Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy tudnám csökkenteni az...

Hogy tudnám csökkenteni az étel fogyasztásom? (nem súly csökkentés, csak spórolás szempontjából)

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt visszább kell vennem az elfogyasztott élelmiszerek mennyiségét, mert heti 4200Ft-on vagyok most beállítva, de egyre kevesebb pénzhez jutok, és legalább heti 3800 Ft-ra le kell vennem a kosztolásom, vagy hamar az utcára kerülök.

Tudtok e helyeket Pesten, ahol olcsóbb ételeket, esetleg száraz kenyerek és hasonlókat csökkentett áron meglehetne e vásárolni?

Sokan ajánlották az alkoholt, ami csökkenti az éhségérzetet, és olcsóbbra kijön. Persze nem egészséges, de már a mostani pénzből sem tudok venni gyümölcsöt, vagy rendes húst, nem ilyen gumisat. És nem is tervezek hosszútávra gerinc és fogproblémák miatt.



2013. márc. 19. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem csórón sosem jutott alkoholra és nagyon elbaltázott gondolatnak tartom.

Ha gyümölcsöt nem is, olcsóbb zöldségeket mindenképpen vegyél - bár én nem tudnék gyümölcs nélkül élni, mindennap kell. Igaz, én találok is, van a közeli erdőben egy almafa, decemberig termett. Gomba, szeder, rengeteg dió, ha nem fagyott el.. OK, nem mindenki lakik olyan helyen, bár én Budapesten is találtam diót, csipkebogyó is sok helyütt van... Ha nagyon nem érdekelne a presztízs, lehet, hogy megkérdezném zöldségeseknél, hogy ide tudnák-e adni a megmaradtakat nyomott áron. A párom tegnap ingyen kapott egy nagy sütőtököt, amit nem vittek el s már elkezdett romlani, kint volt a többi közt, de a zöldséges nem akart már pénzt kérni érte.

Nem tudom, miket eszel, átgondoltad már, hogy lehetne-e olcsóbb, táplálóbb szintre hozni? A megadott összeg nem annyira sokkolóan kevés... Bár ez függ attól, mennyi ételre van szükséged, nyilván. Én kis mennyiségben, az értékes, nem drága dolgokból bele próbálnék passzírozni, legalább olykor. Ja, néha féláron veszek teljesen jó gyümölcsöket, amiken van egy pici folt, de annyi. Az itteni boltban ki szokták rakni a régieket, némelyik rossz, fonnyadt, romlott, de némelyik szinte tökéletes. A majdnem lejárt szavatosságú cuccokat is leárazzák. S ez egy kis falu, Pesten bizonyára jóval több a lehetőség.

Aki valaha volt szegény (jó hát rémlik valami, amikor jópár éve csődközelben volt a cég és átlag havi 40 ezerből kellett fizetnem egy amúgy igen olcsó pesti albérletet és megélni :D Na, akkor nem jutott ételre elég, de nem is voltam teljesen egyedül hagyva), az bizonyára rengeteg tanácsot tudna mondani. Nyilván a saját főzés szokott a legjobban kijönni.

2013. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tescó és Achanban lejárt termékeket keres . olyanokat aminek az nap jár a szavatossága : Ha ez hús akkor is vedd meg nyugodtan ha 2-3 hétre beteszed a fagyasztóba nem lesz semmi baja . Az ilyen termékeket féláron szokták adni :

Próbálj meg 2 napra főzni ..

Amiket olcson belehet szerezni .

máj ,

szárnyas aprólék

zöldségeseket is fel kereshetsz ők sokszor ami már nem szép azt olcsobban adják ...

2013. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!