vega, főzéshez kiváló!

Vaj: Biopont margarin, teljesen növényi és a zsírtartalma is elég magas, 70%

Sajt: Lásd tojás. Eddig csak borzalmas növényi sajtokkal találkoztam, jobb egyszerűen leszokni róla. :D

2021. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2021. jan. 12. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tojáshoz tudok hozzá szólni. Mindig meg kell vizsgálni, hogy mi a szerepe a receptben a tojásnak, és aszerint lehet helyettesíteni. Süteményekben pl. pofont egyszerű.

2021. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
92%

Vannak növényi alapúak pl. alpro joghurt (szója, kókusz, mandula) vagy joya is van (kókusz). Illetve az aldiban lehet kapni egy kókuszjoghurtot, nem tudom sajnos a márkáját, de az tényleg tök jó állagra meg ízre is! Tejfölnek a Dr. Oetkernek van egy zöld színű növényi tejfölje (creme vega asszem a neve), ami elég sűrű meg kemény, de kis növényi tejjel ki lehet keverni hígabbra.

Sajtból meg a Violife-nak van nagyon sokféle sajtja, olvasztható, feta, cheddar, lapka stb.

Amúgy növényi sajtot otthon is el lehet készíteni, ha van benned ambíció :D


Tojást meg tofuval lehet, illetve láttam már pl. csicseriborsós rántottát is.


Én amúgy nem nagyon fogyasztok ilyeneket, mert elég feldolgozottak, az alpro joghurtok meg elég szutykok, főleg a szójások, de frissen átálló vegánoknak hasznos és segítő lehet :)

2021. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tojás íz: himalája feketesóval szoktak elérni tojás ízt, mivel magas kéntartalma van, hasonlít ízre is, szagra is a tojáshoz. Kezdetben segített, de már nem használom. Tofu szeleteket egy éjszakára beáztatsz himalája feketesós vízbe, másnapra olyasmi lesz az íze, mint a főtt tojásnak.

Ezen kívül lehet kapni vegán tojáshelyettesítő port, a spárban is, ennek csicseriborsó liszt az alapja, van akinek bejön, nekem nem túlzottan.

Ha egyik sem jön be, ajánlom az állatbarát tartású tyúktojásokat, pl ilyen a YouTyúk, Hepperheimer is.


Vaj: Liga laktózmentes margarin vegán. Receptfüggően kókuszzsírral is lehet helyettesíteni sokszor. Szendvicsbe sokszor mogyoróvajat használok, sokkal finomabb, és egészségesebb, házilag készítem, mert úgy olcsóbb. Lehet készíteni különböző magvajakat is. Magvajak gazdagabb fűszeresebb változata a magpástétom, nagy kedvenc mostanában, sokfélw recept van.


Sajt: sörélesztőspehely, violife növényi sajtok. Sok vegán sajt recept van a neten. Van aki baktériumkultúrával csinál magának otthon sajtot növényi alapanyagokból. Személy szerint úgy szoktam helyettesíteni a sajtot, hogy pl. vegán bolognai spahetti tetejére durvára aprított sós-pörkölt napraforgómagot szórok. Darálóban picit megdarálom egy csipet fokhagyma granulátummal, és végülis parmezán helyett használom. Ehhez szoktak egyébként adni sörélesztőpelyhet a sajt íz miatt, de nekem jó így is, ahogy van.


Joghurtról nem tudok nyilatkozni.

2021. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Sajtból a Violife finom
2021. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a könyvet most találtam: [link] Jókat írnak róla az olvasók.
2021. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!