Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit csináljak, ha nem szeretem...

Mit csináljak, ha nem szeretem szinte egyik húst sem, de csak azzal lakom jól?

Figyelt kérdés

Az egyetlen hús amit megettem, az a csirkemell volt. A többit nem szerettem soha. Néha egy kis darálthúst ettem, de annyira az sem volt jellemző. Csirkemell + körettel mindig jól laktam, de már annyit ettem (mindennap ez volt az ebédem), hogy megutáltam. Egyszerűen rosszul leszek, ha csirkét kell ennem, vagy legalább is natúr formában. Rántva, pörköltben oké. Egy éve hagytam abba a húsevést, amikor rosszul lettem az egyik ebéd után. Ezt a vegetáriánus életmódot nekem valónak gondoltam, de az az igazság, hogy nem tudok mással jól lakni, max ha nagyon sok szénhidrátot eszem. Így híztam is 10 kilót. Még korábban volt egy nagy fogyásom, akkor mindennap csirke+zöldség volt az ebéd, de már ezt tényleg nem szeretem és elkészíteni is utálom, a nyers hús a legrosszabb.


Szeretnék fogyni és találni egy olyan étrendet, ami kielégítő. De húsmentesen. Mit csináljak? Milyen ételek segíthetnek?


2022. febr. 21. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem neked nem a hússal van bajod, csak nem tudod változatosan elkészíteni! A natúr hús csak annyit jelent, hogy nincs bundában, millió fűszerrel, hozzávalóval készíthető.

Ha nem eszel húst, akkor B vitamint kell pótolnod, és minél több növényi fehérjét fogyasztani, ilyenek a hüvelyesek, illetve a tofu, szejtán, amik húspótlók is sok esetben.

pld. reggelire zabkása gyümölccsel, ebéd zöldségragu csicseriborsóval, rízzsel, vacsora rántotta zöldségekkel. Köztes étkezés gyümölcs, joghurt/túró.

2022. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem laksz jól hús nélkül, mert sz.r az étrended, nem eszel elég sokszínűen, táplálóan. Javaslom, hogy lépj be egy vega étrendes csoportba facebookon és ott kérj tanácsot.
2022. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Kezdj el olyna ételeket főzni amit eddig nem. Tele van a fb vega, vegán csoportokkal. Ismerkedj olyan összetevőkkel amikkel eddig nem.

Tedd a középpontba a búzát, gabonákat, szejtánt, tofut, olajos magokat, tejtermékekety joghurtot, sajtoty tojást. Egy spenótpesztós tökmagos füstölt tofus durum tésztától is full jól lehet lakni.

Vagy egy jó kis céklakrémleves kecskesajtal, utána keg egy jó tojásos nokedli idényzöldségekkel.

Csak példák, de valósgínűleg egysíkúan eszel és az a pár étel amit eszel azok a nem jók

2022. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Akkor csináld bundában vagy pörköltet


Szoszokkal se jó? Kapros tejszínes, mézes mustáros, stb?

2022. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Jóllakni akkor fogsz, ha elég szénhidrát, zsír, fehérje, rost, cukor van a rendszerben.


Szóval ha ezekből mennyiségre eleget viszel be, akkor jól fogsz lakni.


Vega diétával is lehet baromira zsírosan, hízlalóan étkezni, mert pl egy sültkrumpli, olajos magvak, panírozott cuccok, sajtok, bab félék, tejszín, vaj, stb fogyasztása ezek a kategória.



Ha éhes maradsz, valószínüeg nem eszel mennyiségre vagy gyakoriságra nézve eleget.



Vagy pedig pl üditőből iszol túl sokat, és édességeken meg csipszeken tengődsz, amik tényleg nem lakatnak jól.

2022. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Néha én is unom a húsokat, aztán akkor szoktam parizert venni, felszeletelem és kirántom. Nagyon friss kenyérrel eszem.
2022. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Mit tartalmaz a te vegetáriánus étrended, amivel nem laksz jól? Nézzél vegetáriánus/vegán ételpiramist. Gabonafélék és hüvelyesek a fő energiaforrásunk, sok zöldséggel kiegészítve, a hansúly tehát ezeken legyen.
2022. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!