Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok többsége miért néz...

A vegánok többsége miért néz ki "rosszul"?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de a legtöbb vegán, akivel találkoztam, vagy nagyon vékony volt, vagy túlsúlyos, és/vagy jóval többnek nézett ki a koránál.


egy volt némettanáromról is tudom, h vegán, 50 körül van. Vékonynak vékony, de olyan kicsit öreges, totyadt a teste..



2022. jún. 7. 14:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
96%

"hagyjuk már. ne mondd már nekem, h vegán"


Mármint Váli? Miért ne lenne az?


"a kérdés a vegánok többségéről, főleg átlagemberekről. erre hozol teljesen szélsőséges példákat, olyanokat, akik vagy fizikusok, vagy tele vannak pénzzel."


De ez az, hogy a vegánok többsége teljesen normálisan néz ki, sokukról nem is gondolnád, hogy vegánok. Azért írtam híres embereket, mert azokat ismerheted vagy utánuk tudsz keresni. Annak nem lett volna értelme, ha azt mondom, hogy a szomszédom vegán és kigyúrt, energikus férfi.

Fizikus? Ki? Mi van? A pénz sem értem hogy miért releváns.


"ezt mondjuk én is írtam. csak éppen az átlag józsi péksütikéből és kenyérkéből viszi be a rengeteg kalóriát"


Szintén hatalmas tévhit, hogy a péksütik, gyors kaják, nasik ch heavy ételek lennének. Ha utánanézel, rájössz, hogy a legtöbb ilyen ételben majdnem annyi zsír van, mint szénhidrát. Sőt, sokban egyenesen több a zsír, mint a szénhidrát, pl big mac, milka csoki.

Alapvetően a finomított szénhidrátok tényleg rosszak, de közvetlenül az elhízáshoz a zsír túlzott bevitele vezet. Az emberi szervezet csak nagyon gyenge hatásfokkal képes a szénhidrátot zsírrá alakítani (de novo lipogenesis), így nem igaz, hogy azért hízunk, mert a szervezet átalakítja a szénhidrátot zsírrá. Hülye is lenne, ha egyszer ott van a kész zsír. Ennek az ellenkezőjét csak a Schobert Norbi meg a ket(y)ósok hangoztatják, hogy el tudják adni a szarjaikat.


" elég érdekes érvelés. kissé vicces is annak tükrében, h bedobtad Váli Tamást."

Miért? Ő is azt hirdeti, hogy nem a fehérjén múlik az izomépítés. A formájáról meg annyit, hogy így néz ki egy naturál testépítő. Nem azért nem akkora, mint Ronald Colman meg Schwarzenegger annó, mert vegàn, hanem mert nem koxol. Anélkül nem lehet senki olyan izmos, mint amilyenek azok a testépítők. Funfact, azóta Schwarzi is vegán, pedig ő biztos tud néhány dolgot az izomépítésről. :)



A növényi fehérjéről:

[link]


[link]


[link]

2022. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
93%

"rosszul gondolod. ne te döntsd már el, hogy hányat ismertem eddig életem során."


Ez kimaradt. Tehát mégegyszer. 80 millió vegán él a Földön. Mennyit ismersz, hogy szerinted a saját egyéni tapasztalatod bármennyire is releváns statisztikai adat?

2022. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
96%
Ismerek pár vegánt és vegetáriánust, egyre tudom azt mondani, hogy ijesztően vékony, a többi vagy átlagos, normál testalkatú vagy kifejezetten fitt.
2022. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
94%
Évek óta vegán vagyok. Mivel előtte sem voltam babaarcú szépség, a vegán életmód nem szépített meg, de nem is rontott rajtam. Fiatalabbnak tartanak a koromnál, ami néha kellemetlen tud lenni. Buta általánosítás, hogy aki vegán, úgy gondolja ennyi, már nem is kell edzeni. Ahogy a vegánok, a mindenevők között vannak edzettek, fittek. Ja, és megsúgom, attól, hogy valaki vegán, még gyötörheti valamilyen krónikus, öröklött betegség, amely jó esetben az életmódja miatt enyhébb tünetekkel jár, de sajnos semmi nem garancia.
2022. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
91%
Ő biztosan nem tottyadt :D [link]
2022. júl. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
93%
Én 3 éve vagyok vegán, és azóta sok ismerőstől megkaptam már,hogy mennyivel egészségesebbnek nézek ki,mint előtte. Igaz,sokat sportolok,de soha nem voltam ilyen elégedett a külsőmmel. Ha valakit érdekelne, ajánlom a game changers nevű dokumentumfilmet, pont a sportolók,ill.fittetseg szempontjából vizsgálja a dolgot. Tök jó lenne,ha nyitottabbak lennénk a másik mondandójára, hadd döntse el mindenki,mit gondol:)
2022. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!