Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan éljek egézségesen?

Hogyan éljek egézségesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utóbbi hetekbe elkezdett érdekelni az egézséges étkezés. És már próbálgattam vásárolgatni. Legutóbb fagyasztott zöldséget csináltam meg. Kenyér helyett puffasztott rizset vettem. És vattacukor meg egyéb édesség helyett magokat ettem. De nekem se véges a pénzem szüleimnek meg nemtudom hogy mondjam el hogy vegyünk egézséges ételeket. És nemtudom hogy még miket lehetne készíteni. Segítsetek! Hogy vehetném rá őket és miket csináljunk vagy vegyünk?

2022. jan. 28. 18:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

#10 nagy tévhitekben élsz. Első google találatú puffasztitt rizsben 4 gramm rost van 100 grammonként. Az emberek azért eszik mert azt hiszik hogy egészseges, no meg kert könnyen hozzáférhető (de a csoki is könnyen hozzáférhető, kb ehetnék azt)

[link]


Ahkgy itt is leírja, ez gyirs szénhidrát, kb edzés után ajánlott maximum wnni, máskor nem. Eselteg ha az ember köré épít fehérjét meg zsírt. Ez igazából minden gyirs szénhidrátra igaz, de akkor én már ezsem két szelet tk kenyeret, finomabb és több benne a vitamin

Ezekkel az extrudált meg feldolgozott cuccokkal mint az a baj hogy a feldokgozás során pont a rostot meg a vitamint vesztik el, ami miatt az emberek ennék. (Egyetlen kivétel a wasa kenyér ami direkt 30% rost)

2022. jan. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Igen, az ilyen préselt rozslisztes kréker kenyerek tényleg állati magas, kb. 16-20 gramm rosttal rendelkeznek 100 grammonként, tehát valid alternatívái a gyorsan felszívódó, magas GI-s extrudált termékeknek. A puffasztott rizsben/kukoricában egyébként nincs glutén, úgyhogy aki figyel erre annak jó megoldás lehet.


Nem kell egyébként extrán költeni az étkezésre. Elég, ha jó makró arányokkal felépìtetten, teljesértékűen étkezel, és nem fogyasztassz édességet, csak idény gyümölcsöket, ha megkívánod. A hüvelyesek pl. sokszor olcsóbbak, mint a hús, emelett sok rostot és növényi alapú fehérjét tartalmaznak.

2022. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

Arra megkérheted őket, hogy vegyenek neked ilyen ételeket, hiszen melyik szülő tagadná meg az egészséget a gyerekétől? De hogy rábeszéld őket arra, hogy ők is felhagyjanak a régi étkezésükkel, na az nagyon nehéz lesz, szinte lehetetlen.

Az egyik legnehezebb dolog megváltoztatni a berögzült szokásokat, hiába károsak. A legtöbben az orvoshoz is akkor fut(ná)nak ha már megtörtént a baj. Ritka az olyan, aki tünetek nélkül vált életmódot.

2022. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a fokozatosság. Meg,hogy megszokott ízeket is tarthatod,pl pörköltbe hús helyett pl lencsét teszel. Apránként. Több növényi hozzávaló,kevesebb állati és legyen változatos, pl többféle liszt,mag stb.

Esetleg vehetsz ehhez könyveket,hogy több nézőponttal megismerkedj.

Mediterrán étrendet meg Dr.Greger módszerét is ajánlom.

2022. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

"nemtudom hogy mondjam el hogy vegyünk egézséges ételeket"

Ebben mi a bonyolult? Nem vagy velük beszélő viszonyban?

2022. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges élet ott kezdődik, hogy minden éjjel rendesen kialszod magad, tehát este 10-kor már ágyban vagy. Aztán jön az, hogy elég vizet igyál minden nap. Aztán az étkezés rendbe tétele, de ha a vattacukortól indulunk, akkor először is feljetsd el a cukrot. Szólj, ha ezek már mennek legalább 3 napja. :)
2022. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az egézséges szó? Az egéz a szótöve?
2022. febr. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!