Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a kedvenc vega ételetek?

Mi a kedvenc vega ételetek?

Figyelt kérdés

#étel #főzés #vega #Húsmentesen
2022. jún. 2. 16:46
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Nekem amúgy a csicseriborsós masala currys rizzsel a kedvencem, baromi jó. De a borsós nokedli is tök finom. A brokkolis tejszínes sajtos tésztát is imádom.
2022. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
13-as. Fehérjék, amiből a növényekben jóval kevesebb van, egyes fajtákból semmi. Nem vagyok biológus, konkrét "anyag" neveket nem tudok. De érdekel a téma, és elolvasok minden cikket, ami komoly szakemberektől származik.
2022. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Sejtettem. Tehát fogalmad nincs a dietetikáról és a biokémiáról, de elolvastál pár bejegyzést a Házi Patikán, meg valami ketogén guru irodalomjegyzék nélküli agymenéseit, aztán ontod magadból a baromságokat kommentben. Gratula! Végül is így van mindig minden kommentmezőben tízezer szakértő.

Szakmai szemmel gyakorlatilag értékelhetetlen a kommented. Itt van egy tanulmány és egy metaanalízis a növényi fehérjékről. Ha valóban érdekel a téma, akkor próbáld ki, hogy most valódi szakirodalmat olvasol el, nem random netes cikkeket:

[link]

[link]

Legalább valami ásványi anyagot, vagy nyomelemet találtál volna ki, ami a húsfogyasztás mellett szól, de nem, fehérje (LOL).

2022. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
14-es, én növényi étrenden vagyok 4 éve. Soha nem éreztem még ilyen jól magamat a bőrömben! Eddig kétszer csináltattam vérképet, mindig tökéletes volt az eredményem. Házirovosom tudja, hogy vegán vagyok, ő egy idősebb, mégis nyitott gondolkodású, naprakész orvos. Teljesen tisztában van vele, hogy a növényi étrend egészséges. Számtalan (fentebb is említett) tanulmány, és 78 millió ember bizonyítja ezt! Úgyhogy köszönjük a VÉLEMÉNYEDET, de inkább tartsd meg magadnak! Pláne egy olyan kérdés alatt, ahol az ember RECEPTEK iránt érdeklődik, nem a te véleményed iránt!
2022. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

14-es: majdnem öt éve vagyok csak növényi étrenden, azóta szüntek meg a panaszaim. Évente kétszer csináltatok teljes vérképet, évente teljes átvizsgálást, és azóta minden értékem tökéletes (ellentétben az azt meglelözö években kapott eredményekkel.)

Másrészt soha nem veszek semmiféle "terméket", csak zöldségféléket, gyümölcsöket, hüvelyeseket, olajos magokat, gabonaféléket - de ezek egy hagyományos vegyes étrendbe ugyanúgy beletartoznak, mint az enyémbe. A különbség csak annyi, hogy nem veszek húst, nem veszek tojást, nem veszek tejet meg tejtermékeket.

Ha bármilyen üzleti érdek állna a táplálkozási irányzatok mögött, akkor éppen nem a vegán lenne az, ami hasznot hoz, mivel sok mindent nem vesznek meg, amit a mindenevök igen!

2022. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem baj, hogy nem én vagyok a vega férfi, hanem a fiam meg a párom, akkor el tudod fogadni? Egyébként nem MO-on élünk, itt a férfiaknak legalább a fele nem eszik húst, vagy ha igen, akkor is keveset - heti egy, esetleg két nap, és akkor is max 200-250 g-ot. És mielött újra belekérdezel, a fizikai munkások között is rengeteg a vega/vegán, és bírják a munkát! A párom kömüves, és 5 éve nem evett semmi húst, cserébe nincs elhízva, minden értéke tökéletes, végkép, vérnyomás, minden.
2022. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Padlizsánkrém pirítóssal. Gombaleves tahinivel krémesítve. Zöldséges curry jázminrizzsel, rántott tofuval. Múltkor csináltam valami recept alapján, de már nem találnám meg, úgy készül mint a falafel, de sütőben sül, az egész masszát egyben lepény formára szétoszlatod a tepsiben, megsülve szeletelhető, nagyon jó lett és kő egyszerű.
2022. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Töltött padlizsán, töltött gomba, bolgár lecsó, brokkolis tészta, padlizsánból készült vegán angolna, szecsuáni padlizsán
2022. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!