Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elhagyhatom hirtelen a húst?...

Elhagyhatom hirtelen a húst? Vagy kell átmenet, fokozatos "leszoktatás" a szervezetnek? Mennyiben lesz más vegaként az élet, mint húsevőként? Mármint itt arra gondolok, hogy hogy fogom érezni magam az étrendváltást követően.

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Elhagyhatod hirtelen.

Mindenki másképp viseli, valaki meg se érzi, valaki eléggé kívánja a húst, változó.


Visszaszokni ( a legtöbb embernél ez csak egy kúra szerű jelenség szokott lenni) fokozatosan kell.

Előbb pl gyengébb húsú tengeri halakat enni, garnélákat, aztán fehér húsú szárnyasokat (csirke, pulyka) a nehezebben emészthetőeket csak egy kis "beszoktatás" után , hetek múlva. (pl marha, vad)


Meg több ízt is felfedezel, ha fokozatosan szoksz vissza.

A vega étrend miatt (ha megszoktad) alacsonyabb lesz az ingerküszöböd, elkezded érezni a növények saját ásványi sóit, kicsit finomodik , érzékenyebbé válik az ízlelésed.

Jó fokozatosan visszaszokni, nem a legkarakteresebb ízekkel kezdeni.


Egyébként én úgy vettem észre, volt olyan időszak, amikor több energiám volt, mert a szervezetem kevesebb energiát fordított az emésztésre.

Aztán fokozatosan az ember elkezdi kívánni a húst, (természetesen, hiszen része az egészséges étrendnek, a szervezet pontosan tudja, és jelzi mire van szüksége) és hetek, vagy hónapok múlva újra elkezdtem húst enni.


Ezt általában minden évben megcsinálom, legalább 1-szer. Általában a nyári hónapokban, mikor dugig vagyunk zöldségekkel, gyümölcsökkel.

Télen amúgy is több energia kell, tartalmasabb ételek, olyankor általában eszem húst.

2013. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Pl.az én szervezetem soha az életben nem kívánta a húst, mindig id utáltam.

De igen, elhagyhatod hirtelen, ha amúgy sem vagy nagy húsos.

2013. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Eleinte nem fogsz érezni semmit, de később sok hátránya lesz. Azt ember mindenevő, és a húsra is szüksége van a szervezetnek.

Több vegát is ismerek, akik 40-50 éves korukban valamilyen hiánybetegségben szenvedtek, vagy rákban haltak meg. Egyikük sem érte meg a 60 éves korát.

2013. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
ja, húsevő meg mind száz évig él, makkegészségesen. nézz már utána egy kicsit.
2013. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

"Több vegát is ismerek, akik 40-50 éves korukban valamilyen hiánybetegségben szenvedtek, vagy rákban haltak meg. Egyikük sem érte meg a 60 éves korát."

Jesszusom! Azért ekkorát már nem kéne hazudnod, csak mert utálod a vegákat...

A világon több száz millió vegetáriánus él, és köszönik szépen jól vannak, nem hullanak járványszerűen mint a legyek. Egyedül Indiában 200 millióra becsülik a vegetáriánusok számát. Németországban ahol most lakom, kb. 7 millió ember vegetáriánus, és kb. 800.000 vegán, akik semmilyen állati eredetűt nem esznek, tehát pl. tejtermékeket és tojást sem.

Ahelyett, hogy megpróbálod megtéveszteni az itt kérdezőket a kitalált állításaiddal, inkább olvass utána, vagy próbáld ki te is. Ne a bulvárlapokból tájékozódj. Mert amit írtál, max. olyan színvonalra vall.

2013. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Arról nem is beszélve, hogy azokon a helyrken, ahol sokáig élnek az emberek, pont hogy a kevés, vagy semennyi húsfogyasztás a jellemző.
2013. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én hirtelen hagytam el, igaz, addig sem ettem sokat :)

Visszaszokásról senki nem mesélt nekem, de amúgyis, ha már húst eszem, akár egyszer is, az házi disznótoros legyen :D (Napokig kerülgettem, de túl nagy volt a csábítás, no.) Aztán megint nem ettem vagy évekig?

Most már évi párszor előfordul vad vagy hal, jóféle házidisznót is keresnék, de nem találok (annyira azért nem teperek érte), de képtelen lennék pl. hetente húst enni, két hétnél is rezeg a léc. Bármilyen szép és jó és nem ipari... Nem. Nincs ezzel semmi gond, remek házi tojást eszem és a fehérjebevitelem is rendben van, sokkal egészségesebben táplálkozom, mint az átlagember.


Gondolom, van, akinek túl durva a hirtelen váltás, de ezt érzi az ember. Nem támogatom az erőltetést a táplálkozásban (legfeljebb ha valami esszenciálisat kerül az ember, de az elég riasztó, ha nem érzi, mi kell a saját testének).


Érzés? Nálam nem változott semmi. Még csak az ételeimen sem kellett változtatni, épp csak elhagytam a heti 1 húsos ebédet s válogattam a sok nem húsosból.

Az érdekességek, nehézségek később jöttek, amikor egyre több ételcsoportot hagytam el ;)

2013. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én beszéltem egy lánnyal, aki 22 évig nem evett húst, aztán neki álltak a babaprojektnek, szóval próbálta magát visszaszoktatni a húsra még mielőtt teherbe esne, de egyszerűen nem bírta, kihányta, és saját bevallása szerint nem undorból, hanem a szervezete lökte ki.

Én hirtelen hagytam el. Najó, előtte hetekig olvastam róla, hogy mire kell figyelni, gyűjtöttem recepteket, elmentem vérvételre, meg átgondoltam ezt az egészet, de húst egyik napról a másikra nem ettem.

Persze hozzá kell tennem, hogy sertést meg marhát azelőtt sem nagyon ettem, szinte csak csirkét fogyasztottam.

Én szörnyen élveztem az első hónapokat:D Imádtam, komolyan. Naponta többször főztem/sütöttem kisadagokat, mert annyira kíváncsi voltam az új dolgokra, előtte még a padlizsánt és a cukkinit is összetévesztettem.

Kivirultam, előtte sápadt voltam, szinte új színt kapott a bőröm, az agyam könnyebben fogott, 5 óra alvás után kipattant a szemem annyi energiám volt, és één, a megrögzött koffeinfüggő, szinte egyre ritkábban ittam kávét.

Velem csak jót tett ez az egész. De nem beszélek róla senkinek, nem kell tudniuk, nincs annál idegesítőbb, amikor valaki erről képes órákig dumálni. Rólam is csak azok tudják, akikkel együtt élek, illetve főztem már nekik, voltam vendégségben.

Én tojást sem eszem, tejet önmagában szörnyen ritkán, egyedül a kefírről nem tudok lemondani, de a sajt, túró nem hiányzik.

Ha ügyes vagy, jobban fogod magad érezni. De például egy féléve vega ismerősömnek az étrendjének szinte 50%-a rántott sajtból áll..tessék kreatívkodni!

2013. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Hát eddig a szüleimnek mondtam, és mamának mi a tervem. Folyton azzal jönnek, hogy csak tönkre teszem magam, holott van olyan ismerősöm, aki vega, sőt az egész család, és sokkal egészségesebbek, mint mi. Meg alapból itthon semmi más nem megy, csak zsír, kenyé tészta stb .. semmi egészégesenek mondható a zöldséglevesen és a paradicsomon kívül .. én ezen szeretnék változtani :) ... most megyek koliba, és így végre azt eszek majd, amit én főzök (ömm ez a része nem biztos, hogy annyira jól fog elsülni :D). Nézegettem már recepteket, tényleg nagyon jónak néznek ki :) .. többsége olyan, amiről korábban fogalmam sem volt, mert itthon nem került az asztalra :)

A sút úgy érzem könnyen elhagyom majd, bár persze van egy két kivétel, ami miatt lehet szenvedek kicsit :D .. pl a töltöttképoszta karácsonykor :D. Egyelőre azt nem tudnám elképzelni, hogy tejtermékeket és tojást ne egyek, ezek nagyon hiányoznának :)

2013. aug. 26. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos, a felvázolt otthoninál nagyon, nagyon könnyű egészségesebben élni vegaként... :( Sok sikert a főzéshez, nagyon szórakoztató dolog tud ám az lenni, ne aggódj, belejössz :D Rengeteg igen egyszerű étel van, ami attól még fenségesen finom. Sőt, akár még nyersen is lehet jót, a nyers gazpacho pl. jött, látott és győzött az én háztartásomban :D Persze kell utána valami tartalmasabb, de levesnek szuper, üde cucc így nyáron. Mmmm, a gasztronómia remek dolog.
2013. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!