Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti elítélitek a...

Vegánok! Ti elítélitek a háziállat-tartást?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy vannak olyan vegánok akik azt vallják, hogy házikedvencet tartani olyan, mint önmagad szórakoztatására rabszolgát tartani, így kizárólag a kertészet és a szobanövények nevelése az etikus módszer arra, hogy élőlényekkel vedd körül magad.

2021. máj. 28. 16:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
kit érdekel mit gondolnak?
2021. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Vegán vagyok. Nem ítélem el, nekem is vannak állataim.
2021. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sunshinedoll ***** válasza:
62%

Nem, de magát a házikedvencek tenyésztését igen.

Tehát azzal semmi gondot ne látok, st, hogy valaki befogad egy olyan állatot, akinek sanyarú sorsa van, akár menhelyről, akár utcáról, de direkt az ember kénye-kedvére tenyészteni állatot szerintem barbár dolog.

2021. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem régen volt olyan téma, hogy a vegánoknak vannak vegán állateledelek, mert valaki a háziállatát is vegán étrenden tartja. Szóval általánosságban a vegánok biztos, hogy nem ítélik el.
2021. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

A veganizmus elutasítja az érezni képes állatok árucikk státuszát, tehát egy vegán nem ad ki pénzt semmilyen állatért, ahogy a 3-as válaszoló írta, ha valaki üzletszerűen szaporítja az állatot, akár szaporító, akár tenyésztő, de a lényeg hogy az állat kihasználásával pénzre tesz szert, azzal egy vegán nem fog egyetérteni.


Veganizmus lényege: nem használjuk ki az állatot, és nem támogatjuk pénzzel azt, aki kihasználja az állatot. Talált/örökbefogadott háziállat tartása, illetve megmentése nem tartozik bele ebbe, pláne ha a két legjobban háziasított állatról van szó, akik igénylik is az ember közelségét/gondoskodását.

Tehát ilyen módon egy vegán tarthat háziállatot.


A veganizmus nagyon szűk értelemben arról szól, hogy adjuk meg az állatoknak az életükhöz, és a szabadságukhoz való jogukat. Még szűkebb értelemben a veganizmus egy állatfelszabadítási törekvés. Nyilván egy ilyen mértékben háziasított állat esetében mint a kutya és a macska, nem beszélhetünk állatfelszabadításról, a többi állat esetében viszont igen.

2021. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De a tenyésztést igen.

Az örökbefogadott állat szerintem maximálisan "vegán".

2021. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én is vegán vagyok de nem ítélem el őket, nekem is vannak állataim csak nyilván nem én eszem meg pl. a csirkéket hanem a szüleim
2021. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!