Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lett ennyire mumus...

Miért lett ennyire mumus egészség szempontjából minden állati élelmiszer?

Figyelt kérdés

Bármi ami állati egészségtelen.. pl koleszterint szeretik hangoztatni... de ez is már kérdéses [link]


Aztán rengeteg betegséget mondanak hús miatt... cukorról már nem is beszélnek.. pedig régen is sok húst ettünk, főleg zsírt és rossz minőségű húsokat (köröm, farhát) és nem volt ennyi krónikus beteg.

Összes családtagom (nagyszülők, dédszülők stb) nagyon hosszú életet éltek egészségben pedig minden rossz ételt megettek, rossz minőségű állati eredetű termékeket.

Szerintem inkább az elhizás a fő gond nem azt hogy mit eszünk mert valóban mostanában mikor nőttek a betegségek soha ennyire nem volt elhízva a társadalom


2021. aug. 1. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem magával a hússal nem lenne gond, de manapság annyi antibiotikum és még kitudja mik vannak az állatba beletömve, hogy jobb távol tartani magunkat tőle...
2021. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
A veganblobby nyomul a neten....
2021. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Sok a vegenerált
2021. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem lett mumus, csak nagy teret kap a vegán életszemlélet, divat lett, sokan beszélnek róla. Sajnos sokan azonosítják a veganizmust az egészséges életmóddal, pedig önmagában semmi köze hozzá. Ha jó helyen tájékozódsz, ott nem mumus.

Egyébként a köröm, farhát nem rossz minőségű, csak olcsó. A körömben pl. sok a kollagén, ami kifejezetten jó. Attól rossz minőségű egy hús is, (ami akár bélszín is lehet) hogy rossz körülmények között nevelik, tápokkal, antibiotikumokkal. A vegyszerekkel kezelt növények ugyanolyan rosszak, mint ezek a húsok. A sok felesleges, rossz minőségű szénhidrátnak kellene mumusnak lenni, ezek okozzák a legtöbb problémát.

2021. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nézd meg, amikor valaki tyúkot tart, mennyi féle betegséget el tudnak kapni. Pl tyúk tetű, ami házilag fahamu, homokfürdóvel kezelhető, de ahol pl ketreces tartásban élnek több ezren egy telepen, ott egyszerűbb a gyógyszereket a takarmányba keverni, hogy ne fertőződjön meg az egész állomány. A háztáji tyúkok is kapnak sok helyen oltást a marek ellen, egy ipari hús'előállítőban' még erősebb szerekkel kell kezelni az állományt. Ezek a húsba bele kerülnek, amiket te megeszel. Én tyúkokat tartok, szabadtartásban, kapirgálni is tudnak. Gondolom a többi állattenyédztőnél is vannak típusbetegségek.

Szerintem minél kevesebb vegyszerrel talalkozik a szervezetünk, az csak jó lehet. Ha nem tudnék tyúkokat tartani, én sem ennék boltit.

2021. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5. Növény termesztés, nem jár betegségekkel? nem kezelik vegyszerrel a növényeket?...., mintha az a tömérdek növény akit ennyi embernek elő kell állítani nem lenne tele rizikóval... egyáltalán nem biztonságosabb a dolog
2021. aug. 1. 13:45
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Nálam működik a vegyszermentes termesztés. Krumpli, cukkini, padlizsán, borsó, paprika, paradicsom, stb stb gyümölcsök. Nem ismered a kertészetet, ezért azt hiszed, csak vegyszer lehetséges. Hát nem. A vegyszer csak a könnyebbik út.
2021. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem írtam: nem is lesz az én paradicsomom gyönyörű gömb alakú, de finom és édes, a nagy ipari pl tavasszal sose látott napfényt, nincs mitől édes ízű legyen. Ettél már tescos paprikát, és vegyszermentes paprikát? Kóstold meg.

A vegyszerek segítik a küllem fejlődését, de ízre, vitamintartalomra említésre sem méltó.

2021. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
A természetes trágya is hatékony a növényre, a rengeteg műtrágya, a vegyszeres kezelés ellenállóbbá teszik a rovarokat, amikkel szemben a vegyszermentes termesztés nehezített. De nem lehetetlen. Vegyszermentes vállalkozásom van, és rengeteg megrendelő! Keresik hidd el a vegyszermenteset. A zöldségek csúnyácskák, nem olyan szép egyenletesek, mint a nagyüzemi, de van ízük!
2021. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
7. Ami lehetseges a kiskertben, az nem megy a nagyüzemi gazdálkodasnál! Ahol a termésmaximalizalás a cél.
2021. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!