Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánság igazából egy...

A vegánság igazából egy valláspótlék (Ersatzreligion)?

Figyelt kérdés

Németországban élek és itt a covid miatt a vegánok is egyre szélsőségebbek, így felkapott téma lett. Sok reggeli tv interjút nézek és a szakértők szerint Németországban csökken a vallási hívők száma, de az embereknek kell hogy valamiben higgyenek így ezért pótlékokat keresnek. Rengetegen a vegánságban találják meg a fundamentalizmusokat, így régen a keresztények üldözték a pogányokat, most a vegánok terrorizálják a nem vegánokat.


Amerikában már teljesen megőrültek, szabályos csirkefarmokat támadnak meg, ezzel sok dolgozó megélhetését teszik tönkre:


https://www.youtube.com/watch?v=UDoG_w6Jy-g&ab_channel=Chase..


2021. ápr. 17. 12:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%
Hát kb igen... ahogy az ezotéria is....
2021. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Hülye emberek mindenhol vannak. Semmi köze a vegánsághoz.
2021. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%
Egész jó gondolatmenet.
2021. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
vannak ilyen agyalágyultak a vegánok között is
2021. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Ideológia.
2021. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

"Amerikában már teljesen megőrültek, szabályos csirkefarmokat támadnak meg, ezzel sok dolgozó megélhetését teszik tönkre:"

A férfiak meg háborúznak. Ebből következik, hogy minden férfi egy vérengző vadállat. Ez egy ilyen szintű érvelés. Semmi köze a vallásnak a veganizmushoz. Emellett a valással ellentétben számtalan egészségügyi előnye is lehet, ha az ember jól csinálja, nem beszélve az etikai és környezetvédelmi szempontokat. Itt elég jól kiveséztük a témát.


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..

2021. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Ez a kérdés már volt.
2021. ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%
6: Édeske, a vallásnak is lehet ilyen előnye: lásd katolikus böjt, mohamedán ramadán. A katolikus erkölcstannál jobb etikai iskola meg nem kell.
2021. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

A katolikus böjtnek mi az előnye, édeske?

"A katolikus erkölcstannál jobb etikai iskola meg nem kell."

Ja, egyre kevesebb a pedofil pap is. De oké, ebbe ne menjünk bele.

2021. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

A veganizmus egy mozgalom, utoljára egy mozgalom volt ilyen erős, a hippi mozgalom. Mivel mozgalom, ezért terjed az emberek között, de ettől még semmi köze a valláshoz. A vallás általában szertartásokkal, vezetőkkel rendelkezik, a követők templomokba járnak, legfontosabb elem a hit. A veganizmusban semmi hasonló nincs, ez egy ideológia, semmi vallási alapja nincsen (itt nyugaton a vegetarianizmus erősen elválasztódik a vallásoktól, szemben pl. Indiával). A mozgalomnak vannak követői, a vegánok akik általában békések, és vannak olyan követői, akik aktivisták, akik között lehetnek szélsőségesek.

Én hiszek Istenben, meg vagyok keresztelve de nem gyakorlom a vallásom, nem járok templomba, nem vagyok felekezeti tag, sosem éreztem erre késztetést. Amikor "átkattantam" és vegán lettem (igen, van egy ilyen katartikus lelki élmény, de még mindig nem vallásos), akkor sem éreztem késztetést hogy a vegán közösség tagja legyek mondjuk egy Facebook csoportban, vagy egy aktivista csapatban. Az emberek nem azért követik a veganizmust, mert hiányzik nekik egy azonos értékrendű embercsoport, hanem egyes egyedül az állatok miatt. Megérteni ezt az tudja a legjobban, aki megérti a vegánokat, és aki megérti a vegánokat, (én) hiszek abban, hogy ő maga is vegán lesz egyszer. Végezetül annyit mondanék, persze mindenféle embercsoportot lehet szektának csúfolni, a "valláspótlék" kifejezés pedig elég tág fogalom, jóformán minden erős meggyőződésre rá lehet húzni.

2021. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!