Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok többsége egy idő...

A vegánok többsége egy idő után valóban feladja az életmódját?

Figyelt kérdés
[link]
2021. aug. 1. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Ezek szerint igen.
2021. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy sokan visszatérnek a húsos étkezésre.

De a címben a vegetáriánusokról van szó, aminek a rövidítése vega. Te pedig a vegánokról kérdeztél, a cikk nem róluk szól.


A vegán nem csak húst nem fogyaszt, hanem semmilyen állati eredetű terméket, tejet, mézet stb., illetve nem hord állatbőrt, nem használ állatokon tesztelt illatszereket stb.

2021. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogom soha, ha már kibírtam 35 évig
2021. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Van, aki feladja, meg van, aki nem. Akiket ismerek, ök már vagy 30-40 éve vegánok, ök nem valószínü, hogy valaha is feladnák.

Mellesleg a cikk NEM vegánokról, hanem vegetáriánusokról szól.

2021. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg, a vegetáriánusokról és a vegákról van szó a tanulmányban, a vegánok mások. Persze lehet, hogy közülük is feladják.
2021. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 DeMoR ***** válasza:
48%

Lehet nem leszek népszerű, de nem érdekel. :/

Én egy évig voltam etikai és egészségügyi alapon vegán, aztán miután felfedeztem az ideológia hibáit, megértettem honnan petyeg a búza, feladtam.


Ma úgy gondolom, hogy a veganizmus egy érdekes törekvés volt, de csupán egy szélső bal oldali ideológia, ami nem a megoldás útja, de talán még mindig jobb, mint az átlag magyar felfogás egészség szempontjából. ^^


(plusz kiegészíteném a 2-őt, hogy ez életmód, tehát még szórakozás terén is odafigyelnek. Pl.: állatkert, cirkusz, állatok szenvedését népszerűsítő sorozatok, filmek, előadások, hobbbik, mint mondjuk a vadászat, stb..)

2021. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudok a vegánok többsége nevében nyilatkozni, de korábban olvastam egy témába vágó cikket, ott kevesebb ex-vegát (a veganizmus a vegetarianuznus egyik ága) emlegettek, tehát nem tudom ez az amerikai kutatás mennyire reális...
2021. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

nyilván vannak, akik igen, de szerintem a többség nem.

alapvetőena veganizmus ideológiára épül: vagy a környezet védelméért teszik, vagy pedig az állatök jóléte/védelme érdekében (vagy mindkettő). ugyanúgy ahogy pl. a keresztények között is vannak olyanok akik elvesztik a hitüket, a vegánok között is vannak akik egy idő után úgy érzik, hogy felesleges az igyekezetük. (lásd hatos válaszoló, plusz nekem is van ilyen ismerősöm).

De alapvetően szerintem azért aki teljesen életmódot váltott és már jó ideje vegán (nem csak hirtelen felindulásból lett az, csak hogy kipróbálja hogy milyen), ott a többség kitart az ideológia mellett.

2021. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

#6

Mi volt az ideológiai hiba?

2021. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 DeMoR ***** válasza:
19%
A veganizmus, mint írtam, érdekes és szükséges volt, de túlzottan idealista és már idejét múlt. Igazából lehetetlen teljesen vegánnak lenni, hisz a határok nincsenek egyértelműen meghatározva, folyton változnak. Például pár éve már az avokádó is, a veganizmus egyik szimbóluma is elitélendő lett egy amcsi szervezet által, mert hirtelen rájöttek, hogy bumm, az sem cool. Nem mondom, hogy baj, ha egy mozgalom fejlődik, de ha valami nem megy, azt el kell tudni fogadni. (A szovjetúnió is erőltette a kommunizmust, de sose jutottak el odáig.) Csupán egy szélsőséges megvalósíthatatlan idea, ami a rendszer elleni értelmetlen lázadásról szól. A rendszert nem győzi le, nem változtatja meg, cserébe neked nehezebb és körülményesebb életed lesz vegánként. Már hallom is, ,,de, ha mindenki átállna..,, Nos, nem fog. Nem ilyen egyszerű a társadalmi szisztémánk. Olyan életmódra van szükség, ami egyensúlyban van a természettel. A veganizmus nincs, mivel nem a természetes életmódodat kivitelezed. Mindenevő az ember. Az orángután is eszik húst, csupán havonta 1x. Nem a húsevéssel van a baj, hanem a mértékkel. A fogyasztói társadalom, a kapitalizmus nem segít. Azzal viszont van baj, ha hamis bűntudatot és örömöt kelt egy idea, mint a vallások és a veganizmus is.
2021. aug. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!