Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Használtok borsófehérje...

Használtok borsófehérje granulátumot, illetve borsófehérje kockát hús helyettesítésére? Mennyire egészséges? Szeretitek az ízét?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok vega, néha fogyasztok húst, és nem is szeretném teljesen elhagyni, viszont szeretném csökkenteni a mennyiséget. Láttam ezt a borsófehérje granulátumot ami elvileg darált hús helyettesítésére jó, illetve van kocka is belőle, ami ugye kockázott hús pótlására van. Ti ettetek már ilyet? Mi a véleményetek róla?

2021. júl. 19. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Előrebocsátom, hogy nem próbáltam még. De vettem vegán "húst", amiben volt borsófehérje, és nekem nem ízlett. Szójagranulátumot használtam párszor, van is itthon a szekrényben, de nem nyúlok hozzá, csak vésztartalék, nem nagyon szeretem ezeket. Darált húst lencsével helyettesítem pl bolognaiba vöröslencsét használok, vagy más kajába (pl. mapo tofu) villával összetört csicseriborsót használok, ezek sokkal finomabbak.


A borsófehérje mivel nagyon erősen feldolgozott, nem tartozik a legegészségesebb kaják közé szerintem, de biztos egészségesebb mint az antibiotikumos koleszterines hús.

2021. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
próbálni nem próbáltam még, de arra számíts hogy fingat. a borsófehérje alapú protein shakek is fingatnak (pl Huel)
2021. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
nem próbáltam, annyi adalék van benne hogy messze jár az egészségestől
2021. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legjobb egészségügyi szempontból, bár a húsnàl egy kicsivel még így is jobb. Engem nem is fingat. Hogy ízre jó-e, az a te ízléseden és az elkészítésen múlik. Szerintem egész jó, de nagyon ritkán eszem.

Azt mondjuk nem értem, a gyúrósok miért nem ezt eszik csirke helyett, amikor több, mint 2x annyi fehérje van benne. Majdhogynem szilárd fehérje por, már ezért sem a legideálisabb.

2021. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!