Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok szeretik emberi...

A vegánok szeretik emberi tulajdonságokkal felruházni az állatokat, az állatok emberek?

Figyelt kérdés
Mindig azzal jönnek a vegánok hogy mit szólnál ha ezt és azt veled is megcsinálnák stb. De az állatok nem emberek, igenis máshogy dugnak fel dolgokat mert más az intelligenciájuk...
2021. júl. 31. 17:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
# fognak..
2021. júl. 31. 17:02
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem emberi tulajdonságokkal ruházzák fel, hanem érző lényeknek tekintik(tekintem) őket. Ugyanúgy éreznek fájdalmat, ugyanúgy fáj nekik ha elszakítják a családjától, úgyanúgy szenvedés neki az az "élet" amit a vágóhídakon élnek le, mintha téged kényszerítenének oda.
2021. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

de akkor miért pont ezek? miért nem a hangyát, vagy pókot sajnálod, amiket eltaposol, letakarítasz? és miért nem növényevő fogazatunk van?

csak elvből nem eszel, vagy nem ízlik?

2021. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Élőlények, érző lények, mint mi emberek. Mint ahogy régen a rabszolgákat is állatoknak tekintették, úgy is bántak velük, pedig ők emberek csak más színű a bőrük. Az állatok nem emberek, de attól még tisztelhetjük őket annyira, hogy megadjuk nekik azt az emberi jogot, hogy szabadon, szenvedésektől mentesen élhessenek.
2021. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Honnan tudod hogy mit csinálok egy hangyával vagy egy pókkal? Minden életet ugyanúgy tisztelek, legyen akármilyen apró testben.

Mindenevő fogazatunk van, azaz képesek vagyunk csak huson vagy csak zöldségen elélni. De egyébként sehol sem írtam, hogy ne egyen senki húst. Csak iparágat építeni érző lenyekre szerintem gusztustalan, de nem kell velem egyet érteni. Lehetne ezt humanusabb módon is csinálni.

Régen ettem húst, aztán megundorodtam tőle szóval inkább is-is.

2021. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Amennyire lehet, a hangyákat, pókokat meg a többit sem bántja értelmes ember, hanem megpróbálja távol tartani magától, ha zavarja, nem akarja kiírtani öket.

Az embernek ugyan nem növényevö fogazata van, de nem is húsevö, hanem mindenevö, ami csak annyit jelent, hogy képes növényt is meg állatot is enni, de nincs szüksége feltétlen mindkettöre, csak növényi étrendtöl sem lesz baja.

Sok vegán van, aki elvböl nem eszik állati eredtü ételeket, vannak, akik nem szeretik, sör olyanok is, akik nem bírják megemészteni az állati fehérjéket, allergiásak rá.

2021. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok vegán és nem ruházom fel az állatokat emberi tulajdonsággal.

Ugyanis ha felruháznám őket ezekkel, már nem lenne mit szeretni rajtuk.

Az állatokban pont az a szerethető, hogy különbek mint az emberek.

2021. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
mitől lennének különbek?
2021. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%
A különbek kifejezést inkább arra használjuk, hogy jobbak, nem csak egyszerűen különböznek, hanem pozitív irányban. 7-es! Ha te úgy érzed, hogy különb nálad egy macska, aki ha éppen úgy gondolja, akkor széttépi a másik macska kölykét, vagy egy kutya, amelyik ha bevadul emberre, akár láthatóan jóval gyengébb gyerekre támad, akkor jobb lenne, ha magadtól bevonulnál valami zárt intézetbe. Van olyan ember akinél a legtöbb állat különb, de azok nagyrészt börtönben végzik.
2021. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
hátja.ha mi is ösztönből cselekednénk, biztos nagyon klassz lenne
2021. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!