Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kell a szervezetnek a hal és...

Kell a szervezetnek a hal és tojás vagy nem?

Figyelt kérdés
Én már 10 éve vagyok vegetáriánus, ez nem etikai szempontból alakult így csak egyszerűen nekem soha nem volt gusztusos a hús így nem is eszem 15 éves koromtól. Viszont úgy érzem, hogy a halat igazán megehetném, néha esetleg a tojást is ami háztáji. Ezerféle könyvet olvastam már és a húst értem, hogy nem egészséges az nem is kell de a hallal és itt leginkább a lazac érdekel, mi a helyzet? Illetve a jó minőségű sajtokkal? Ezekről nehezen tudnék csak lemondani, igaz még csak egy hónapot éltem tej és tojás nélkül, most januárban.

2021. jan. 28. 14:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van egyébként, nekem egy hónap elég volt így tejtermék és tojás nélkül, hogy rá jöjjek teljesen én nem tudom nélkülözni ezeket, mert hiányoznak. Tejet nem iszom egyébként de bőr problémáim vannak és azthittem a tejtermék az oka, vagyis az hogy nem embereknek való. Próbálok innentől csak valódi házi sajtot és tejtermékeket vásárolni ezáltal is kicsit "minőségibben" vegetáriánus maradni.
2021. jan. 28. 19:17
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha még nem kóstoltad, ajánlom kipróbálni a kecsketejet, kecskesajtot, juhtúrót is. Nagyon egészséges és lehet ízleni is fog.
2021. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
A tej mindegyik emlős saját kicsinyének van kitalálva, ezzel a ténnyel nem lehet vitába szállni. Az ember meg tudja emészteni, már aki nem laktózérzékeny (a föld nagy része igen) de ez nem azt jelenti, hogy szükségünk is van rá. Nem is olyan a foszfor-kalcium aránya mint az emberi anyatejnek, sokkal több foszfor van a tehenek tejében, ami az embernek felesleg ezért el kell távolítania amit kalciummal tud közömbösítenie, és mivel a tejből nem vittünk be annyit mint amennyi foszfort, ezért a szervezetünkből fogja kivonni, méghozzá ahol a legtöbb van vagyis a csontokból. Ezzel okozva rengeteg problémát az embernek(csontritkulás, gyakori csonttörések). Ja meg a hormonok benne, amiket a kisállat kellene, hogy magába szívjon, nem mi. El se tudjuk képzelni mennyi fiatal problémáját okozzák ezek, de azért tömjük beléjük mert a tejipar lobbi nyomatja hogy erő egészség, erősebb csontok. Az igazság viszont az ellenkezője, de ugye az erősebb kutya b@szik, az diktál akinél a pénz és a hatalom van. A tojás meg tiszta fehérje és zsír vagyis koleszterin. Azért van hogy a szárnyas embriókat táplálja mivel nem lóg ki nekik köldökzsinór a tojásból. Aki napi szinten eszi megmérhetné a rossz koleszterin szintjét, mert ezzel az eledellel szépen lehet növelni, ami egyenes út a szív és érrendszeri betegségekhez... a húst meg ritkán(!) lehetne enni, max kéthetente egyszer, nem napi szinten vagy kétnaponta amit a nyugati kapitalista fogyasztói rendszer próbál elhitetni velünk.ja és csak olyan állat húsát ami egész életében kizárólag növényeket evett, semmi táp meg adalékok. ez viszont a mai rohanó világban sok embernek LEHETETLEN küldetés és inkább választja az egészségtelen étkezést a gyorskajákkal meg mindennel együtt, növelve a jóléti társadalmak betegségben szenvedők számát. ha lepontoztok írjátok is meg az indokot, ne csak azért mert a lelketekbe tapostam a kis kritikámmal.
2021. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%
9-es: a növény is védekezik ahogy tud? te láttál már rúgkapáló, visító barackot ami nem akarja hogy megedd? szerinted miért esik le a földre miután megérett? azért, mert fogyasztásra alkalmas lett és megegyük a húsát, a magját meg távol eldobva új fa növésének lehetősègét biztosítsuk, ilyen egyszerű. attól, hogy a rózsának meg akácfának tüskéi vannak, nem eszünk róluk semmit, ennyi erővel az összes gyümölcsfa ki kellett volna hogy fejlesszen magának ilyet vagy ehhez hasonlót, ha nem akarná hogy leszüreteljük nem?
2021. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Sunshinedoll ***** válasza:
42%

#4


A halolaj mellett nincsenek érvek, csak ellenérvek.

Egyrészt az algaolaj alapú DHA teljesen tökéletes, jobban hasznosul és fenntarthatóbb. Másrészt a halolaj alapú omega 3 rengeteg (nem pedig keveset, ahogy te írod) higanyt meg PCB-t tartalmaz, olyannyira, hogy várandós nőknek kifejezetten veszélyes! A higany negatív hatása nagyobb, mint a halolajban lévő fele DHA pozitív hatása összesen :)

A szervezet is tud előállítani nem esszenciális EPA, DPA, DHAt esszenciális ALAbol (ezt te is írtad), de csak akkor, ha 1:4 között van az Omega 3/6 arany illetve ha a telített zsír fogyasztás alacsony. Ettől persze nagy segítség a kívülről bevitt algaolaj. A sok telített zsír illetve omega 6 blokkoja az ALA>EPA>DPA>DHA konverziót. Ha ezeket az ember kerüli, javul az ALA átalakítása is.


A legjobb omega 3 alga források: Marine Cryptophytes, Crypthecodinum cohnii, Schizochytrium sp.


Évek óta nem eszek halat se halolaj kapszulát, szóval akkor én már lehet, hogy meg is haltam? :)

2021. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Mr.Q77 ***** válasza:
83%

Azért sok elavult hülyeséget írtatok pl kilences:


a tejjel kapcs leírás nagyjából helyes

a tojással kapcs: hülyeség kb 60 évvel ezelőtti mítosz

egyrészt nincs közvetlen összefüggés a magas koleszterin/zsírfogyasztás és az elhízás közt ezt teljesen rosszul/félreértelmezett statisztikákon alapul

másrészt a külsőleg bevitt illetve vérben keringő koleszterint is összekeverték. Nincs a 2 közt összefüggés, a májad éjjel nappal azon dolgozik hogy megfelelő mennyiségű koleszterin legyen a véredben ugyanis minimális az a koleszterin amit külső forrásból a szervezet hasznosítani tud, kvázi ha akarsz se tudsz bevinni táplálkozással rossz vagy jó koleszterint olyan mennyiségben hogy a májadnak ne kellejen azt pótolnia


American Heart Association (AHA) is kénytelen volt végleg visszavonni (2012) hosszú szüttyögés után a tojásra vonatkozó téves állításokat/korlátozásokat.

2021. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Mr.Q77 ***** válasza:
72%
Higanytartalom csakugyan van a halakban/tengeri herkentyűkben, de közel sem azonos mennyiségben fajtánként elég eltérő pl lazac veszélytelen, kardhal a leg"veszélyesebb" van (táplakozási láncban felfelé haladva növekszik az akkumulált mennyiség), és nem akkora mennyiségben hogy bármiféle közvetlen veszélyt jelentene, nagyon durva (kard)hal diétát kellene folyatni hogy negatív hatásai előjöjjenek.
2021. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
22%
te kevered a HDLt és az LDLt. A HDL a jó koleszterin, amit megtermel az ember saját magának és csakugyan szüksége is van rá. Az LDL pedig a rossz koleszterin, ami kizárólag állati zsírokból jut az emberi szervezetbe és egy dekára nincs szükségünk, nagy dózisban károkat is okoz (érelmeszesedés) de mégis nagy mennyiség felhalmozódik belőle a testünkben.
2021. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
43%
A legkárosabb az ha azon görcsölsz, hogy mit ehetsz és mit nem. Vedd lazábbra a dolgot, ne legyél ennyire szigorú magadhoz, mert az jobban károsítja az egészséged mint az hogy eszel-e halat vagy sajtot vagy sem.
2021. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!