Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok többsége miért néz...

A vegánok többsége miért néz ki "rosszul"?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de a legtöbb vegán, akivel találkoztam, vagy nagyon vékony volt, vagy túlsúlyos, és/vagy jóval többnek nézett ki a koránál.


egy volt némettanáromról is tudom, h vegán, 50 körül van. Vékonynak vékony, de olyan kicsit öreges, totyadt a teste..



2022. jún. 7. 14:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Én egy vegánt ismerek, aki rosszul néz ki, a többi átlagos. Szóval már itt megbukik a dolog.


Illetve viszonyítás kérdése ez a "rosszul néz ki" dolog, a sok elhízott kövér mindenevő gyerek meg felnőtt ismerősből ezerszer több van, akkor tulképp kik néznek ki jól? :D

2022. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
48%
Rengeteg vegán nem jár el edzeni, és a megfelelő tápanyagokat se viszik be, az izomépítéshez pedig fehérje kell. Nyilván nem csak a húsban van, de a vegán étrend alapvetően kiegészítésre szorul. A szervezet leépíti magáról az izmot és nem tud mit hozzápakolni, visszarakni ezért tűnik szottyadtabbnak az ember.
2022. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%

Egy vegán lányt ismerek, ő nagyon szép. Félreértés ne essék, nem pártolom a vegánságot, az ember mindenevő.

N

2022. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Én egy vegánt sem isnerek aki szarul nézne ki. Az osztályunkban 3an is vannak, ránézésre, meg sem lehetne mondani, kik a vegánok. Azok néznek ki rosszul akik egészségtelenül táplálkoznak, ez vegánságtól független dolog.
2022. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Kettes vagyok.


Mielőtt elkezdtek lepontozni, megjegyzem, hogy a helytelen táplálkozás és a mozgáshiány az étrendtől független is problémás. Ugyanúgy lehet egy vegetáriánis, egy húsevő is elhízott, vagy éppen kórosan sovány.

2022. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

2:


nem igazán értem, miért pontoztak le, logikusnak tűnik, amit írsz. eszembe sem jutott a fehérje, növényi forrásból elég nehéz lehet az átlagembernek izmot építeni.


arra is gondoltam, h a sok finomított CH nem biztos, h jót tesz, mert mintha gyulladásben lenne a testük, vagy nem tudom. ezt azért írom, mert legtöbb vegán, akit láttam, péksüteménnyel és kenyérrel tömi magát hús helyett is.

mindenesetre nekem eléggé melléfogásnak tűnik az az étrend egészség szempontjából.

2022. jún. 7. 14:42
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
#6 egyáltalán nem nehéz pótolni. Ha valaki egy minimálisan is utána néz a témának tud teljesen egészségesen étkezni, semmi egészségügyi probléma nem merül fel valakinél aki ért hozzá. Ezért kár a vegán étrendet kritizálni, a hagyománxosan táplálkozó emberek között is van egy csomó, aki kb csak zsíros húsokat és péksütit eszik. Az kb semmivel sem egészségesebb mint amit te leírtál. Az egészség nem az étrenden múlik, a húsevő emverek között még sokkal több az egészségteken, elhízott, mert ész nélkül tömik magukba a zsíros kajákat. Ez nem tűnt fel? Hidd el nagyon sok fehérje van növényi ételekben is, egyáltalán nem nehéz pótolni, max 0 energiát fektettél abba hogy utánanézz, inkább jössz ide okoskodni, hogy szetinted milyen egészségtelen vegánnak lenni.
2022. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
21%
A kollagén hiánya okozza a bőr szottyadt kinézetét. A kollagén csak és kizárólag állati eredetű dolgokban van
2022. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
38%
#8 ez butaság. Kollogén van egy csomó gyümölcsben is, pl eper, ribizli, vagy citrusfélék. Meg a fokhagymában is van és kb minden hüvelyeaben
2022. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

7/8


"elhízott, mert ész nélkül tömik magukba a zsíros kajákat."



1, az elhízást elsősorban a finomított CH zabálás okozza, nem a zsír, ez egy régi tévhit


2, de még ha vki összeeszik mindent, akkor is lefogy, ha kcal deficitben van


3, nem igazán értem, miért kell jönni a hagyományos étrenddel, az nem befolyásolja, h a vegán egészséges e vagy nem


"Hidd el nagyon sok fehérje van növényi ételekben is"


teljes értékű is?

2022. jún. 7. 15:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!