Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire fogadta el a családod...

Mennyire fogadta el a családod, hogy vegetáriánus lettél?

Figyelt kérdés

Nem próbálnak továbbra is hússal kínálni? Nem veszekednek veled emiatt, hogy ne legyél már ilyen finnyás meg sznob meg ilyenek? Nem próbálnak meg kioktatni?

(Esetleg olyan trükközgetések, hogy karfiolt süt a nagymama, de azt libazsírban és nem szól róla? Persze te rögtön megérzed az ízén.)



2021. febr. 24. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk normális a család, ezért mindenki esetében elfogadják, hogy úgy és azt eszik, mai neki megfelelö.

Ha a te családod nem tudja felfogni, akkor egyzserüen azt az ételt nem eszed meg, ami nem úgy készült, ahogy neked megfelel.


Habár éppen a libazsír lehet véletlen is, amikor a fiam átállt vegetáriánusra, én is készítettem - tényleg teljesen véletlen - a sült krumplit kacsazsírral, mert a fejemben az nem volt hús.

Idöközben megtanultam, mire kell figyelni, meg a többiek esetében is.

Nálunk van a családban gluténérzékeny, fruktóz érzékeny, laktóz érzékeny, cukorbeteg, vegetáriánus, vegán - meg van, aki "csak" válogatós és ezt-azt nem szeret, és képesek vagyunk mindenkinek figyelembe venni az étrendjét, habár néha elég nehéz egy családi ebédet úgy összehozni, hogy nem húszfélét kelljen készíteni.

Idöközben van annyi rutinunk, hogy max. három féle étel/körítéssel meg lehet oldani, hogy mindenkinek legyen kedvére való és minden fenntartás nélkül ehetö étel.

2021. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam kívül mindenki húsevő a családban. Ennek ellenére nem kaptam soha értetlenkedést, provokálást, kioktatást.

Tudomásul vették, és ugyanúgy le tudunk ülni együtt az asztalhoz, kapok külön nekem készült ételt.

Az elején még voltak keresztkérdések, de csak amiatt, hogy világos legyen, milyen ételeket fogadok el. Pl. hogy olyan ételt megennék-e ami hússal együtt főtt, és akkor csak a hús eltávolításával elfogadható-e, vagy szalonnát azért még eszek-e, vagy valamit állati zsírral...

Azóta mindent tudnak, nem kérdeznek, csak max annyit, mire vágyom épp, milyen étellel készüljenek nekem közös étkezésre.

2021. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 neincat válasza:
93%
elfogadták, néha anyukám külön is főz rám, vagy rendel, de az eseték 70%-ában magamra kell főznöm
2021. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Semennyire, anyukám kizárólag húsos ételekkel készül amikor meglátogatom, legutóbb pl. főtt csülköt csinált.Úgy van vele, hogy "értem hogy alapból otthon nem eszel húst, de néha azért kell, így meg legalább nem kell neked elkészíteni", meg amúgy is meg fogom unni... már nem próbálom győzködni, eszek köretet és kész. :D

A beszólogatás rendszeres, szerintük elmebeteg mindenki aki vega/vegán... nem szoktam meghallani, nem reagálok rá. :)


Én mondjuk max havi 1x megyek, így elviselhető. Ha gyakrabban lenne ez, akkor már nehezebb lenne.

2021. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődtek, azt mondták úgyis hamar abbahagyom. Ennek már 4 éve. Elfogadták, ha van valami alkalom, vega kaját készítenek, és ők is ezt eszik, nem főznek olyankor külön húsosat maguknak.
2021. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, de én vagyok a konyhafőnök, így nem érdekel, hogy mit mondanak. Többek közt azért is túrtam ki anyámat a konyhából, mert erőltette a húst.
2021. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Elején ment a rendszeres kioktatás, addig basztattak amíg meg nem etették velem a halat, csináltak olyat, hogy nem mondták el hogy hús van a kajában, csak miután ettem belőle mert ez ugye vicces... rendszeresen megeszik a vegetáriánus opciókat itthon aztán még én leszek lecseszve mert ez nekem nem tetszik meg hogy az nem az én kajám, de azon kívül más húsmentes opció nincs itthon. Szóval ja alig várom, hogy elköltözzek :)
2021. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen lettem vegetáriánus, 16 évesen peszketáriánus étrendre váltottam, de a családomnak ehhez nem volt semmi köze. Nagyon szépen tolerálták mindig, mai napig hétvégén és persze hét közben is rendelkezésemre áll többnyire teljesen vega, néha halas,jó minőségű, a szüleim által készített, finom étel. Eléggé magától érthetődőnek veszem,mert úgy nőttem fel, hogy mindig figyeltek rám, hogy mit szeretnék stb. De igazából eléggé hálás vagyok érte. :) egyetlen hátránya, hogy bárhová megyek, a kaja minőségben, ízben bőven nem üti az itthoni szintjét, nagyon monoton, és ugye nyilván nincsenek ilyen ínyenc kaják, mint itthon.
2021. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!