Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ehetek vegaként zsírt?

Ehetek vegaként zsírt?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 13:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
10. A legtöbb vega, vagy vegán, szerintem is csak divatból lett az ami, ÉS nagyon is tudja hogy mit ehet s mit nem. Tehát a kérdező szerintem is csak szeretne állatvédő lenni, de közben mégsem tudna lemondani minden állati eredetű dologról.
2021. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

Lehet benne valami.

2021. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ha ilyet kérdez, divatvega. A "vegetáriánus vagyok, de halat/csirkét stb eszem" szintén. Az nem vegetáriánus.
2021. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Hetero vagyok, de néha a saját nememmel is szexelek. Nem, akkor nem vagy hetero.
2021. dec. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

Vegaként állati zsírokat (pl. libazsír, disznózsír) NEM fogyaszthatsz.


Persze ez a kategorizálás ne szegje kedved, ha néha állati eredetű zsírt használsz, ezen kívül viszont teljesen mellőzöd a húsokat, még mindig sokkal többet tettél magadért és a környezetedért, mintha két pofára falnád a kauflandos szalámit meg a csülköt.

2021. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%

A válasz attól függ, a kérdés milyen zsírra vonatkozik.


Ha a jó öreg disznózsírra és társaira gondolsz, akkor a válasz: nem.

Bármi, ami az állat bármilyen testrészének a feldolgozásából származik, az nem vegetáriánus élelmiszer. Így az ebből a folyamatból származó zsiradék sem az.


Az egyetlen állati eredetű, de vegetáriánus, tisztán csak zsiradék, az a ghee / tisztított vaj. Ha erre is vonatkozik a kérdés, akkor így már lehet igen a kérdésre a válasz.

Egyébként isteni íze van, mértékkel fogyasztva emésztést segítő, és számos pozitív élettani hatása van.

2021. dec. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!