Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az emberek többsége valóban...

Az emberek többsége valóban nem tudja mi az hogy vegán és vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Étteremben ahol enni szoktam nagyon elkezdte hirdetni hogy megjelent a vegán menü és a vegán vendégeket várnak már. Most a menü úgy néz ki hogy rántott sajt, tejszínes leves, grillezett sajt, paradicsomos sajtos spagetti és még sorolhatnám
2020. jan. 13. 13:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
82%
A többségnek nem is kell tudnia, hiszen annyi mindent nem tudunk, de egy élelmezési szakembernek nagyon is :)
2020. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

az emberek 1%-nál is kisebb része vegán.

Az étterem meg sem érzi, ha az ilyen vendégek esetleg emiatt elmaradnak.

2020. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 qkker1 ***** válasza:
86%

"Az étterem meg sem érzi, ha az ilyen vendégek esetleg emiatt elmaradnak."


Akkor ne hirdesse magát vegánnak!

Én is csak azóta tudom a különbséget, mióta van vegán ismerősöm, ő legalább a jobbik fajta, nem akar meggyőzni, hogy térjek át.

2020. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem tudja, mi a különbség, föleg, hogy magyarban gyakran a vegetáriánus vegának lesz rövidítve, azt meg még könnyebb összetéveszteni.

Ez magánembereknél nem is annyira fontos, mert a legtöbb eleve nem nagyon kerül egyik csoporttal sem kapcsolatba, ha meg igen, akkor az illetö általában elmondja, mi az, amit nem eszik.


Viszont egy étterem esetében nagyon nem mindegy, ha valamilyen kategóriát hirdetnek, akkor alapvetö megnézni, mi tartozik oda.

A helyedben az adott étteremnek jelezném, hogy ez nagyon nincs rendben.

2020. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

#5: tévedsz, azok a normális vegánok, akik nem kiáltanak ki mindjárt minden olyan személyt mocskos gyilkosnak, aki képen jóízűen megenni egy tányér pörköltet.

Legyen vegán, szíve joga, de a húsevőket hagyja békén az agymosó sz*rságaival.

2020. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy az emberek többsége nem tudja, ha nem érinti őket, nem feltétlen kell ismerniük, de egy étteremnek, vendéglátó egységnek illene, főleg, ha van vegán menüjük.
2020. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
5 éve vagyok vegán. A húgom, nevelőanyám peszketáriánus, a párom pedig vegetáriánus, mégis mindhárman rendszeresen keverik a fogalmakat 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ én nem tudom, miért nem megy megegyezni ezeket, de általános probléma.
2020. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
0%

Ez gondolom valami vidéki étterem...?

Budapesten szerencsére ez már nem fordul elő.. pár évvel ezelőtt még itt is ilyen volt.

2020. jan. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Már bocsánat, de vannal vegán sajtok, vagy más néven növényi sajtok. Lehet olyanokból készítik az ételt.
2020. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha vegán sajtokból készülne az étel, akkor azt feltüntetnék!
2020. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!