Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, vegetáriánusok. Volt...

Vegánok, vegetáriánusok. Volt már olyan, hogy mióta ezeket az étrendeket tartjátok, rátok tört az "agyköd" és ettetek valamit, ami ellentétben állt az elveitekkel?

Figyelt kérdés

2022. jún. 19. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvi okokból eszem így, hanem egészségi okokból, így természetesen szoktam csalni az étrenddel. Én növényi étrenden vagyok, így 'csalásnak' számít pl a csoki amit most toltam be ;)
2022. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Én azért nem eszem húst, mert nem szeretem, ezt nem fogja az "agyköd" megváltoztatni :) Viszont ha ilyesmi fordul elő veled, szerintem érdemes lenne megvizsgálni, hogy mi lehet a probléma az étrendeddel, mert vszínű a szervezeted nem kap meg valamit, amire szüksége volna.
2022. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az elvi okok mellett azért sem eszem húst, mert nem szeretem se az ízét, se az állagát, se a szagát.
2022. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert egészségügyi okokból válaszottam a növényi étrendet, és érthetö módon nem akarod rosszul lenni.
2022. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegán korszakom korai szakaszában megkívántam a húst, amikor húsevő ismerősöm tányérján láttam, ez úgy 2-3x megtörtént, de nem ettem belőle. Azóta szerencsére nem fordult elő ilyen.


Aztán vegánból vegává lettem, amikor 4 hétig borzasztó beteg voltam. Akkor indult el a covid, és párom a londoni chinatown-ból jött haza. Már olyan szinten rossz állapotban voltam, hogy attól féltem kórházba kerülök, akkor kezdtem el mézet, és tojást enni, nem tudom de mindent meg akartam tenni, hogy jobban legyek. Azt gondoltam a tojás könnyebben emészthető a leterhelt szervezetemnek, a méz meg torok fertőtlenítő. Ezután váltam megengedőbbé magammal szemben, és utána már ha nem volt valahol vegán opció, akkor a vegát választottam. Húst viszont az életben nem tudnék többet enni. De a vega opciókat se eszem jó szívvel.

2022. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék képes rá. Nem “pózer vega” vagyok, hanem úgymond “veleszületett”. Gyerekkorom óta undorodom már a hús látványától is, soha nem tekintettem rá ételként. Szóval nálam ez nem elhatározás vagy akaraterő kérdése, hanem valóban így vagyok bekódolva.
2022. júl. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. júl. 14. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!