Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok többsége miért néz...

A vegánok többsége miért néz ki "rosszul"?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de a legtöbb vegán, akivel találkoztam, vagy nagyon vékony volt, vagy túlsúlyos, és/vagy jóval többnek nézett ki a koránál.


egy volt némettanáromról is tudom, h vegán, 50 körül van. Vékonynak vékony, de olyan kicsit öreges, totyadt a teste..



2022. jún. 7. 14:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom, te tényleg undorító küllemű mindegyik. :D
2022. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

"inkább jössz ide okoskodni, hogy szetinted milyen egészségtelen vegánnak lenni."


:D


ne haragudj, pont neked nem kéne magas lóról beszélni. gyakorlatilag alapdolgokkal nem vagy tisztában.

sztem először kezdd azzal, hogy utánaolvasol részletesen, mitől lehet elhízni, mi az a zsír, szénhidrát, mi az a teljes értékű fehérje.

2022. jún. 7. 15:05
 13/26 anonim ***** válasza:
57%

"az elhízást elsősorban a finomított CH zabálás okozza, nem a zsír, ez egy régi tévhit"


Jajj már

2022. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, te nem vagy tisztában alapvető dolgokkal.


""az elhízást elsősorban a finomított CH zabálás okozza, nem a zsír, ez egy régi tévhit""

Az elhízást a kalória többlet okozza. Ha túl sok zsírt eszel, ugyanúgy kalória többletben leszel. A finomított szénhidrát zabálása meg teljesen független attól, hogy valaki vegán.


Nincs olyan, hogy nem teljesértékű növényi fehérje. Ez az, ami egy régi tévhit.


Az már csak a hab a tortán, hogy az izomépítésnek sem az a lényege, hogy minél több fehérjét zabáljon az ember, de ebbe kár is bele mennünk.


Amúgy a világon 80 millió vegán él, te meg ismersz gondolom ötöt. Keress rá Váli Tamásra, ő egy vegán testépítő. Szerintem nem tűnik sem gyengének, sem betegesnek. De amúgy rengeteg világklasszis vegán sportoló van, akad köztük erőemelő vagy NBA sztár is. Csak kicsit utána kéne nézni a dolgoknak, mielőtt a neten elkezdesz hülyeségeket ontani magadból.

2022. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

14:


hagyjuk már. ne mondd már nekem, h vegán


"De amúgy rengeteg világklasszis vegán sportoló van, akad köztük erőemelő vagy NBA sztár is. "


a kérdés a vegánok többségéről, főleg átlagemberekről. erre hozol teljesen szélsőséges példákat, olyanokat, akik vagy fizikusok, vagy tele vannak pénzzel.


"Az elhízást a kalória többlet okozza."


ezt mondjuk én is írtam. csak éppen az átlag józsi péksütikéből és kenyérkéből viszi be a rengeteg kalóriát, nem kolbászból vagy májashurkából.


Az már csak a hab a tortán, hogy az izomépítésnek sem az a lényege"


hm. elég érdekes érvelés. kissé vicces is annak tükrében, h bedobtad Váli Tamást.

egyébként régen néztem előadást, nem rossz forma, de elárulom neked, hogy úgy néz ki, mint egy kicsit jobb átlag gyúrós. pont nem azt erősíti, h állati fehérje nélkül olyan baromi egyszerű izmosnak lenni.


"Amúgy a világon 80 millió vegán él, te meg ismersz gondolom ötöt."


rosszul gondolod. ne te döntsd már el, hogy hányat ismertem eddig életem során.


"Nincs olyan, hogy nem teljesértékű növényi fehérje."


???? na, erre nagyon várok vmi hivatkozást HITELES szakértőtől.

2022. jún. 7. 15:46
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Minek teszel fel kérdést, ha te már eldöntötted, hogy a vegánság úgyis egészségtelen? Most várod, hogy ebben megerősítsenek, vagy mi?
2022. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
11%
Akiket én ismerek vegánokat ők sem néznek ki jól. De miért tetted fel a kérdést, a vegán életmódon gondolkodsz?
2022. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%

Aki eljut a vegánságig (ami általában a tudatos étkezés egy fokmérője), az valóban tömi magába a kenyeret? Gyakorlatilag ez az egyik állításod.


"az átlag józsi péksütikéből és kenyérkéből viszi be a rengeteg kalóriát, nem kolbászból vagy májashurkából."

Csomó gyakori ételben van sok rejtett zsír: rántott dolgok, kacsahús, sertéshús, hagyományos darálthús, kolbászok, szalámik. Megeszel 15 dkg téliszalámit vacsorára, az 60-70g zsír.

Meg nem kell finomított szénhidrátnak lennie. Fél liter tejben van 25g cukor (nem sokkal jobb fajta, mint a kristálycukor).


Szerintem egyébként veszélyes a vegán étrend szénhidrát szempontjából, de nem azért, mert kenyeret zabálnak 7/24, hanem mert a legtöbb laktató vegán kaja magas szénhidrát tartalmú. Hüvelyesek, köretek stb. Aki rendesen főz magára, az viszont annyi rostot bevisz, hogy ez nem kéne, hogy komoly gondot jelentsen.

2022. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
81%
A kérdés provokatív, hiába írod oda hogy nem. A negatív előítélet ordít róla, a kommentjeidből meg sugárzik, hogy te már döntöttél a kérdést illetően. Rengeteg vegán youtubert követek a receptvideók miatt, mindegyik teljesen normálisan néz ki, sőt! Jelentettem a kérdést, bár nem számítok arra hogy törölnék sajnos.
2022. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
55%

A vegán lány, akit ismerek, rendszeresen sportol, úszik, fut, kerékpározik, túrázik. Gyönyörű alakja van, erős, izmos. Egy biztos, hogy az étkezése nagyon sokba kerül, és rengeteg macerával jár.

#3-as voltam

2022. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!