Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha csak növényeket eszem...

Ha csak növényeket eszem egész nap, de viszont imádom és naponta eszem halat, az is "gáz" a vegák szemében?

Figyelt kérdés

Tehát disznó, marha, csirke és pulykahúst nem eszem. De halat azt minden mennyiségben. Makréla, szardínia, tonhal, lazac, tilápia. Az olajos halak szerintem a létező legegészségesebb táplálékok egyike, a top 3-ban van, jó minőségű fehérje, Omega3 olajok, D-vitamin, B12 vitamin, sok magnézium és kálcium, stb.

Mellette csak zöldséget eszem, mint brokkoli, zöldbab, kelkáposzta, káposzta, spenót, paradicsom, káposzta, meg gyümölcsöket mint az alma és banán.


Elvileg hasonlóan, tehát tengeri halakkal és sok zöldséggel táplálkoznak a világ legtovább élő népei is.

Mégis, gáz vagyok a vegák szemében, hogy eszem halat? Azt se kéne megenni?


2014. dec. 12. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell senkihez alkalmazkodnod, azt edd, ami neked tetszik. A vegetáriánusok közül van aki, eszik halat, van aki nem. A vegánok, mivel minden állati eredetű ételt elutasítanak, halat sem esznek, de még mézet sem. Én pl. nem eszem semmilyen állati terméket, csak halat, szeretem és úgy gondolom, hogy szükségem van rá.
2014. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

ne azzal törődj, hogy a vegák szerint mi gáz és mi nem, egyél amit szeretnél, amit jónak látsz.

De ha olyat eszel, amiért állatokat öltek le, akkor ne mond magadról, hogy vegetáriánus vagy.

2014. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyél amit csak szeretnél, csak ne mondd, hogy vegetáriánus vagy.


Nem vagy gáz a senkinek a szemében, ha nem állítod ezt. A vegetarianizmus jelentése az, hogy NEM fogyaszt olyat, amihez egy állat halálára van szükség, és ebbe a hal is beletartozik. AMit az első írt, az a peszketáriánus, a vegetáriánusok semmilyen körülmények között sem fogyasztanak halat.


Szóval még egyszer: edd, ami jól esik, csak ne hazudd, hogy vega vagy.

2014. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyira utálom, amikor valaki ennyire a szavakon lovagol, én makro vegán (makrobiotikus vegán) vagyok, ennek az irányzatnak ez a neve és lehet benne halat enni. Nagyon durva nem?
2014. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

akkor nem vagy vegán, utolsó. akárhogy is nevezték el. a vegánnak ugyanis az a lényege, hogy egyáltalán semmi állatit nem eszik, tejet, tojást, mézet se, nemhogy döglött állatot...


te még csak vegetáriánus se vagy, (az se eszik döglött állatot, lásd halat), csak egy divatmajom.

2014. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 Nem erkölcsi megfontolásból nem eszek húst, hanem egyszerűen érzem, hogy nem kell a szervezetemnek, nem tartom egészséges ételnek. Az elnevezést nem én adtam. Felőlem bárhogyan hívhatnák. Én eszerint étkezem és kész, nagyon jól bevált. Mégsem hívhatjuk úgy, hogy halat fogyasztó vegán :) Bár nekem az is megfelelne. Teljesen felesleges ez a kategorizálás.
2014. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 Bocs, csak most láttam, hogy a nagy vegán lelki nyugalmadban, rögtön ledivatmajmoztál, csak amiatt, mert halat merek enni. Nem gondolom, hogy egy ilyen nagy erőfeszítést, munkát igénylő étrendet, mint a makrobiotikus, divatból csinálna bárki. Napi 2-3 óra főzés, az alapanyagokat is nagyon nehéz beszerezni. Ezt bárki elunná 1 nap alatt, ha csak divatból csinálná.
2014. dec. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vegán. Húst nem eszem, s azért, mert ki nem állhatom, mindig is zavart, hogy élt.

A halat megölöd azért, hogy megehesd, ez meg ellentmond a vegetarianizmus fogalmának, a vegánknak meg pláne. Tökmindegy, hogy az általad követett irányzat mit mond, ebből látszik, hogy csak egy divatirányzat,a fogalmakkal sincs tisztában. Aki eszik halat az nem vegetáriánus, a vegán fogalmának meg végképp ellentmond.

2014. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!