Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Milyen multivitamin...

Vegánok! Milyen multivitamin (stb) étrend-kiegészítőt szedtek és hol veszitek? Vitamin, ásványi anyag, nyomelem is érdekel, plusz, ha valami érdekes infótok van, az is jöhet!

Figyelt kérdés
Köszi!

2022. márc. 10. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Én vettem B12-t a DM-ben, néha, kb havonta 1-2-szer beveszek egyet.

Elvileg ez is fölösleges, sok éve eszem csak növényeket, évente csináltatok vérképet direkt ilyen esetre kiélezve, eddig semmiböl nincs hiányom, vasból meg egyenesen többletem van.

2022. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Gyógyszertárban vettem egy elég komplex multivitamint. Kértem, hogy ajánljanak valamit mert nekem se volt tapasztalatom. Most egy ideje már változatosabban meg máshogy étkezem így nem szedek.

(így már nem tudom a nevét)


De amúgy nem szükséges multivitamin meg étrend-kiegészítő ha megfelelően változatos az étrended, emiatt semm szedtem, csak ha olyan napot/hetet zártam, hogy túl egyhangúan ettem, de az átlagos étrendnél is előfordult.

2022. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Vegánként, ha helyesen étkezel, csak b12 vitamint kell pótolni. Én a német gyártmányú Cefavit B12 rágótablettát veszem, ez vegán, és a szájban oldódva elvileg jobban felszívódik ez a vitamin.


Ami még fontos, nem csak a vegánoknak, az a D vitamin, ezt érdemes téli hónapokban szedni, amikor nem süt a nap.


Érdemes gondoskodni az omega3 zsírsavról, amit napi 1 kanál chia maggal, vagy kissé őrölt lenmaggal tudsz biztosítani, de ha repcelajt használsz az is jó, illetve a dióban is sok van.


Amit picit nehezebb bevinni még növényi étrenden, a kalcium, erre vagy figyelsz, vagy étrendkiegészítővel pótolod. Én Kalcium+Dvitamin tablettát/pezsgőtablettát szoktam venni, ha épp felületesen étkezem, de a bolti növényi tejekben van hozzáadott kálcium, ugyanannyi mint a tehén tejben.


Vasra is figyelni kell, a növényekből bizonyítottan rosszabbul szívódik fel, ezért érdemes magas C vitamin tartalmú ételekkel enni a vas tartalmú élelmiszereket. Ezt én úgy csinálom, hogy vagy megiszom kaja után egy frissen facsart narancslevet (ebben sok kalcium is van), vagy paprikát, savanyú káposztát eszem a kaja mellé. De amikor nem figyeltem erre a trükkre, és csináltatnom kellett vérképet, akkor is tökéletes volt minden, szóval szerintem nem kell túlpörögni. Menstruációs napokon viszont én mindig beszedek 1-2 vas tablettát, biztos ami biztos.


Akkor van ilyen, hogy jódhiány, Magyarország 3/4e elvileg jódhiánytól szenved (és minden ország ami távol esik a tengerektől óceánoktól, ugyanis ez egy területi dolog), ez vegetarianuzmustól független. Én nori lapot szoktam enni, magas a jód tartalma (ebből készül a szusi), nagyon egészséges.


Vannak akik a cinket is pótolják, de ha változatosan eszel olajos magvakat, nem lesz probléma.


Összességében elmondható, hogy ha növényi étrenden nem zársz ki semmilyen ételcsoportot, és változatosan eszel, akkor nem lesz probléma, a b12t viszont mindenképpen pótolni kell!


Amit legkönnyebb pótolni szerintem az a C,K,A,B1,B2,B3,B5,B6, réz, magnézium, mangán, foszfor, szelén, kálium, tehát gyakorlatilag minden más. Én azt mondom, szedjél b12-t, D vitamint, és próbálj teljes értékűen enni, ne táplálékkiegészítőkre hagyatkozz.

2022. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3-mas mindent leírt.


B12-t kell szedni, én heti kétszer veszek be egy 1000 mikrogrammosat, elég lenne heti egyszer is, de havi 1-2 az már kevés. Nem lesz tőle akut hiány, mert 5-20 évig van belőle raktárunk, de aztán elég súlyos tüneteket tud produkálni.


D-vitamint, étrendtől függetlenül kell a mi éghajlatunkon októbertől-márciusig, C-vitamint és multivitamint néha beveszek téli időszakban párnaponta, bár tök felesleges, úgyis beviszek mindent az étrendből. Ha egészségesen és változatosan étkezel, akkor te is.


Vasat vérvétellel kimutatott hiány nélkül teljesen felesleges szedni, de vérvételre évente szerintem érdemes elmenni, hogy lásd, hogy minden oké.

2022. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

C vitamin por (gymbeam), biotech vegan multivitamin.

mg/ca, zink, omega3,D-vit, b12 (myprotein) meg vettem valahol vegán vasat.

2022. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!