Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A májkrémben táplálóbb,...

A májkrémben táplálóbb, egézségesebb vagy a tepertőkrém?

Figyelt kérdés
(Ugyan annyi mennyiségben!)
2010. szept. 14. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
az egyik szar, a másik fos. Döntsd el melyik a jobb.
2010. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi
2010. szept. 14. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! a májnak lényegesen alacsonyabb a kalóriatartalma, mint a töpörtyűnek, így egészségesebbnek mondható. mellesleg mindkettő nagyon finom.ha magad akarsz otthon csinálni, a csirkemájat ajánlom pástétomnak.nagyon egyszerű elkészíteni, ha kéred leírom.

üdv.

2010. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A májnak hiába alacsonyabb a kalóriatartalma, ha egyszer ahhoz, hogy "krém" legyen belőle, hozzá kell adni egy csomó margarint...


Ha meg nem házi készítésű, akkor meg végképp mindegy...

2010. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik egészségtelen, tele van zsírral, kétes eredetű állati maradványokkal, és mindenféle mesterséges adalékkal is, ha bolti. Pl. finom rákkeltő nitrittel. Persze havonta egyszer-kétszer mindegyiket meg lehet enni.
2010. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát a tepertőkrém szerintem zsírosabb, viszont májat nem ajánlatosan túlságosan gyakran fogyasztani, mert hát ugye hajdanán ő fogta fel az összes mérget. Szerintem mindkettő ugyanannyira tápláló, az, hogy jóllaksz-e tőle vagy nem, talán inkább a kenyér fajtáján múlik :) Ettől függetlenül én imádom mindkettőt, de csak ritkán jutok hozzá, meg rá is unnék, ha minden nap azt kéne ennem :)
2010. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Máj segít a haemoglobin termelésében, (így nem leszel vérszegény) míg a tepertőkrémtől meg hízni lehet... :)
2010. szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én mem ítélem el a jó házi tepertőt!Inkább legyek kövér,mint meghaljak a májkrémben lévő sok méreg miatt.

Tudom ez morbid volt,de az emberiség lassú, fájdalmas halálához vezet a sok mű kaja.Ja,és nem vagyok kövér!

2010. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát mindkető hízlal de a házi májkrémben több a hasznos anyag pl. a májban sok az A- D... vitamin, a tepertő tiszta zsír.
2010. szept. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha már így kiveséztük a témát, akkor én most egy receptet szeretnék leírni, amihez NEM KELL margarin!

Hagymát egy pici olajon megfonnyasztasz, dobsz rá paradicsomot, paprikát (vagy lecsóbefőttet :)) majd ha megpárolódott, ráteszed a darált tepertőt. Kenyérre, kiflire kenve isteni. Én imádom :) (és bocsi az offért)

2010. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!