Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus illetve bio...

Vegetáriánus illetve bio táplálkozás érdekelne . Hogyan táplálkozzak? Hogyha ilyen étkezést szeretnék milyen drága lenne?

Figyelt kérdés
Benézek a hűtőbe itthon és elundorodom nincs gusztusom semmit megenni mert tudom hogy készül vagy tudom milyen káros anyagok vannak benne, húst nem is szeretem meg sajnálom az állatokat . Régen hús helyet rengeteg párizsit ettem de még pici voltam mára azt sem eszem meg szívesen . Az a probléma még csak 16 éves vagyok de lassan alig eszek értelmes kaját , van hogy ennék de inkább nasizok mert semmi nem jó számomra . Anyukám azt mondja nem fog kétféle kaját főzni mert drága lenne és az a táplálkozás amit én szeretnék amúgyis drágább mint amit ők folytatnak . A másik probléma hogy tudom hogy nagyon sokmindent pótolni kell ha nem eszek húst ezért pontos étrend kéne , mert sokan ott rontják el szerintem hogy azt hiszik egészségesen élnek közben egy csomó mindent nem pótolnak . Illetve megszeretném kérdezni hogy hol vásárolhatok olyan bio ételt ami tényleg bio 100 százalékosan nem csak átverés ?

2016. júl. 2. 10:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Bio az, amin rajta a címke, hogy bio. Elsősorban ilyen szempontból a német áruházláncok megbízhatóak - a szigorú minpségellenőrzés miatt. Magyar áruházban eleve nem érdemes semmit sem venni, mert ott vernek át, ahol tudnak. Ezenkívül ami még megbízható pl. biobolt, bio piac.


Édesanyáddal beszéld meg, hogy vonja le a zsebpénzedből az ételek árát és te majd megfőzöd magadnak, ha ennyire ellene van. Bár nem tudom egy anya hogy lehet annyira önfejű, hogy nemet mond az egész család számára egészséges étkezésre...


Nassolni, ami egészséges és adalékanyag mentes:

natúr magvak (mogyoró, dió, kesu, stb.), olajbogyók, gyümölcsök, házi burgonya/céklachips, nyers zöldség mártogatóssal


" A másik probléma hogy tudom hogy nagyon sokmindent pótolni kell ha nem eszek húst ezért pontos étrend kéne ,"


Ezt a butaságot hol hallottad?

Ha nem fogyasztasz húst, semmit nem kell "pótolni", hiszen a húsban semmi olyan tápanyag nincs, ami máshol ne lenne megtalálható. Ilyen félinformációkkal és félelmekkel felesleges belevágni, mert így egészséges táplálkozásnak még az alapjait sem ismered. Egy kiegyensúlyozott húsmentes, zöldségekből, tejtermékekből, gabonákból, olajos magvakból, hüvelyesekből, gyümölcsökből álló étrendben MINDEN benne van, amire a szervezetednek szüksége lehet, semmit nem kell pótolni.


De ha leírod, hogy miről hallottad hogy pótolni kellene (mert el sem tudom képzelni mi lehet az),akkor leírom neked pontosan, a húson kívül miben található meg.

2016. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%

Lehetsz vega a pénzednek és a lelkiismeretednek megfelelően, de boldogabb leszel, ha a gondolkodásod változtatod meg az étrendhez, mint ha az étrended a gondolkodásodhoz.

Sok vegán itt hirdeti az igét, hogy vannak vega testépítők is, és olyan képeket mutatnak, akik 1000rel nyomják a doppingot.

Egy tehén élete ott teljesedik ki, ha eszik. Egy emberé ott, ha alkot. Arról nem is beszélve, hogy a sok húsevő munkás eredményeit kihasználva akarsz vega lenni.

És nem csak az étel árán mérhető le, hogy mennyi munka volt vele, hanem az ökológiai lábnyomát is nézhetnénk, hogy mennyi környezetszennyezés, és energiapazarlás történt.

Vannak nálad szegényebb emberek, akik muszájból megölik a fiatal állatokat, embereket is, különben ők halnak meg.

Lehet bűntudatod amikor látod a húst, de sokkal több dolgot nem látsz, amitől lehetne bűntudatod.

Egész afrikában azért nem mentik meg az embereket a betetgségektől mert éhen halna úgyis.


Szerintem sokkal kevésbé álszent az az indián felfogás, hogy megeszik az állatot, amit tisztelnek, de cserébe minden részét felhasználják.

2016. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó: és ennek a kérdéshez mi köze? Semmi. Senki nem kérdezte neked mi a szimpatikus.

A kérdező a bio,vegetáriánus életmódra kíváncsi. Vagy írj arról hasznos tanácsot, vagy ne szólj hozzá, ha csak hülyeségeket tudsz összehordani.

2016. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó:

Na erről beszéltem, hogy bekattan az ember, ha vega lesz.

Nyáron 6000ft a mogyoró, dió, kesu. A hús 1000ft fölött éppen.

A húsban van a legtöbb fehérje, ami az izomhoz kell.

Enélkül nagyobb terhelést kap az izület és sok fájdalom, mozgáskorlátozottságot okoz.

Ha mással visszük be a fehérjét akkor muszáj több szénhidrátot enni, és elhíznk tőle.

Lehet enni szóját csak az embernek ugyanazt a minőséget adják, amit az állatnak. Egyik se bio, de mégcsak nem is egészséges.

A vega élet lényegében üti a bio-t.

Minnél messzebről hozzák annál zöldebben szedik le és annál több tartósítószert kap. Ha valami nem őshonos, de termesztik, akkor jó eséllyel még több vegyszert kap, hogy megmaradjon. Azt ugye nem kell leírnom, hogy télen a gyümölcs, zöldség hogyan kerül a boltokba.

Ja, ha valami bio azt 2szeres árral lehet számolni.


Ha ezt a pénzt csak úgy elküldenénk kínába vagy afrikába, akkor lehet, hogy a mérgező anyagokat nem a folyókba öntenék, lehetne maszk nélkül levegőt venni. Persze most emberekről beszélek, akiket soha nem fogunk látni, de sajnos a levegő és a víz nem áll meg az országhatárnál.

2016. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

"Nyáron 6000ft a mogyoró, dió, kesu. A hús 1000ft fölött éppen."


KI a f*..sz mondta, hogy nyáron kell megvenni? Megfelelően tárolva vagy fagyasztva hónapokig elállnak, van ami egy évig is...

Nem beszélve arról, hogy nálunk pl. van mogyoróbokor és diófa. De mindegy. Ez sem volt a kérdés része.


"A húsban van a legtöbb fehérje, ami az izomhoz kell."


Egy normál felnőtt napi fehérjeigénye 50-60g testtömegtől és magassától, életkortól, aktivitástól függően. Ebből egy pohár mandulatej vagy szójatej máris fedez 6-7g-ot. Eg.y db tojás szintén. A tejtermékekben, tojásban, hüvelyesekben, olajos magvakban szintén rengeteg fehérje található, nem csak a húsban. A zöldségekben is van fehérje, a népszerű tévhittel ellentétben.

Mindegy milyen az ember étrendje,fehérjehiányt művészet előidézni. De nem ez volt a kérdés.


"Enélkül nagyobb terhelést kap az izület és sok fájdalom, mozgáskorlátozottságot okoz.

Ha mással visszük be a fehérjét akkor muszáj több szénhidrátot enni, és elhíznk tőle."


??????? 14 éve vagyok vegetáriánus, 55 kiló 176 magas nő vagyok, hát kétlem, hogy el lennék hízva, köszönöm szépen! A férjem ilyen étrenden még sportol is (szálkásít). Minek írsz hülyeségeket, amikor fogalmad sincs az egészről?


A normál étrendben a fehérje kb. 15, a zsír 30, a szénhidrát pedig 55%.

Erre a hús teljesen alkalmatlan, hiszen ott a profil pl.:

- grill csirkemell: 94/4/2 azaz 2%!! szénhidrát (vö. napi ajánlott 55%)

- grill sertéshús: 68/30/2 % - ismét tökéletesen alkalmatlan...


Ezzel ellentétben a zöldségeknek szinte tökéletes a magas szénhidrát / alacsony fehérje aránya, a zsírt pedig beviszed a főzéshez, sütéshez használt zsiradékokból, zsíros termékekből (olaj, vaj, sajt, stb.) Magyarán egy tejtermékeken és zöldségeken alapuló diéta TÖKÉLETESEN fedezi az ember napi szükségleteit, míg egy húson alapuló erősen túllövi a célt fehérjével, és jóval alulmarad szénhidrátban.


A szénhidrátok és az elhízás viszonyáról pedig annyit, hogy a napi energiabeviteled és felhasználása a legtöbb embernek szénhidrátalapú - ha az 55%-os célt túllövöd jóval, nyilván elhízol. Ha ennél maradsz, az pont egészséges. És ez egy zöldségalapú étrendnél bőven lehetséges.


Sokkal csúnyább következményei vannak az energiaszintedre, vércukorra, ha a napi szénhidrátbevitelt nem éred el, vagy vacak forrásokból (csoki, fehér liszt, fehér cukor stb.) fedezed!


"Lehet enni szóját csak az embernek ugyanazt a minőséget adják, amit az állatnak. Egyik se bio, de mégcsak nem is egészséges."


Itt megint tévedsz. Teljesen más az emberi és az állati fogyasztásra termelt szója.

Egyrészt LEHET bio szóját vásárolni (bár nem tudom melyik vega fogyaszt szóját, én max. pár hetente egy kis szójatejet, a magtejeket részesítem előnyben inkább) - másrészt az EU-n belül MINDEN génmódosított szója tiltott emberi fogyasztásra.

Ennek ellenére a húsiparban MEGENGEDETT a génmanipulált, rossz minőségű szója - amit mivel az állat megeszik, te is felveszel az állat húsával együtt. Egészségedre. Kettőnk közül egész biztos, hogy te fogyasztasz több szóját - közvetetten.


"A vega élet lényegében üti a bio-t.

Minnél messzebről hozzák annál zöldebben szedik le és annál több tartósítószert kap."


Helyi? Bio? Nem létezik, ugye....? MAgyarországon vagy a környező országokban nincsenek bio farmok - a bio piacon is argentín zöldséget árulnak ugye? NE legyél már ennyire fogyatékos....


"Ha valami nem őshonos, de termesztik, akkor jó eséllyel még több vegyszert kap, hogy megmaradjon."


A bio nem kap vegyszert!!


"Azt ugye nem kell leírnom, hogy télen a gyümölcs, zöldség hogyan kerül a boltokba."


Olyan országokból (pl. görögország, törökország, olaszo. déli csücske, spanyolo. és portugália bizonyos részei európán belül pl.) ahol más a klíma mint Magyarországon? Húha, varázslat...


"Ja, ha valami bio azt 2szeres árral lehet számolni."


Van, akinek megéri ennyiért a minőséget, és nem a szójás-vegyszeres takarmányos húst választani. A döntés a te kezedben van.


"Ha ezt a pénzt csak úgy elküldenénk kínába vagy afrikába, akkor lehet, hogy a mérgező anyagokat nem a folyókba öntenék, lehetne maszk nélkül levegőt venni."


Ha azt a pénzt elküldenénk, amit a társadalom 90%-a húsra költ, szintén. Miért azoktól sajnálod a pénzt, akik legalább egészségtudatosan próbálnak élni?

2016. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

35%-os ezt a sok hülyeséget magadtól találtad ki vagy segítettek?


Iszonyatosan nagy tudatlanságra vall, hogy sem a bio termékek előállításával, sem pl. a takarmányozással nem vagy tisztában. Továbbá a kérdés nem az öko életmódról, hanem a bio ételekről szólt, ami két egymástól eltérő fogalom.

De ha ennyire aggaszt a környezet javaslom, hogy még most hagyj fel a húsevéssel, hiszen a húsipar termeli ki világszerte az üvegházhatású gázok kb. 40%-át. Egy ilyen környezettudatos ember, mint te, hogy vehet ebben részt? ;)


Kérdező: a 68%- os nagyon jókat írt. Érdemes bio piacokat felkeresni vagy otthon termelni.

Ha kérdéseid vannak még én is szívesen válaszolok rájuk. Attól tényleg ne félj, hogy pótolni kellene bármit is, ez butaság. Az előző válasz tökéletesen le is írta miért.

2016. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
És még a vegákra mondják, hogy agresszíven hirdetik az igét...
2016. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%

"Miért azoktól sajnálod a pénzt, akik legalább egészségtudatosan próbálnak élni?"

És nektek miért a ti egészségetek a legfontosabb, még azon az áron is, hogy sok gyerek éhen hal, miközben a tehenek behatárolt életét annyira véditek?

Különösen érdekes, hogy a bűntudat miatt nem esztek húst, de attól nincs bűntudatotok, hogy többet költetek magatokra.


Miért úgy adod elő, hogy még olcsóbb is a vega élet, és próbálsz haragot kelteni az anya és lánya között?

Ha valaha olvastad volna a testpítő rovatot nem írnád, hogy vega dolgokkal szálkásít a férjed.

Kétlem, hogy lenne bármilyen kapcsolatod, nemhogy gyereked.


A széndioxid egy körforgásban van, ezt már nem értitek, de a kőolaj kitermeléssel plusz széndioxid kerül a légkörbe ezért a helyben termelt hús és növény mindig jobb ökológiailag.

Az, hogy magyarországon van 10 bio piac, és neked a fagyasztódba 1 évnyi kaja elfér, látszik milyen reálisan gondolkodsz.

2016. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

#8: Az állatjogok állításai kompatibilisek az emberi jogokkal, sőt, emberi jogi szempontból kifejezetten erős érvek szólnak mellette. A világ növénytermesztésének 2/3-a állattakarmányozás céljára történik, pl. a kukoricatermesztés 50%-a és a szójatermesztés 80%-a. 2013-ban a Minnesotai Egyetem tudósai publikáltak egy tanulmányt, melynek konklúziója szerint ha állatokon át történő megszűrésük helyett a tápanyagokat közvetlenül növényi formájukban fogyasztanánk, akkor a világ élelmiszer ellátásához a jelenleginél 70%-al több élelmiszer adódna. Ez több mint 4 milliárd (!) addicionális ember etetésére elegendő lenne, ami bőven elegendő annak a 925 millió embernek, akik a mai világba mindennaposan az éhséggel néznek szembe.


A testépítő rovat nem éppen hiteles forrás a vegetáriánus étrend egészségügyi hatásainak értékelésére. Ma már senki nem tagadja, hogy egy jól megtervezett vegetáriánus/vegán étrend optimális egészséget biztosít bármely korcsoport számára. A legnagyobb egészségügyi szervezetek ezt mind elismerik, köztük: Academy of Nutrition and Dietetics, the American Diabetes Association, the American Heart Association, the British Dietetic Association, the British Nutritional Foundation, Dietician’s Association of Australia, Dieticians of Canada, Heart and Stroke Foundation; kutatási és oktatási intézmények, úgy mint: Mayo Clinic, UCLA Health Center, University of Pennsylvania School of Medicine, University of Pittsburgh School of Medicine; kormányhivatalok, pl. British National Health Service, U.S. National Institutes of Health, U.S. Department of Agriculture, U.S. Department of Health and Human Services, és a listát még folytathatnám. Hogy idézzek az ADA-tól: "It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Well-planned vegetarian diets are appropriate for individuals during all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes."

Egyértelmű tehát, hogy az állításod faktuális tévedésen alapul.

2016. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%

#9 es te még mindig az a tömeggyilkos jelölt vagy, aki bűntudat nélkül megölne akárhány embert, csakhogy tovább éljen????????????

Angolul a may azt jelenti talán. Talán igaz, talán nem.

Nem személyeskedés, de te folyamatosan ellenőrzöd a gyk-t, hova tudod ezt bemásolni?


Saját gondolatod még mindig nincs?


Most őszintén, nem mondom, hogy a vegától vagytok ilyenek, de biztos van olyan tanulmány ami szerint igen :D

2016. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!