Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegák! Vannak...

Vegetáriánusok, vegák! Vannak háziállataitok?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit adtok enni pl. a kutyátoknak, macskátoknak stb.?

2016. jan. 24. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Macska, halak, gekkók vannak.


Normálisan etetjük őket, nem zöldséggel, ha ez érdekel.


A ragadozó állat nem képes növényi táplálékon élni, így a kérdés is hülyeség. Az ember választhat.


Egyébként a kutya nem ragadozó,ők pusztán növényi étrenden is élhetnek egészséges életet.

2016. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk legutoljára még az ember sem volt növényevő, de kit érdekel?

Konteóra fel!!!

2016. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

A kutya zápfoga tarajos kedves első, ami a ragadozók egyik megkülönböztető jele. A miénk gumós, vagyis mindenevő. A növényevőké redős.

Harmadik osztályos környezetismeret...

2016. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Macskám és patkányom van, kapnak húst ha ez érdekel. Mivel nekik szükségük van rá. Nekem már nincs, sőt rosszul vagyok tőle.
2016. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Macska, rendelem a kajáját, olyan ételt kap amiben a hús normálisan lett nevelve, tehát nem ketrecben tarott csirke, hanem bió farmról származó "free run" csirke és társai. Zoopluson találsz ilyeneket.
2016. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, bár nem kaptam konkrét feleletet eddig.

Azért érdekel a dolog, mert van egy keresztlányom, aki riporton volt két vágóhídon is, és azóta nem hajlandó húst enni, ami eléggé érthető is.

Van viszont két cicája és két kutyája, szeretne bővebb felvilágosításokat szerezni ezeknek az állatoknak az ellátásáról anélkül, hogy azt más állatnak kelljen megszenvednie.

2016. jan. 24. 19:13
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Kaptál választ, a kutyáknak és a macskáknak is kell a hús. Ha azt megvonjátok tőlük, akkor nem a vágásra termelt haszonállatot "kínoztatjátok" meg a húsáért, hanem a saját háziállataitokat a számukra fontos táplálék elhagyásával. Papírforma szerint mindkettő csak húsevésre termett.
2016. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Facebookon van egy vegetáriánus kutya nevű csoport, ott biztos adnak segítséget (éld a veganinja honlapján is vannak erről cikkek). Én vegán vagyok, de nálunk a kutya és a cica húst eszik. A kutyát lehet növényi étrenden tartani (vannak vegán tápok is) de meggyőződésem, hogy ez komoly kellemetlenségeket (puffadás, sav) okoz neki. A macskának szüksége van taurinra, ami a húson kívül csak táplálék kiegészítőkben van. Ha hajlandó megenni, akkor lehet vegán cica, de a felszívódás nem garantált, ezért rendszeres orvosi felügyelet ajánlott (gyakori vértesztekkel). Én nem tenném ki ennek az állataim. Az ember viszonylag egyszerűen élet egészséges életet növényi étrenden, ezért kegyetlenség állatokat ölni csak mert finom a húsuk, meg megszokásból. De a kedvenceimnek több szüksége van állati táplálékra, és én mindent megadok nekik, amit tudok.
2016. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2016. jan. 25. 08:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A macskámnak többnyire halkonzervet adok.

A család többi tagja többnyire eszik húst, és néha ők is odaadják a maradékot. Egészséges macska a kertben, szabadban maga is elkap néha ezt-azt...

2016. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!