Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen multivitamin& ásaványis...

Milyen multivitamin& ásaványisó kiegészítőt szedjek, hiányos táplálkozásom mellé?

Figyelt kérdés

Mostanában lemondtam a tejről, mert sokat olvastam róla, hogy daganatkeltő, cukorbetegséget okoz meg csontritkulást, többek közt itt a hozzászólásokban. Sajnos érzem a hiányát, mert fájnak a csontjaim és a fogaimon is érzem, hogy nem olyan erősek.


Semmilyen étrendkiegészítőt nem szedek 60mg C vitaminon kívűl és szeretném megelőzni a betegségeket, úgyhogy nekiállok vitaminkúrának, de sokféle vitamin van a piacon (Centrum,Actival,Béres) melyiket szedjem ?


Nem akarom mind kipróbálni. Keveset eszem, napi két étkezéssel. Vigyáznom kell a súlyomra, úgyhogy nem tudok vitamin meg ásványisó dús ételeket enni, mert elhíznék. Reggel kell ezeket szedni étkezéskor vagy délben ? Melyik lenne jó számomra?


2015. jún. 3. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

ha teljesen lemondtál a tejtermékről, az már jó lépés, a 60mg c vitamin kevés, 1-2000mg is lehet, a tejben nem sok vitamin van, azzal nem vesztesz semmit, de megkönnyebbül az immunrendszered.

márkát nem írok, kinek mi jön be, kálcium van mindenben, amit biztosan úgyis eszel, zöld leveles növény, pld sóska, spenót, káposzta, stb, szezámmag, mák.

2015. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a vitamin és ásványianyag erősen korrelálna a kalóriamennyiséggel... Tipikusan jobb ételből bevinni a tápanyagokat, jobban felszívódnak. Természetesen, mivel Te érzed a hiányát, érdemes lehet kiegészíteni valami jó termékkel. Remélem, majd ír valaki, aki ért is a kiegészítőkhöz, én semmit nem szedek, maximum néha egy kis aszkorbinsavat.

Tejet én sem iszom, kálciumra amúgyis kellemesebb forrásaim vannak, a tej állítólag nem jó, nem úgy néz ki, hogy a nagy tejfogyasztó országokban jobb lenne az emberek csontja... Ezt csak olvastam, de tejet nem fogok inni semmiképp. A jóféle házi sajttal nincs bajom, de túl keveset eszem belőle, hogy sokat számítson. Tojást és zöldséget, némi olajos magvat viszont eszem (bár a mákon és a szezámon kívül nem olyan jelentősek e téren).

2015. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!