Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, szedtek kálciumot?...

Vegánok, szedtek kálciumot? Mennyi kálciumot visztek be naponta? Van aki szokta nézetni a kálciumszintjét?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
NEM, teljesen fölösleges, kálcium böven van növényekben is.
2021. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg válaszolnál a kérdés többi részére is?
2021. júl. 12. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem szedek kláciumot.

Naponta nem nézegetem, márcsak azért sem, mert nem minden nap ugyanazt eszem, ezért igen változó lenne és nem mondana semmit.

Nem, nem szoktam extra nézetni, évente megyek vérképet csináltatni, akkor normális szokott lenni.


Alapesetben nem nézegetem kényszeresen a bevitt tápanyagokat, a fehérje bevitelre figyelek, hogy heti szinten rendben legyen. Mivel rengeteg különbözö éllemiszert fogyasztok, ezért a különbözö makro-és mikrotápanyagokat megkapom külön méricsgélés nélkül.

Egyedül a B12 az, amit idönként pluszban szedek tabblettaként.

2021. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedek

Nem tudom, mennyit viszek be naponta

Eddig évi kétszer jártam vérvételre, most kimaradt 2-3, szóval már nagyon időszerű lenne, de az eddigi alkalmakkor minden érték normális volt

2021. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Két gyereket szoptatok, ha nem sok kalciumos kaja jut egy napra (van listám a magas kalcium tartalmú növényi ételekről, ugyanilyet figyelek vasra, ptoteinre, omega zsirsavakra is) , akkor aznap veszek be 250 mg-ot. KB havi 1x nézem h amit bevittem, az rendben van-e (nem csak kalciumra, makrok, mikrok, aminosavak)

Általában osszejon az ajánlott 1500 mg. 8 éve vagyok vegán, van rutinom

2021. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 miket eszel, esetleg tudnál írni egy napi menüt? 1500 mg kálciumról még nem hallottam, legmagasabb az USA ajánlás, az 1000.
2021. júl. 13. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire általában valami sötétzöld levelest, +még legalább egy de inkább kétféle zöldséget, magos rozskenyérrel és hüvelyes alapú kencével (pl humusz, tofupástétom v fehérbabkrém). Van hogy zabkását mindenféle magokkal, vagy smoothiet (zölddel, magvajjal, növényi proteinnel - de ez elég ritka).

Tízórai idénygyümölcs, diófélék, esetleg házi energiagolyó/müzliszelet.

Ebédre főtt étel: sűrű leves, köret, hüvelyesek, zöldségek (tegnap pl. minestrone és Lencsefőzelék, tökös tócsni)

Uzsonna kb ugyanaz mint tízórai, esetleg süti

Vacsira vagy az ebéd maradéka, vagy valami gyorsabb főtt kaja, pl hajdinalepény, árpasaláta, tofurántotta vagy növényi virsli. Ugyanúgy sok zöldség, értékes gabonák..

Igazából főleg a hüvelyesek, gabonák, magok-diófélék, zöldségek (különösen sötétzöld) az, amire minden nap koncentrálok. Nagyon nagy részét magam készítem annak, amit eszünk.

Az 1500 mg a terhes vagy szoptató anyukákra szóló ajánlás.

2021. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Bocsi, de alapvetoen az ember mindenevo...ha zoldet kellene enni, akkor kerodzene... szoval egyel rendesen ;)
2021. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!