Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért támad sok hús tagadó?

Miért támad sok hús tagadó?

Figyelt kérdés

Gyakran veszem észre, hogy a vegetáriánus vagy vegán emberek mindig letámadják a húst evő társaikat mindenféle propagandával. Miért kell ezt? Mi húsevő emberek (tudtommal) sosem megyünk oda hozzátok, és zengünk ódákat a húsokról, a benne lévő pótolhatatlan tápanyagokról, és eddig olyannal sem találkoztam, aki "hittéríteni" próbálná növényevő társát. Fordítva már láttam.


Miért?


Félre értés ne essék. EGYÁLTALÁN nem támadólag írom, csak észrevettem ezt a dolgot, és nem értem. :)



2021. aug. 4. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Megint egy provokatív kérdés: olvasd el a vega/vegán kérdéseket, és utána észre fogod venni, hogy igenis rengeteg húsevö az , aki agreszívan támadja azokat, akik nem esznek húst.

Másrészt olyan szó/fogalom nem létezi, hogy hústagadó!

2021. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

2: csak azt támadják a normális mindenevők, ha egy agresszív vegán nekikmegy a hülye mantráival.

Engem totál hidegen hagy a sok gazevő! De ne kezdjen el papolni arról, hogy _én_ teszem tönkre a természetet, meg döglött állatot eszünk, stb. stb......


Vegeneráltak! :-D

2021. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

3-as: már ne haragudj, de ha valaki egy vegán kérdést ír ki, akkor ott a mindenevök azok, akik belekötnek azokba, akik nem akarnak húst enni!

Ha a mindenevök nem is foglalkoznának ezekkel a kérdésekkel, akkor eleve nem lenne ebböl konfliktus. Ha meg direkt lekzedenek kötözködni, akkor várható, hogy veszekedés lesz belöle.


Ettöl eltekintve sokkal több olyan kérdés van, ahol veg/vegánok kérdeznek valamit és a húsevök/mindenevök belefolynak, illetve belekötnek, mint egy általános mindenevös kérdés, ahol a vega/vegánok írnak a húsevés ellen!

2021. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Mind a két oldalról vannak idióták. Velük nem kell foglalkozni.

De, vannak húsevők akiket valamiért zavar hogy más nem eszik húst és ezt agresszívan szóvá is teszik, aminek meg kevesebb értelme van mint fordítva...

2021. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Én bele sem nézek a vega/vegán típusú kérdésekbe, mert "mindenevőként" nem is tudnék hozzászólni, és nem is érdekel.

Szerintem mindenkinek szuverén joga eldönteni, mit és mivel eszik. Én leginkább azt, ami a fogamra való - és ezzel kapcsolatban nem érdekel senki véleménye.

Nem akarok senkit "megtéríteni", de elvárom, hogy engem se agitáljon senki a számomra nem elfogadott dolgok felé (az élet bármely területéről legyen is szó).

(számomra teljesen érthetetlen az a szituáció is, mikor egy "mi a kedvenc...?" vagy egy eldöntendő kérdésre adott választ egyesek elkezdenek "lepontozni"! Azért mert X, Y vagy Z valami olyant ír, amit én nem eszek meg, nem pirosozom le - tudomásul veszem, hogy ízlések és pofonok - viszont amit én is szívesen elfogyasztok, oda rányomok egy zöldet egyetértésem jeléül, és nem szaporítom a válaszok számát egy azonos tartalmú hozzászólással)

2021. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

A veganizmus egy állatfelszabadítási mozgalom. Aki tisztában van a mozgalom szó jelentésével, az innentől kezdve érti az okokat.


"Mi húsevő emberek (tudtommal) sosem megyünk oda hozzátok, és zengünk ódákat a húsokról, a benne lévő pótolhatatlan tápanyagokról, és eddig olyannal sem találkoztam, aki "hittéríteni" próbálná növényevő társát."


Akkor rosszul tudod.

2021. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Csak az ember moralizal, a ragadozok pedig csak hust esznek!
2021. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

Ne vonj le következtetéseket mindenkire a saját tapasztalataid alapján. Évek óta nem eszem húst, de soha senkinek nem mondtam, hogy tegye ugyanezt. A baráti és családi összejöveteleken sem zavar, hogy körülöttem mindenki pörköltet eszik, mégis számtalan viccesnek beállított, de valójában bántó, lenéző megjegyzést kaptam már. A szeretteim körében is előfordul ez, az online fórumokon pedig még agresszívabbak az emberek a vegákkal és vegánokkal.

Mégsem gondolom, hogy mindenki ilyen. Mindkét oldalon vannak szélsőségek, így nem lehet csak az egyiket hibáztatni. Ha keresel, mindkettőre találsz példát, úgyhogy ne hidd, hogy csak az egyik létezik.

2021. aug. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen igazad van. A hülye feministák is ugyanígy beleugatnak az én dolgomba. Pedig semmi közük hozzá, ha szerintem az asszony verve jó. Én sem cseszegetem azokat a férfiakat, akik nem kocsmatöltelékek és néha elmosnak egy tányért otthon a feleségük helyett.


Remélem érthető a párhuzam és az irónia. :)

2021. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

Az ember fogazata "mindenevő", vagyis húsevő és zöldség-gyümölcs evő. Ez benne van a genetikai kódunkban, mint az is, hogy ki nőnemű, ki hímnemű.

A vegánok olyan agresszívek, mint a feministák.

Eszelősen mindenkit rá akarnak parancsolni, hogy azt egyék, és azt tegyék, amit ők esznek és tesznek.

Egye, ha akarja. Én a vegán rántott hús hős híve vagyok. Nem akarom a vegánok torkán lenyomni, ezért nem tűröm, hogy nekem előadást tartsanak arról, hogy szerintük nekem hogyan kellene étkeznem.

2021. aug. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!