Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hasznos a szervezet...

Miért hasznos a szervezet számára ha nem eszik valaki húst?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi,h ki milyen indíttatásból kezdi el. Én úgy gondolom h az ember fogazata emésztőrendszere minden evésre lett kitalálva. Én a ketogén diétával értek egyet, nem tudom komolyan venni ezt a vega étrendet főpeg mikor valaki fogyás miatt, cukor betegség miatt kezdi el. Annak a húshoz semmi köze.a hízáshnak a cukorbetegségnek is a szénhidrátokhoz van köze nem a húshoz. Annyira divat jellegű lett a vegetarianizmus,h inkább nevetsegesnek találom és úgy látom h ezzel akarnak kitűnni a tömegből. Írjatok valamit légyszi,miért jó növényi alapú étkezés neketek. Amúgy akinek a zsíros,húsos ételektől fáj a hasa annak v.milyen enzime kevés vagy nincs,epe problémaja van,attól h nem eszik ilyesmit nincs megoldva a gond.

2021. jan. 30. 16:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
7es, de ha a zöldséget,gyümölcsöt tésztát stb boltban veszed abban vagy azon is van vegyszer. Húsból is lehet gmo menteset venni, vahy házit ( bár ezezkben sem bízok)
2021. jan. 31. 08:07
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Írtak egy csomó választ, nem értem, mire vagy még kíváncsi.
2021. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Nem tudom, mennyire érdemes érvelni egy ketogén fannal, de megpróbálom:


A vörös húsok és feldolgozott élelmiszerek bizonyítottan rákkeltők. Magas telített zsírsav tartalmuk pedig egy csomó metabolikus probléma alapköve.

Sokkal fenntarthatóbb a húsmentesség, mint a ketogén trend.


Az embernek nincsen teljesen olyan fogazata, mint más mindenevőknek és csak azért, mert az evolúció során megtanultuk megemészteni a főtt húst még nem jelenti azt, hogy az állati eredetű ételek csökkentése ne lenne hasznos vagy azt, hogy ne lehetne megélni hús nélkül. Az ember, a disznókhoz meg majmokhoz hasonlóan opportunista húsevő: megeszi, ha nincs más. Csak ma már a fene nagy jó dolgunkban ez lett az elsődleges fehérjeforrás úgy, hogy maga a hús minősége a feldogozott élelmiszerek meg az agyonhormonozott és gyógyszerezett állatok miatt óriásit csökkent!


Számomra hihetetlen, hogy egyesek szerint ha változik valakinek az étkezése, életmódja, akkor az egészségügyi problémái nem változnak. Hogy a francba ne változnának? Nyilván vannak anatómiai meg genetikai gondok, amik olyanok, amilyenek (bár a tüneteken étrenddel is lehet segíteni), viszont pl. az epeprobléma kifejezetten a szar kajálástól szokott kialakulni, ezt és nagyon sok ehhez hasonló problémát, cukorbetegség, szív-és érrendszeri panaszok, hisztamin-intolerancia, agyvérzés kockázata stb. óriásit lehet javítani a megfelelő étkezéssel, akár tünetmentesség is lehet tenni.


A cukorbetegség bár valóban a vércukor nem megfelelő szintjéhez van köze, azt nagyon nagy mértékben befolyásolja a bevitt zsír minősége és mennyisége! Aki zsíros és erősen feldolgozott élelmiszereket eszik, az borzasztóan megborítja a cukorháztartást és nagy mértékben növeli a cukorbetegség kockázatát.

2021. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat. A ketoban is kizártak a feldolgozott élelmiszerek. Én sem gondolom h minden nap kéne enni húst. Csak azt nem bírom h valaki 30 évig eszik húst,majd hirtelen vegán lesz, és fújjog az asztalnál meg osztja róla az észt.
2021. jan. 31. 15:23
 15/20 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
#14 Miért? Az ember nem változtathat a véleményén a rendelkezésére álló információk alapján legjobb belátása szerint?
2021. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
szerintem arra gondol, hogy ez képmutatás amit az ilyen emberek csinálnak. őszintébb lenne az egész, ha azt mondanák, hogy szeretem a hús ízét, de már nem eszem az állatok bánásmódja végett. ez így elfogadhatóbb. de ha valaki az előző találkozásunkkor még kétpofára zabálta a rostélyost, most meg ő a leghangosabb hogy gyilkosok meg fujj hogy lehet azt megenni, az nekem is idegesítő lenne és felmenne bennem a pumpa, pedig én sem eszem.
2021. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

16 # Nem képmutatás az, ha valaki információt szerez és ahhoz mérten igazítja az étrendjét és rájön, hogy amit addig csinált nem feltétlen volt jó neki, vagy a világnak vagy a környezetnek vagy az állatoknak, tökmindegy, sőt még csak nem is volt annyira élvezetes, mint hitte.

Mikor én húst ettem, ölni tudtam a jó steakért, most meg már rágondolni se tudok, hogy húst egyek, mert egyrészt nem hiányzik, másrészt sokkal erősebb bennem az erkölcsi döntés, amit meghoztam, mint az, hogy egy pillanatnyi örömöt kapjak azáltal, hogy húst eszek. Egyáltalán nem vágyok rá, mert a húst/állatokat nem tekintem élelmiszernek, így eszembe se jut megenni őket. És csak alig több mint egy éve, hogy nem eszek húst, mégsem hiányzik.


Ráadásul a húsnak nincs íze, a húsnak olyan íze van, ahogy elkészíted és ahogy befűszerezed. Szóval nem a hús íze a jó, hanem az elkészítési módja az, ami élvezetet hoz és rengeteg zöldséges ételt is meg lehet csinálni nagyon hasonló ízvilágban, mint a húsokat.

Vagyis legalábbis még nem láttam embert pl. sima sós lében megfőtt csirkemellett enni jóízűen mondjuk.

2021. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
értem én, jómagam is információt szereztem és rátaláltam az állati ételek fogyasztásának hátulütőire, de mégse kezdem el játszani az eszemet apámnak, hogy "fujj bzdmeg hogy tudod megenni azt a húst?" hanem próbálom rávezetni, hogy ha teljesen nem is tudná elhagyni, de sokkal ritkábban kéne ennie mivel már volt trombózisa és ez az évek alatt még rosszabbodhat. tudom hogy ennek annak jó íze van, de a saját érdekében csökkentse a mennyiséget. én ennyit tehetekr, aztán majd eldönti hallgat e rám...
2021. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

#18 Oké, de a te sztorid nem releváns mások szempontjából. Mindenki máshogy reagál az őt érő impulzusokra, te nem leszel morálisan felsőbb rendű, azért, mert te így csinálod, más meg amúgy.

Tény, hogy a fújolgás kevésbé célravezető ilyen helyzetben, de ennek semmi köze nincs a húsevéshez meg a képmutatáshoz, hanem sokkal inkább ahhoz, hogy ki milyen ember és milyen érvrendszert alkalmaz.

2021. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%

Akik nem fogyasztanak húst vagy vörös húst azoknál az életkor is magasabb.

Mediterrán étrend a földközi tengernel élők között, izraelita emberek várható élettartalma.

A magyar rántott hús meg egyébb rántott cuccok végtelen károsak.

2021. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!