Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A borsófehérjét ki kell...

A borsófehérjét ki kell egészíteni valamivel?

Figyelt kérdés

Borsófehérjém van otthon.

( ilyen : [link]

Ebben elméletileg 21g fehérje és 1,5g ch van,egy adagban.

Úgy tudom,-bár hiányosak az ismereteim a témában-,hogy a fehérje a ch segítségével épül be a szervezetbe,tehát ez esetben legalább annyi,ha nem több ch-t is be kéne vinnem,mint amennyi fehérjét.

Jól sejtem tehát,hogy ez a cucc önmagában nem lesz elég,hanem hozzá kell valami magas ch tartalmú dolgot kevernem vagy pedig ihatom magában,de akkor napközben kell figyelnem,hogy sok ch-t vigyek be?

Hardgainer vagyok,pár hónapja ezdek, a cél a tömegnövelés, elsősorban.



2018. szept. 19. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
És vegetáriánus is vagy?
2018. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vega,kifejezetten szeretem a húst.

Tudom,egy tömegnövelő ésszerűbb lenne az én célomra,de ajándékba kaptam,de egyrészt úgy értesültem,sokkal egészségesebb ez,mint az állati eredetű fehérjeporok,másrészt ajándékba kaptam,szóval ebből kéne kihozni a maximumot.

2018. szept. 19. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:

"ebből kéne kihozni a maximumot."


Ugye nem egy kiló borsó fehérjétől várod a csodát? Mert akkor csalódni fogsz...

2018. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem jó az a fehérje, mert növényi és annak nem jó az aminosav profilja. a 2*tskg mennyiségű fehérjét húsból,halból,tojásból,túróból,tejsavó fehérjéből visszük be. Ezeknek teljes az aminosavprofilja. Ettől függetlenül ha ízlik ihatod, ártani nem ártasz vele.
2018. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudom, de muszáj leírni sokadjára is, mert mindig felmerül ez a növényi fehérjés téma.
2018. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen ki. Rendes fehérjével.
2018. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

21 gramm fehérje... Ezért nem szimpatikusak az ilyen porok, hiába szárazak, alig van bennük fehérje, az aminosavprofil valószínűleg nem jó, kéne hozzá gabona (de ennek sose néztem utána, nem vagyok vegán, nekem mindegy)... Sokkal egyszerűbb normális ételeket enni, sok növényem fehérjedúsabb.


Ha ehető, én kis mennyiségben iktatnám be, ha eszel sok rendes állati fehérjét, akkor jó lesz ez így is.


Erről a ch-s dologról sosem hallottam, az izomtömeg épül úgy is, hogy a glikogénraktárai nem töltődnek mellé, kalória, fehérje, edzés, pihenés jkell a fejlődéshez, nem sok ch. Sok ch nélkül is sikeresen tömegelnek emberek, nekik a kicsit több ch (nem tudom, edzésnapon 100g? utána kéne olvasnom) is csak azért van, hogy az edzésre legyen energiájuk, az edzéseket kívül, az izom épülésekor is ketózisban vannak, de ez az izmokat nem zavarja, csak optikailag kevésbé látványosabban, de ezen gyorsan lehet segíteni, ha valakinak az kell.


Úgyhogy nem pörögnék rá a ch-ra, viszont bizonyára bőven viszel be azt is, hogy konkrétan mikor, az nem túl fontos, a napi összbevitel sokkal inkább.

2018. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező úgy érti, hogy 30 grammban van 21 gramm fehérje, nem pedig 100-ban. (Tudod, mert 30 grammos szokott lenni az adagolókanál, amiket a fehérjés zacskókban adnak. Ha valaki nem méregeti precízebben mérleggel, akkor annyi a javasolt adag edzés utánra, egy kanál.)
2018. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,írtam is,hogy egy adagban van annyi.


Azt hiszem,hogy én eddig valmiért egy kalap alá vettem a ch-t és a kalóriát.

Tegnap találtam ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=XKGWGETyUJw&t=123s


És úgy néz ki, ő se a ch-t,hanem a kalóriamennyiség fokozását javasolja.


Szóval,ami nekem konklúzió,hogy nem kell feltétlen kiegészítenem ezt a cuccot,viszont az egésznapos összkalóriabevitelt jóval növelnem kell.

2018. szept. 20. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!