Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok! Ti...

Vegetáriánusok, vegánok! Ti adtok húst a kutyátoknak, macskátoknak?

Figyelt kérdés

Esetleg egyéb húsevő háziállatotoknak? Ha nem, akkor az nem állatkínzás?

Nem vegák véleménye is érdekel a témában!



2016. jún. 15. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
89%

kb minden nap feltesznek egy ilyen kérdést.

igen, még mindig állatkínzás ragadozó állatot húsmentes étrenden tartani. aki vegán és ezzel együtt az állatainak sem ad állati eredetű ételt,azzal semmi gond nincs. DE akkor ne kutyát/macskát tartson, hanem tartson hörcsögöt vagy madarakat.. azok nem igénylik az állati eredetű ételeket..

de a kutya/macska igen. a macskánál komoly betegségek is fellépnek,hogyha sosem kap húst.

2016. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
68%
Ez tényleg kezd unalmas lenni, tényleg feltűnően gyakran kérdezik. Csak vissza kellene keresni, ott van pár kérdésnél a válaszom, igen, értelemszerűen hússal etetem a kutyát.
2016. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
89%
Vegán vagyok, a kutya és a macska is kap húst, nekik ez a természetes táplálékuk, a macskát nem is lehet rávenni a zöldség, gabona evésére, a kutyát inkább, de mindkét állat esetében hülyeség.
2016. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mivel a kutya, macska ragadozó = csak húson képes életben maradni. Más, növényi étel effektív megemésztésére képtelen.
2016. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy adok neki. ÉS tényleg unalmas már ez a kérdés.
2016. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, te nem vagy tisztában a vegánság alapelvével, ugye?


Az a lényege, hogy mivel az ember nem húsevő, hanem mindenevő, képes teljes értékű, egészséges életet élni pusztán növényi ézrenden is. Az állatok élvezeti cikként való fel-vagy kihasználása, megölése etikátlan és elkerülendő.


Na most: szerinted egy macska választhat? Egy macska életben maradhat növényi étrenden? Nem. A természetben vadászna. Mindegy, hogy én etetem vagy vadászik-e, húst eszik, máshogy nem képes életben maradni. Az ember választhat!


Azt pedig ne te mondd meg nekem, tarthatok- e háziállatot!

2016. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
55%
Nem , csak répát, hogy pusztuljon el velem együtt....
2016. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
90%

Igaza van ilyen szempontból a kérdezőnek.

Azoknak a vegánoknak, akik adoptálnak húsevő állatokat menhelyről muszáj ezt az alapelvüket feladni, mivel nagyobb szenvedést okoznának közvetlenül azzal, ha nem megfelelő étrenden tartják az állatot, mint azzal ha közvetetten támogatják a húsipart.

Ez egy általunk generált konfliktus, és egy vegán társadalomban (mivel nem tartanánk húsevő állatokat) nem lenne jelen.

2016. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
72%

az ember ahogy magához vesz egy állatot,azzal együtt felelősséget vállal érte. ki vannak szakítva a természetes közegükből ilyenkor az állatok,az emberre vannak utalva. sok macska pl nem is vadászik már kertes házban sem. az emberre vannak utalva. éppen ezért az ember felelőssége,hogy adjon neki enni/inni. és hogy ezt megfelelő formában tegye. egy macskát nem lehet növényi étrenden tartani. kész.pont. ez biológia. aki nem hiszi el,az olvasson utána. a kutya esetében jobban megoldható,de ott is természetellenes és vezethet ilyen-olyan betegségekhez. igenis nem kell ilyen állatot tartani,hogyha nem adsz neki húst.

rengeteg állat van még,aki kifejezetten növényi étrendet igényel. így te sem támogatod semmilyen formában sem a húsipart.

ha jól tudom az összes rágcsáló elvan növényi étrenden. de a legtöbb otthon tartható madárféle is. ugyanúgy a szárazföldi teknősök sem igényelnek állati eredetű táplálékot. biztos van még sok fajta, most hirtelen ennyi jutott eszembe. a lényeg,hogy van bőven választék. nem kell leragadni a kutya/macska opciónál,hogyha nem tudod megfelelően tartani.

2016. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
18%

Nyilván nem tartok direkt olyan állatot, ami húst igényel.

Félvad macska van a háznál, nem saját, de nem hagyom éhenhalni. Húst ugye nemigen kap, inkább macskaeledelt, ami gabonából van és szerintem nem neki való, de elvan rajta. Most szült, most tojást kap. Végülis komplett állati fehérje, sok tápanyaggal, simán el kell rajta lennie (jobban, mint a gabonán, ami egérnek való). Van ragadozó, ami leveleken él. Sok macska pedig odavan a zöldségekért, az ittenieken is azt látom.

Viszont ezek tényleg félvad macskák a szántóföld mellett, szóval fognak maguknak rágcsálót s néha madarat is, plusz más is eteti őket. Ez van, én nem fogok húst venni nekik, de elég jól meg is vannak a saját, a boltinál bizonyára minőségibb fogott húsaikkal. Igazából szép tőlem, hogy valamit vetek nekik, anélkül sem halnának éppenséggel éhen és nulla felelősségem van velük kapcsolatban.


Benti, teljesen saját kedvencként még nem vega koromban sem tartanék húst evő állatot (mást is meggondolok, nem vagyok az állatok rabságban tartásának híve, persze némelyik jól bírja. egyszer talán patkányaim lesznek), mivel olyankor sem szoktam húst enni, csak extrém ritkán, minőségit és drágábbat. A rendszeres húsvétel nem fér bele az életembe, nagyüzemi húst pedig állatnak sem vennék, az morális problémákat okozna, így is ott van a szárazeledelben az a pár gramm, de a tökéletességre úgysincs esélyem s amíg anyagi s egyéb okokból néha eszünk bolti sajtot (én ezt igyekszem elkerülni, bármilyen kényelmes és jó is az), az erkölcsi elveim eleve sérülnek.

2016. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!