Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vidéki vegánok, ti honnan...

Vidéki vegánok, ti honnan szereztek be alapanyagokat úgy, hogy változatosan is táplálkozzatok?

Figyelt kérdés
Vidék alatt nem az átlag belpesti hipszter interpretációját veszem alapul, szóval nem Békéscsabára meg Budaörsre gondolok, hanem az olyan térségekre, ahol viszonylag közel legfeljebb Coop van, vagy még az sem (lásd pl. fehérgyarmati járás, Hercegszántó környéke, Dél-Baranya stb.)

2021. jún. 1. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Termelem, az a legtutibb
2021. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Bármelyik nagyobb üzletben meg piacon lehet zöldségeket, hüvelyeseket, gabonaféléket, olajos magokat venni - ezekböl tökéletes összetételü, változatos és finom vegán étrendet össze lehet állítani, semmi másra nincs szükség.
2021. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Sehogy. Ilyen helyen nem lehet egészségesen vegán életmódot folytatni. Szerintem állj át a vegetáriánus étrendre, az is több mint a semmi, de azt ilyen helyeken is lehet normálisan csinálni.
2021. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

3-as: mi az (konkrétan!), ami az egészséges vegán étrendhez szükséges és nem lehet beszerezni akár kis településeken is?

De gyakorlatilag bárhová lehet internetröl rendelni is szinte mindent.

2021. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem nagyon ertem kerdezo, hogy mi is a problemad. Vegannak lenni nem azt jelenti, hogy zabalod a vegan kolbaszt es sajtot, aztan kesz (mert igazabol kb ilyesmik nem kaphatoak csak mindenhol...tofu elterjedt, szejtant tudsz te is csinalni, stb stb).

Egyebkent rendelni is lehet, nem hiszem, hogy pont hozzad senki nem szallit semmit.

Nekem tejallergiam van, ez sem egy leanyalom, viszont mivel szeretem a joghurtokat, sajtokat, igy ezeknek a vegan verziojat szoktam rendelni nagyobb tetelben, mert a kozelunkben sajnos nem kaphato ilyesmi. Budapesttol 200 kilometerre lakom es meg elek :D

2021. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Add már be hogy valaki nem tud hétvégente Hercegszántóról elmenni Bajára vagy Mohácsra nagy Sparba vagy Tescoba. :D Vagy hogy nincsen arra felé piac. Minden környéken van legalább egy buszjárat egy nagyobb városba.
2021. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Én egy kb 1500 fös faluban lakom, ennek ellenére nem gond a vegán alapanyagok beszerzése, a szomszéd kisvárosban vannak áruházak, egy-két hetente egyszer tartok nagyobb bevásárlást, eddig semmi olyan nem fordult elö, hogy valamit nem kaptam volna.

Persze vegán "húsféléket" "tejtermékeket" nem veszek, ez pénzkidobás, és nem is igazán hiányzik egyik sem.

De elvileg akár otthon is lehetne készíteni ezeket is.

2021. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
86%

Szüleim falun élnek, van saját kertjük, szóval nyáron/ősszel onnan van minden, de egyébként sajnos a szomszéd városba kell átjárni bevásárolni, mert a falusi kínálat max a lecsó alapanyagokra terjed ki.

De amúgy van, hogy anya meg tudja beszélni a Coopossal, hogy rendeljen be neki pár olyan dolgot, amit amúgy nem nagyon szoktak.

Van piac is, ott is szokott tudni venni, ami kell általában.

2021. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan milyen alapanyagokra gondolsz?
2021. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Falun élek. Itt is van zöldséges meg szupermarket ahol lehet venni zöldségeket.

Webshopból szoktam rendelni olyan "egzotikusabb" dolgokat mint pl. az élesztőpehely, vannak webáruházak országos kiszállítással.

Emellett ritkán, néhány hetente úgyis járok valami városban, ott szoktam pl. a DM-ben venni kifejezett vegán termékeket. (Az említett Hercegszántó tök közel van Mohácshoz, gondolom pár hetente be lehet menni oda bevásárolni.)

2021. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!